19 maja 2019r.

Powitanie wiosny

Dnia 25 marca odbył się apel, podczas którego wystąpili uczniowie klasy II b pod kierunkiem pani mgr Roksany Bułki. Występem uczniowie zainaugurowali obchody powitania wiosny w naszej szkole. Na scenie pojawiły się bociany, jaskółki, wiewiórki i niedźwiedzie. Dzieciaki pożegnały „mroźną zimę” pod postacią Marzanny i przy śpiewie wiosennych piosenek przywitały Wiosnę.

Dzień Otwartej Szkoły

W sobotę 30  marca br. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwartej Szkoły. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Odbyły się między innymi zajęcia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, warsztaty plastyczne, taneczne, zajęcia sportowe, warsztaty językowe, komputerowe. Na dzieci czekał słodki poczęstunek. Ponadto miało miejsce spotkanie z panią dyrektor, w trakcie którego rodzice mogli zapoznać się z naszą ofertą i obejrzeć prezentację multimedialną na temat działań szkoły.

Koncert instrumentów strunowych

18 marca br. w naszej szkole odbył się koncert instrumentów strunowych. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia i usłyszenia egzotycznych instrumentów, takich jak afro-amerykański DIDDLEY BOW, BANJO, turecki BAGLAMA SAZ, greckie BOUZOUKI i GITARĘ BASOWĄ. Wykonawcy zabrali nas w "podróż" po Europie i Ameryce. Koncert był wspaniałym przeżyciem, dostarczył nam wiele wrażeń i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

"Świetliki na sportowo"

W środę 13 marca 2019 r.  odbyła się w naszej szkole cykliczna impreza "Świetliki na sportowo".  Uczestnicy pokonywali Sprawnościowy Tor Przeszkód z pomiarem czasu. Przygotowane zostały konkurencje, które sprawdzały ogólną sprawność fizyczną tj. szybkość, skoczność, zwinność oraz celność rzutów. Wszyscy zostali nagrodzeni medalem za wspaniałą sportową postawę.

Bale karnawałowe

6 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas IV-VIII. Wszyscy znakomicie się bawili, a uczniowie, jak co roku, wykazali się ogromną kreatywnością i zachwycili nas pięknymi przebraniami. Podczas zabawy wybrano królowe balu, którymi zostały Nikola Kaim i Iga Machalica z klasy VIII. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie, podczas którego jury wyłoniło wielu zwycięzców.  Emocje wywołały także zabawy takie jak "Kareta" czy "Krzesełka".  Zwycięzcy konkursów byli nagradzani słodkimi upominkami. W tym roku muzykę przygotowali oraz  zabawy poprowadzili uczniowie naszej szkoły - Magdalena Skonecka, Maksymilian Perkowski i Szymon Kapała z klasy VIII. Doskonale sprawdzili się oni w rolach didżejów. Zabawy przygotowaly: Nikola Kaim, Iga Machalica oraz Julia Zoń z klasy VIII.

28 lutego br. odbył się bal karnawałowy w klasach I-III. Dzieci brały udział w zorganizowanych zabawach i tańczyły w rytmach muzyki z repertuaru dziecięcego. Wszyscy bardzo miło spędzili popołudnie, a piekne, kolorowe stroje były ozdobą balu.

Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 8 lutego br. zostały zorganizowane  spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Podczas prelekcji dla klas młodszych omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz wycieczek górskich. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Natomiast w klasach starszych skoncentrowano się na zachowaniu bezpieczeństwa w górach.
Wszystkich uczniów prosimy o zastosowanie się do omówionych zasad, aby ferie zimowe były spędzone bezpiecznie i spokojnie.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

7 lutego br. uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy V b, pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby, zainscenizowali przedstawienie mające na celu zapoznanie przyszłych czytelników z biblioteką szkolną, zasadami korzystania z niej oraz zachęcenie dzieci do czytania . Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że w naszej bibliotece znajduje się wiele wspaniałych książek i zgadywali niektóre ich tytuły. Wysłuchali również pięknej recytacji wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały dyplomy, zakładki oraz „prośby” książek o to, aby je szanować.