0
6

Z życia szkoły

2 kwietnia 2023r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Mistrzostwa Miasta Bielska - Białej

Reprezentacja naszej szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt, w składzie: Zuzanna Tokarz, Karolina Bizoń, Agnieszka Mielczarek, Oliwia Mróz, Nina Fijak, Zuzanna Laszczak, Olivia Nowak, Wiktoria Izmajłowicz, Julia Rączka, Natalia Żebrowska zajęła I miejsce w Mistrzostwach Miasta Bielska – Białej. Nasze uczennice awansowały do zawodów rejonowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


X Festiwal Słowa

1 marca w Domu Kultury w Lipniku odbył się X Festiwal Słowa "Razem w chmurach poezji". Uczennica klasy IV, Jagoda Gostyńska, zajęła II miejsce w kategorii "Mistrz Pięknego Czytania". 

Gratulujemy! 


Wycieczka do Krakowa klasy VII

W dniu 24 marca 2023r. klasa 7 wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Krakowa – „Śladami Tadeusza Kościuszki”. Uczniowie poznali miejsca związane z wielkim bohaterem narodowym- patronem naszej szkoły Tadeuszem Kościuszką. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry Wawelskiej i wejścia na Wieżę Zygmuntowską. W krypcie św. Leonarda przy Grobowcu Tadeusza Kościuszki młodzież złożyła symboliczną wiązankę kwiatów. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie uczniowie wykazali się znajomością przysięgi kościuszkowskiej, recytując ją przy płycie upamiętniającej to wydarzenie. Duże wrażenie zrobił na wszystkich pobyt w Galerii Sztuki XIX wieku  w Sukiennicach, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć malarstwo Jana Matejki, m.in. obrazy „Kościuszko pod Racławicami” i „Hołd pruski”. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd pod Kopiec Tadeusza Kościuszki, gdzie poznaliśmy historię kopca, widzieliśmy piękną panoramę Krakowa i zwiedziliśmy Muzeum Kościuszkowskie.

W czasie wycieczki uczniowie poznali wiele ciekawych, sekretnych historii z życia Patrona Szkoły-  dotąd im nieznanych. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Po całym dniu, bogaci w nowe doświadczenia i wiedzę, z dobrymi humorami bezpiecznie wróciliśmy do Bielska-Białej.

Zobacz zdjęcia


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca br. uczniowie klas młodszych, razem z panią Roksaną Bułką i panią Pauliną Garą, powitali wiosnę. Dzieci w klasie prezentowały przygotowane w domu piękne wiosenne kapelusze. Zadanie nie było łatwe, jednak uczniowie poradzili sobie z nim wyśmienicie. Wykazali się ogromną wyobraźnią                     i pomysłowością. Każdy z kapeluszy był jedyny w swoim rodzaju. Pojawiły się na nich fantastyczne kwiaty, trawy i zioła, barwne motyle, ptasie gniazdka i ptaszki.

Oto wyróżnione prace: 

Klasa Ia: Karol Juraszek, Krzysztof Gerula, Paweł Uhlarz 

Klasa Ib: Krystian Czaniecki, Maksymilian Żur, Wiktor Gostyński

Klasa II: Hanna Kania, Emilka Krzempek, Seweryn Kolon

Klasa III: Julia Czerniakowska, Nadia Bazyl, Amelia Majcherek

Serdecznie gratulujemy naszym małym projektantom ich wspaniałych pomysłów!

Zobacz zdjęcia

 

WIĘCEJ