0
6

Rok szkolny 2018-2019

27 listopada 2022r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Zakończenie roku szkolnego

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczęło przemówienie pani dyrektor Renaty Kraciuk, w którym podsumowała minione dziesięć miesięcy i życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Następnie najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia. Zakończenie roku uświetniły przedstawienia przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Po występie wszyscy udali się do klas, gdzie spokojnie mogli się pożegnać i życzyć sobie udanych wakacji.

zobacz zdjęcia


Dzień Teatru

12 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Teatru, w trakcie którego szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Grażyny Kurtok wystawiło cztery przedstawienia: bajki: „Kopciuszek”, „Lampa Aladyna” i „Czerwony Kapturek” oraz widowisko poetyckie do wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Hanny Niewiadomskiej i Michała Rusinka. Sztuki zostały zaprezentowane dwukrotnie: do południa dla uczniów szkoły oraz po południu dla rodziców. Wszyscy byli zachwyceni poziomem recytacji i kreacjami aktorskimi występujących uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia


Lekcje pokazowe

6 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole lekcje pokazowe dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z Bielska – Białej i innych miejscowości. Lekcje zostały przygotowane przez panią Magdalenę Michałowską w klasie IIa  oraz panią Annę Ratomską w klasie I w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”. Podczas zajęć w szczególny sposób była wykorzystywana technologia informacyjna.

zobacz zdjęcia


Dzień Mamy i Taty

Dnia 3 czerwca odbył się w naszej szkole uroczysty koncert z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowany przez klasy 1a, 2a i 2b. Uczniowie zaprezentowali bogaty repertuar, który wzruszał i bawił do łez. Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich rodziców.

zobacz zdjęcia


Klasa VI w Krakowie

Tradycją naszej szkoły jest wycieczka do Krakowa, która zwiąże się  z obchodami rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Klasa szósta 2 kwietnia 2019 r.  podążyła śladami Patrona naszej szkoły.

W programie zwiedzania znalazła się Katedra Wawelska , groby królewskie –gdzie w krypcie św. Leonarda uczniowie złożyli kwiaty na sarkofagu Tadeusza Kościuszki, krakowskie Planty z ławeczką słynnych matematyków, Rynek Krakowski -  miejsce przysięgi oraz Kościół ojców Kapucynów .

Na zakończenie uczniowie klasy VI „zdobyli” Kopiec Kościuszki, z którego mogli podziwiać panoramę Krakowa. Całość wędrówki po Krakowie podsumowana została przypomnieniem historii życia i dzieła naszego patrona w Muzeum Tadeusza Kościuszki na Kopcu.

zobacz zdjęcia


Powitanie wiosny

Dnia 25 marca odbył się apel, podczas którego wystąpili uczniowie klasy II b pod kierunkiem pani mgr Roksany Bułki. Występem uczniowie zainaugurowali obchody powitania wiosny w naszej szkole. Na scenie pojawiły się bociany, jaskółki, wiewiórki i niedźwiedzie. Dzieciaki pożegnały „mroźną zimę” pod postacią Marzanny i przy śpiewie wiosennych piosenek przywitały Wiosnę.

zobacz zdjęcia


 

Dzień Otwartej Szkoły

W sobotę 30  marca br. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwartej Szkoły. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Odbyły się między innymi zajęcia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, warsztaty plastyczne, taneczne, zajęcia sportowe, warsztaty językowe, komputerowe. Na dzieci czekał słodki poczęstunek. Ponadto miało miejsce spotkanie z panią dyrektor, w trakcie którego rodzice mogli zapoznać się z naszą ofertą i obejrzeć prezentację multimedialną na temat działań szkoły.

zobacz zdjęcia


Koncert instrumentów strunowych

18 marca br. w naszej szkole odbył się koncert instrumentów strunowych. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia i usłyszenia egzotycznych instrumentów, takich jak afro-amerykański DIDDLEY BOW, BANJO, turecki BAGLAMA SAZ, greckie BOUZOUKI i GITARĘ BASOWĄ. Wykonawcy zabrali nas w "podróż" po Europie i Ameryce. Koncert był wspaniałym przeżyciem, dostarczył nam wiele wrażeń i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.


"Świetliki na sportowo"

W środę 13 marca 2019 r.  odbyła się w naszej szkole cykliczna impreza "Świetliki na sportowo".  Uczestnicy pokonywali Sprawnościowy Tor Przeszkód z pomiarem czasu. Przygotowane zostały konkurencje, które sprawdzały ogólną sprawność fizyczną tj. szybkość, skoczność, zwinność oraz celność rzutów. Wszyscy zostali nagrodzeni medalem za wspaniałą sportową postawę.

zobacz zdjęcia


Bale karnawałowe

6 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas IV-VIII. Wszyscy znakomicie się bawili, a uczniowie, jak co roku, wykazali się ogromną kreatywnością i zachwycili nas pięknymi przebraniami. Podczas zabawy wybrano królowe balu, którymi zostały Nikola Kaim i Iga Machalica z klasy VIII. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie, podczas którego jury wyłoniło wielu zwycięzców.  Emocje wywołały także zabawy takie jak "Kareta" czy "Krzesełka".  Zwycięzcy konkursów byli nagradzani słodkimi upominkami. W tym roku muzykę przygotowali oraz  zabawy poprowadzili uczniowie naszej szkoły - Magdalena Skonecka, Maksymilian Perkowski i Szymon Kapała z klasy VIII. Doskonale sprawdzili się oni w rolach didżejów. Zabawy przygotowaly: Nikola Kaim, Iga Machalica oraz Julia Zoń z klasy VIII.

28 lutego br. odbył się bal karnawałowy w klasach I-III. Dzieci brały udział w zorganizowanych zabawach i tańczyły w rytmach muzyki z repertuaru dziecięcego. Wszyscy bardzo miło spędzili popołudnie, a piekne, kolorowe stroje były ozdobą balu.


Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 8 lutego br. zostały zorganizowane  spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Podczas prelekcji dla klas młodszych omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz wycieczek górskich. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Natomiast w klasach starszych skoncentrowano się na zachowaniu bezpieczeństwa w górach.
Wszystkich uczniów prosimy o zastosowanie się do omówionych zasad, aby ferie zimowe były spędzone bezpiecznie i spokojnie.

zobacz zdjęcia


UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

7 lutego br. uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy V b, pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby, zainscenizowali przedstawienie mające na celu zapoznanie przyszłych czytelników z biblioteką szkolną, zasadami korzystania z niej oraz zachęcenie dzieci do czytania . Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że w naszej bibliotece znajduje się wiele wspaniałych książek i zgadywali niektóre ich tytuły. Wysłuchali również pięknej recytacji wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały dyplomy, zakładki oraz „prośby” książek o to, aby je szanować.

zobacz zdjęcia


 

WIĘCEJ