0
6

Rok szkolny 2021-2022

2 grudnia 2023r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Półkolonia letnia w naszej szkole

W dniach od 27 czerwca do 1 lipca b.r. w naszej szkole zorganizowana została półkolonia letnia, w której uczestniczyły dzieci z klas I-IV pod opieką wychowawców: pani Roksany Bułki i pani Magdaleny Michałowskiej.  Program wypoczynku była bardzo bogaty. Odbyło się wyjście do kina w Centrum Handlowym Gemini Park, gdzie dzieci obejrzały film pt. „Buzz Astral” i wzięły udział w warsztatach        w mini Centrum Nauki dla Dzieci, a także wyjście do Centrum Nauki i Muzyki w Bielsku – Białej na warsztaty naukowo – muzyczne. Zorganizowana została także wycieczka do Chlebowej Chaty w Górkach Małych oraz wyjście do Zamku Sułkowskich w Bielsku – Białej, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych pt. „Haft wilamowski”. Ponadto na miejscu w szkole odbyły się zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne i „kodowanie na dywanie”. Bardzo miło i ciekawie spędziliśmy czas.

Zobacz zdjęcia 


Festiwal Muzyki

Dnia 8 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki „Ze śpiewem żyje się lżej”. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Izabela Kaszuba i p. Magdalena Michałowska. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a swoje umiejętności wokalne zaprezentowało aż 23 uczniów z klas I – VIII.

Jury w składzie: p. Magdalena Michałowska, p. Roksana Bułka oraz uczniowie z poszczególnych klas wyłonili zwycięzców.

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach;

Kategoria klas I – III:

I miejsce: Michalina Legień z piosenką pt. „Lato czeka” oraz Jagoda Gostyńska i Marika Czernek z piosenką pt. „Żyj do przodu”

II miejsce: Michał Pawlik z piosenką pt. „Daj mi rękę tato” oraz Julia Czerniakowska z piosenką pt. „Przyleciał ptaszek”

III miejsce: Hania Kania z piosenką pt. „Jak rozmawiać trzeba z psem”

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce: Szymon Strypling z piosenką pt. „Never gonna give You up”

II miejsce: Julia Rączka i Wiktoria Izmajłowicz z piosenką pt. „Ale jestem”

III miejsce: Aleksandra Urbańska z piosenką pt. „Kaktus”

Kategoria klas VII-VIII:

I miejsce: Julia Czernek z piosenką pt. „Radość najpiękniejszych lat”

II miejsce: Janina Przepiórka z piosenką pt. „Cyfry historii”

III miejsce: Wiktor Stroński z piosenką pt. „Na chwilę”

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Zobacz zdjęcia


Święto Rodziny

W środę 15 czerwca klasa III zorganizowała Święto Rodziny w plenerze. Na piknik rodzinny przybyli rodzice i rodzeństwo uczniów kl. III. 

Z okazji Święta Mamy i Taty uczniowie kl. III przygotowali inscenizację, podczas której zamienili się rolami z Rodzicami. Podczas programu artystycznego recytowali również piękne wiersze dla mamy i taty oraz śpiewali piosenki. Na pikniku nie zabrakło atrakcji: było pieczenie kiełbasek, zajadanie się ciastami upieczonymi przez mamy oraz najprawdziwsza wata cukrowa, którą kręciły mamy i po którą ustawiały się kolejki dzieci.

Było wspaniale! Będzie co wspominać!

Zobacz zdjęcia


Szkolna Spartakiada Sportowa

W dniu 14 czerwca 2022 r. po trzyletniej przerwie, została zorganizowana w naszej szkole Szkolna Spartakiada Sportowa. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe, wyścigi rzędów, rozgrywki w dwa ognie usportowione mecz piłki ręcznej klas VII-VIII oraz biegi sztafetowe 6 x 100m.

Spartakiadę otworzyła uroczyście Pani Dyrektor szkoły mgr Renata Kraciuk i życzyła uczestnikom wspaniałej rywalizacji sportowej. Następnie rozpoczęła się defilada sportowców w składzie: Wiktoria Lorańczyk, Aleksandra Adamus, Wiktor Stroński, Nikodem Karla, którzy nieśli flagę olimpijską oraz klas ubranych w jednakowe koszulki. Następnie pan mgr Adam Dusza zapoznał uczestników spartakiady z historią olimpiady. Przy dźwiękach fanfar zawodnicy i przewodniczący klas odebrali medale, dyplomy.

WYNIKI RYWALIZACJI KLAS:

1 GRUPA: klasa Ia, IIa
wygrana Ia

2 GRUPA: klasa IIIa, IVa
– wygrana klasy IV

3 GRUPA: klasa Va, Vb i VI
– wygrana klasy Vb

4 GRUPA: klasa VIIa, VIIb
wygrana VIIa

5 GRUPA: klasa VIIIa, VIIIb
wygrana VIIIb

Turniej "Szachowy” (grupa młodsza):

I miejsce  - Zuzanna Tokarz

II miejsce – Jakub Kosicki

III miejsce - Dawid Augustyniak

Turniej "Szachowy” (grupa starsza)

I miejsce  - Marta Więcławek

II miejsce – Wiktor Stroński, Nikodem Karla

III miejsce - Patryk Tomaszek

Biegi 600 m

Kategoria dziewczęta klasy IV-VI :

I  miejsce – Natalia Brońka

II  miejsce – Karolina Bizoń

III  miejsce – Oliwia Mróz

Kategoria dziewczęta klasy VII-VIII: Biegi 1000m

I  miejsce – Oliwia Kataszczenko

II  miejsce – Paulina Grabska

III  miejsce –  Julia Hefner

Kategoria chłopcy klasy IV-VI :biegi 600m

I  miejsce – Krzysztof Baran

II  miejsce – Michał Gacek

III miejsce – Jakub Kosicki

Kategoria chłopcy klasy VII-VIII:biegi 1000m 

I  miejsce – Mateusz Magnes

II  miejsce – Maciej Tokarz

III miejsce – Denys Boiko, Antoni Mikłusiak

Uczestnikom spartakiady gratulujemy!

Zobacz zdjęcia


VIII Beskidzkie Dyktando

13 czerwca w ramach XXII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbył się finał 8. Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Honorowy patronat na tym wydarzeniem objął znany i lubiany językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki - prof. Jerzy Bralczyk.

Uczennica naszej szkoły - Paulina Pomorska (kl. VIII b) - wykazała się ogromną wiedzą z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji, zajmując w tym trudnym konkursie III miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy! 


Wycieczka do Krakowa

W dniu 10 czerwca 2022r. klasy : Va, Vb, VIa udały się na całodniową wycieczkę do Krakowa. W programie wycieczki znalazły się: Muzeum Lotnictwa, w którym uczniowie mogli zobaczyć kilkadziesiąt samolotów i śmigłowców oraz ekspozycję stałą „Skrzydła i ludzie XX wieku”, spacer po Starym Mieście i Rynku oraz wysłuchanie ciekawych historii związanych z miastem, zwiedzanie ogrodu zoologicznego.

Z wycieczki pozostaną wszystkim miłe, niezapomniane wrażenia.  

Zobacz zdjęcia

 

WIĘCEJ