0
6

Witamy w naszej szkole

27 września 2023r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: Strona Główna zmieniono 2023-09-26 18:05:28

Bezpieczna droga do szkoły

7 września 2023 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Straży Miejskiej, pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła bezpieczeństwa na drodze. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego korzystania z dróg, ulic i przejść dla pieszych. Omówiono i zademonstrowano podstawowe znaki drogowe oraz funkcję sygnalizacji świetlnej i pasów. Ponadto, dzieci dowiedziały się, jak bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomniano również i utrwalono znajomość numerów alarmowych. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem uczniów.

Zobacz zdjęcia


Rozpoczęcie roku szkolnego

Tegoroczne rozpoczęcie nauki w szkole odbyło się nietypowo, bo czwartego września. Dzięki temu uczniom wydłużyły się wakacje i naprawdę wypoczęci wrócili w szkolne mury. 

Inaugurację roku szkolnego 2023/2024 uświetniła akademia, przygotowana przez uczniów klas drugich wraz z wychowawczyniami. Na sali gimnastycznej powitaliśmy dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców.

Szczególnie ciepło przywitaliśmy pierwszoklasistów, którzy dołączyli do braci szkolnej. Oby ten rok był pełen uśmiechu i kreatywności, a nawet się nie obejrzymy, kiedy nadejdą kolejne wakacje...

Zobacz zdjęcia


Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji Lidla „SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW”.

Talenciaki można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR.  Można też przynieść je bezpośrednio do szkoły i wrzucić do specjalnego pudełka, które znajduje się na parterze szkoły. Naszym celem jest zebranie 2900 Talenciaków, które wymienimy na kolejnego robota Photon.

Zachęcamy do udziału w akcji!


Wyprawka ucznia klasy I w roku szkolnym 2023/2024

wyprawka do pobrania

Ponadto informujemy, że podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymują bezpłatnie w szkole.


Obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Poniżej zamieszczamy informację dla uczniów z Ukrainy dotyczącą obowiązku szkolnego.

Obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Obowiązek szkolny i obowiązek nauki-wersja w języku ukraińskim

Nabór do szkół ponadpodstawowych

Oświadczenie