0
6

Witamy w naszej szkole

16 maja 2022r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: Z życia szkoły zmieniono 2022-05-08 20:51:48

Klasa IV A wydobywa węgiel

27 kwietnia uczniowie klasy IV A wraz z wychowawczynią udali się do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Dzieci brały udział w podziemnych warsztatach "Bajtel Szychta", podczas których wcieliły się w rolę górników. Podczas zabawy uczniowie mogli na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią, gdyż w kopalni otrzymali prawdziwy strój robotniczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznali realizm pracy w kopalni, wykonywali różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także brali udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Wszyscy świetnie się bawili, a także zdobyli niemałą wiedzę o ciężkiej, górniczej pracy.

Zobacz zdjęcia


Zajęcia na ścieżce edukacyjnej w Zakładzie Gospodarki Odpadami 

25 kwietnia br., w ramach kampanii „Szanuj energię, chroń klimat”, uczniowie klasy 7a brali udział w zajęciach warsztatowych na ścieżce dydaktycznej, znajdującej się na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Zajęcia poprowadziła edukator, pani Katarzyna Olek. Celem warsztatów był wzrost świadomości uczniów, związany m.in. z prawidłową segregacją odpadów „u źródła” oraz wykształceniem „dobrych nawyków” z tym związanych. Dzięki tablicom edukacyjnym oraz różnym formom aktywności przewidzianych w programie zajęć, uczniowie w przyjemny sposób mogli przyswoić sobie te ważne zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Zobacz zdjęcia 


Dzień Ziemi

22 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi klasa 5A wraz z wychowawcą, p. Beatą Baron-Bożek, przygotowała akademię zdalną dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dzieci, ubrane w tym dniu na zielono, rozdawały ekologiczne upominki. W klasach IV-VIII pracując w grupach,  uczniowie grali w grę dydaktyczną oraz wypisywali najciekawsze hasła ekologiczne. Rozstrzygnięcie gry oraz wyróżnione hasła zostały umieszczone na szkolnej wystawce.

Na zakończenie rozdane zostały dyplomy dla uczniów, biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”.

Zobacz zdjęcia


Projekt mLegitymacja

Nasz szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja - wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, statut użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z "tradycyjnych" dokumentów. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okes ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.

W przypadku utraty ważności "tradycyjnej" legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniona.

Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia moblinego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowedzialne za wydawanie mLegitymacji).

Wymagania sprzętowe - telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza).

Aby uruchomić mLegitymację należy:

  • Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu szkoły.
  • Wysyłać na adres sekretariatu jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
  • Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
  • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

Wniosek o wydanie mLegitymacji

Regulamin przystąpenia do mLegitymacji


Informujemy, że pedagog szkolny prowadzi dwa padlety dla uczniów i rodziców,
na których zamieszcza ciekawe artykuły, filmy, prezentacje
i informacje pomocne w trakcie okresu zdalnego nauczania.

Poniżej zamieszczamy linki do w/w padletów:

dla rodziców: padlet.com/gpaduszynska/dobrerady

dla uczniów: padlet.com/gpaduszynska/motywacja