0
6

Osiągnięcia uczniów

27 listopada 2022r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Osiągnięcia uczniów
rok szkolny 2021/2022

  • w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny 2022” Zuzanna Tokarz z klasy IV A została laureatem konkursu, a wyróżnienie uzyskali: Agata Juraszek z klasy II, Hanna Wójcik z klasy III i Olivia Nowak z klasy Va;
  • w XI Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Fotograficznym pt.: "Przyrodnicze niespodzianki" organizowanym przez ZSP nr 11 w Gliwicach Julia Cybulska z kl. 8a zajęła I miejsce;
  • w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym: “Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – zespół w składzie: Oliwia Pastuszczak z kl. 8b, Karolina Misiarz z kl.  7a i Paulina Bąk z kl. 7b  zajął III miejsce  w III etapie konkursu;
  • w VIII Beskidzkim Dyktandzie o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej Paulina Pomorska z klasy VIIIb zajęła III miejsce;
  • w XXIII Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej Paulina Pomorska z klasy VIIIb uzyskała tytułu finalisty z wyróżnieniem;
  • w VII Międzyszkolnym Dyktandzie o tytuł Bielskiego Mistrza Ortografii 2022 organizowanym przez naszą szkołę Paulina Pomorska, uczennica klasy VIIIb zajęła I miejsce i tym samym uzyskała tytuł Mistrza Ortografii;
  • w V Regionalnym Konkursie Historycznym “Kocham Polskę” organizowanym przez naszą szkołę pod patronatem IPN Marta Więcławek z klasy VIIIa zajęła II miejsce;
  • w XI Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Fotograficznym  pt.: "Przyrodnicze niespodzianki" organizowany przez ZSP nr 11 w Gliwicach - Julia Cybulska z kl. VIIIa zajęła I miejsce.
  • w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym “Eko-Planeta 2022” wynik bardzo dobry uzyskali: Piotr Kastura z kl. Va oraz Maciej Tokarz z kl. VIIb.
  • w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Szanuj energię, chroń klimat” - edycja 2022 organizowanym przez Urząd Miasta w Bielsku-Białej w kategorii klas 7-8  uczennica Colleen Hampel z kl. 7a zdobyła III miejsce;
  • w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kamienica 2022” organizowanym online: - w kategorii klas I-IV:  duet Hanna i Maria Wójcik zajęły I miejsce, solistki: Julia Wasilewska z klasy IV zajęła III miejsce, Jagoda Gostyńska z klasy III uzyskała wyróżnienie; w kategorii klas V-VIII: duet: Michał Leśniak i Maksymilian Szydło z klasy VIIa zajął III miejsce;
  • w III Instrumentalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda 2022” zorganizowanym przez Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich  pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominki otrzymali: duet: Maksymilian Szydło i Michał Leśniak oraz zespół PIĄTKA Z KLASĄ  w składzie: Maria Chwałek, Karolina Bizoń, Wiktoria Flasz, Agnieszka Mielczarek, Mateusz Stokłosa.
  • w XXIV Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki „O Złotą Nutkę” w kategorii klas I-III: solistka Marika Czernek z klasy III zdobyła III miejsce; duet w składzie: Marika Czernek i Jagoda Gostyńska z klasy III zdobył wyróżnienie, w kategorii              klas VII-VIII: solistka Klaudia Maciejowska z klasy VIIb  zdobyła II miejsce;
  • w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski” Lena Mleczko z klasy VIIb zajęła II miejsce;
  • w Miejskim konkursie plastycznym ,,Maska karnawałowa” organizowanym przez Miejski Dom Kultury „Olszówka” I miejsce zajęła Oliwia Nowak z klasy Va, a II miejsce zajął Piotr Kastura z klasy Va;
  • w Międzyszkolnym konkursie plastycznym ,, Moja Japonia”, organizowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej II miejsce zajęła Zuzia Napiera klasa Va, a wyróżnienie uzyskali Natalia Siemiątkowska i  Danuta Magnes z  klasy  VI;
  • w V Międzyszkolnym konkursie plastycznym dla szkół podstawowych „Śladami polskich artystów malarzy – Józef Chełmoński – realizm polskiej i ukraińskiej wsi”- organizowanym przez  naszą szkołę: Aleksandra Urbańska z klasy IV i Karolina Misiarz z klasy VIIa zostały wyróżnione udziałem w wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w Książnicy Beskidzkiej  w listopadzie 2022.
  • w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Miasta Bielska – Białej w koszykówce chłopców reprezentacja naszej szkoły w składzie: Grzegorz Bizoń, Antoni Mikłusiak, Wiktor Stroński, Artur Krywult, Szymon Cader, Daniel Szal, Nikodem Karla, Mikołaj Karnauchow, Dominik Adamus, Mateusz Magnes, zajęła II miejsce;
  • w Igrzyskach Dzieci o Mistrzostwo Miasta Bielska – Białej w koszykówce chłopców reprezentacja naszej szkoły w składzie: Oskar Zieliński, Filip Zieliński, Damian Laszczak, Karol Mysza, Sebastian Gąsiorek, Kajetan Kanik, Mateusz Suwaj, Maciej Tokarz, Marek Gerula, Piotr Kastura, Paweł Sitarz, Mateusz Stokłosa zajęła III miejsce.