Dla uczniów
Dla rodziców
Szkolny zestaw programów nauczania
Szkolny zestaw podręczników
Zajęcia pozalekcyjne
Konsultacje dla uczniów i rodziców
Kalendarz roku szkolnego
Wyprawka pierwszoklasisty
Informacje o ubezpieczeniu
Sekretariat
Nabór uczniów do I klasy na rok szkolny 2023-2024
Nr konta Rady Rodziców
KOMUNIKATY
Szkolne mundurki
Jadłospis
Regulamin obiadów
Pedagog
Biblioteka
Projekt mLegitymacja
Świetlica
Akcje charytatywne
VI Regionalny Konkurs Historyczny
VIII Międzyszkolne Dyktando dla uczniów klas IV - VIII
IV Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Klub Młodych Literatów dla klas IV-VIII
Klub Młodych Literatów dla klas I-III
Konkursy dla uczniów
Przyroda w naszym obiektywie
Konkurs matematyczny RACHMISTRZ
Blog kaligraficzny klas I-III
Blog matematyczny klas I-III
Blog sportowy klas IV-VIII
Blog historyczny
Blog biologiczno-chemiczny
Konkurs Szanuj energię, chroń klimat
EDUPORTAL
Wirtualna galeria prac plastyczny uczniów klas I - III
Wirtualna galeria prac plastyczny uczniów klas IV - VII
Regulamin boiska wielofunkcyjnego
PRACA W SP24
Zadanie 4: "Eko Lato"
W ramach realizacji czwartego zadania konkursu pt. „Szanuj energię, chroń klimat”, dnia 17 kwietnia br. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w warsztatach ekologicznych.
Warsztaty z wykorzystaniem różnych narządzi edukacyjnych i multimedialnych przeprowadziła pani Katarzyna Olek - edukator z Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Podczas części praktycznej uczniowie wykonywali torby z niepotrzebnych już koszulek - nadając im w ten sposób drugie życie.
https://ekosynteza.bielsko-biala.pl/
Zadanie 3 ”Barwna wiosna”
W ramach realizacji trzeciego zadania konkursu pt. „Szanuj energię, chroń klimat”, dnia 30 marca br. uczniowie klasy 7a wraz z nauczycielami - panią Edytą Mastalerz i panią Beatą Baron-Bożek, udali się do Punktu 11 przy ul. 11 Listopada 24 w Bielsku-Białej. Celem wyjścia było zwiedzenie z animatorem doświadczalnej wystawy o ekologii pt. „EkoEksperymentarium”. Wystawa poświęcona jest codziennym działaniom proekologicznym, takim jak oszczędzanie wody i energii, segregowanie odpadów, zmniejszenie konsumpcji czy marnowania jedzenia. W drodze powrotnej w parku wokół bielskiego Ratusza szukaliśmy oznak panującej już wiosny, takich jak kwitnące na żółto forsycje czy żonkile. Naszą uwagę zwróciły również znajdujące się tam dwa pomniki przyrody – głaz narzutowy oraz 100 letni klon. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
https://ekosynteza.bielsko-biala.pl/
Zadanie 2 ” Biała zima”
W ramach realizacji drugiego zadania konkursu pt. „Szanuj energię, chroń klimat”, dnia 2 lutego br. uczniowie koła biologicznego dla klasy piątej wraz z nauczycielem biologii, panią Beatą Baron-Bożek, udali się na ścieżkę edukacyjną „Ujście Straconki” przy ul. G. Maczka w Bielsku-Białej. Zadaniem autorskich zajęć terenowych było odszukanie śladów, jakie zostawiły na śniegu odwiedzające ten teren zwierzęta. Uczniowie bardzo aktywnie zabrali się do pracy, szukali śladów na śniegu. Znaleźli min. ślady kota, psa, ptaków, np. kosów czy gołębi, a także miejsca żerowania ptaków i wiewiórek. Na zajęciach koła biologicznego dla klas szóstych z kolei uczniowie szukali tropów zwierząt zostawionych wokół szkoły, min. w pobliżu karmnika. Podczas zajęć w sali lekcyjnej uczniowie klas 4-6 obejrzeli film edukacyjny na temat tropów zwierząt oraz wykonali rysunki przedstawiające tropy takich zwierząt jak: dzik, sarna, niedźwiedź czy wilk.
https://ekosynteza.bielsko-biala.pl/
XIII edycja konkursu ekologicznego
„Szanuj energię, chroń klimat”
Celem konkursu jest kształtowanie świadomości na temat różnorodności biologicznej i potencjału przyrodniczo-krajobrazowego miasta Bielska-Białej oraz propagowanie postaw proekologicznych w lokalnym środowisku oświatowym. Konkurs organizowany jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Tegoroczna nazwa konkursu brzmi „Eko-wędrówki Dżulki”.
Konkurs podzielony jest na 4 okresy, nawiązujące do pór roku. W każdym z tych okresów należy wykonać minimum 1 zadanie ekologiczne, w wybranych lokalizacjach. Nasza szkoła bierze udział w konkursie w kategorii klas 4-8.
W tym celu, aby zrealizować zadanie „Złota jesień”, uczniowie koła biologicznego dla klas 6 wraz ze szkolnym koordynatorem, Panią Beatą Baron-Bożęk, udali się na ścieżkę edukacyjną „Ujście Straconki” przy ul. Gen. Maczka. Podczas pobytu uczniowie zapoznali się z gatunkami drzew, krzewów oraz innych roślin tam rosnących. Informacje o gatunkach mogli poznać za pomocą umieszczonych na terenie ścieżki tablic edukacyjnych. Następnie z zebranego materiału przyrodniczego, jakim były głównie piękne liście klonu, dębu i topoli, już na miejscu w szkole uczniowie klas 6 A na lekcji wychowawczej, 6B na lekcji biologii i uczniowie klasy 5A na kole biologicznym tworzyli piękne kompozycje, czego dowodem są liczne zdjęcia. Zapraszamy do oglądania.