10 kwietnia 2020r.

Wizyta w Bibliotece

Uczniowie kl. II a w dniu 03.03.2020 r. odwiedzili Książnicę Beskidzką – filia w Mikuszowicach Krakowskich. Celem wizyty było poznanie tutejszej książnicy, zapoznanie z zasadami wypożyczania książek, rozmieszczeniem księgozbioru, nowościach książkowych. Dzieci poznały zasady funkcjonowania wypożyczalni i czytelni. Poznały również działalność biblioteki oraz różne formy pracy z czytelnikiem.
Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiadała uczniom o swojej pracy. Drugoklasiści z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali pani bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in.: jej pracy, liczby oraz wieku czytelników biblioteki, a także najczęściej wypożyczanych książek. Po zapoznaniu z zawodem bibliotekarza i pracą biblioteki, pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „Amelia Bedelia”.

Po wizycie w bibliotece, odbyły się zajęcia plastyczne w Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich, gdzie dzieci wykonały zakładki do książek.

Wizyta w bibliotece była dla uczniów wartościową lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.

Dzień Otwartej Szkoły

W sobotę 29 lutego br. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwartej Szkoły. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Odbyły się między innymi zajęcia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, zajęcia z wykorzystaniem podłogi i tablicy interaktywnej, warsztaty plastyczne, taneczne, zajęcia sportowe, warsztaty językowe, komputerowe. Dla dzieci przygotowano słodki poczęstunek. Ponadto odbyło się spotkanie z panią dyrektor, podczas którego rodzice mieli możliwość zapoznania się z naszą ofertą i obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat działań szkoły.

„Miasto dobrej energii”

Dnia 28 lutego br. odbyły  się w naszej szkole zajęcia tematyczne pt. „Miasto dobrej energii”, realizowane przez pracowników Flojamo we wsparciu merytorycznym Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 5a i 6a. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom jak ważna jest rola przyrody w miejskim środowisku życia oraz jak w sposób zróżnicowany zaprojektować jej obecność w przestrzeni miejskiej. Wprowadzono pojęcie zrównoważonej konsumpcji, która zakłada najpierw wykorzystanie posiadanych zasobów, a w ostateczności zakup nowych materiałów. Po prelekcji wygłoszonej przez pana Janusza Florysiaka uczniowie indywidualnie wykonali prace w postaci makiety przestrzennej o małych wymiarach ok. 15 cm.

Ideą zajęć było merytoryczne przygotowanie uczniów do zespołowego wykonania pracy konkursowej pt. „Makieta przestrzenna – Miasto Dobrej Energii” w ramach konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” organizowanego przez Urząd Miasta w Bielsku-Białej.

Świetliki na sportowo

W środę 26 lutego 2020 r.  odbyła się w cykliczna impreza  "Świetliki na sportowo" przeprowadzona przez p. Ewę Mszycę i p. Katarzynę Gala.  Uczniowie ze świetlicy szkolnej pokonywali Sprawnościowy Tor Przeszkód z pomiarem czasu. Przygotowane zostały konkurencje, które sprawdzały ogólną sprawność fizyczną oraz koordynacje ruchową. Odbyły się  pokazy taneczno - gimnastyczne przygotowane przez uczennice z klasy VI B i III A. Wszyscy zostali nagrodzeni medalem za wspaniałą sportową postawę oraz voucherem na mecz piłki nożnej Podbeskidzia. Najlepszy czas w zabawie uzyskała Nina Rauer.