0
6

Szkoła dzisiaj

2 grudnia 2023r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

 

Proces nauczania ułatwia bardzo dobra baza dydaktyczna szkoły.

Bardzo dobrze zaopatrzona biblioteka.

Duży księgozbiór zawierający zarówno lektury jak i wydania albumowe, słowniki ... Wiecej informacji o samej bibliotece można znaleźć na naszej stronie.
W 2007 roku szkoła otrzymała Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pracownia komputerowa
W 2005 roku szkoła otrzymała   Pracownię Komputerową współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nazwa projektu: "Pracownie komputerowe dla szkół".

Dwie pracownie mobilne netbooków:

Mobilna pracownia netbooków NTT.
W skład tej pracowni wchodzi notebook Corrino z systemem NTT, 23 netbooki dla uczniów, przenośny projektor multimedialny
Pracownia ta wykorzystywana jest na zajęcia w klasach I - III

Pracownia multimedialna z netbookami DELL
W jej składzie znalazł się notebook DELL, 23 netbooki DELL (Latitude 2100), projektor multimedialny zamontowany na stałe oraz stacjonarny ekran zwijany.
Pracownia ta jest wokorzystywana na zajęciach w klasach IV - VI, ale również dostępna dla uczniów klas I-III i na zajęciach dodatkowych.

Pracownia Multimedialna z bezprzewodową interaktywną tablicą, ultrakrótkoogniskowym projektorem multimedialnym i notebookiem DELL. W razie potrzeby korzystamy również w tej sali z netbooków DELL przenoszonych z sąsiedniej sali.

Szkoła dysponuje szerokopasmowym dostępem do internetu o przepływie do 20Mbs. Pozwaliło to również na zainstalowanie bezprzewodowej sieci internetowej. Tak więc cała szkoła objęta jest siecią WiFi.

Wychowanie fizyczne dzieci

Dbamy również o zdrowie naszych dzieci. W tym pomaga nam dobrze wyposażona sala gimnastyczna i dwa boiska szkolne.

Jedno to o powierzchni asfaltowej, na której zamontowane są tablice do koszykówki.

Drugie boisko (niegdyś trawiaste), a obecnie nowoczesne o powłoce poliuretanowej.

Dawne boisko trawiaste:

Nowe boisko, którego uroczyste otwarcie i oddanie do użytku ma nastąpić 8 maja 2014 r.

 

Nie możemy zapomnieć o rozwijaniu zdolności artystycznych, w tym muzycznych, plastycznych oraz matematycznych.

 

       

A po zajęciach można miło spędzić czas w szkolnej świetlicy. Do dyspozycji dzieci mamy wiele zabawek edukacyjnych, gier, a także wyposażenie uzyskane w ramach projektu "Radosna szkoła". Na "dużej przerwie" świetlica zamienia się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w jadalnię, gdzie serwowane są smaczne, ciepłe posiłki dla dzieci. Korzystamy oczywiście ze sprawdzonego cateringu.