19 września 2019r.

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września br. rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie, wypoczęci po długich wakacjach, z entuzjazmem i radością wrócili do wyremontowanej szkoły. Pani dyrektor Renata Kraciuk powitała wszystkich uroczystym przemówieniem, w którym przywołała postać jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki – stawiając go wszystkim za wzór oraz życzyła nauczycielom i uczniom samych sukcesów. W związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, pani dyrektor podkreśliła, jakim szczęściem jest móc uczyć się w wolnej Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, rozpoczęcie dla klas młodszych odbyło się wcześniej niż dla starszych. Uczniowie klasy II a, pod kierunkiem pani Anny Ratomskiej, przygotowali z tej okazji występ artystyczny. Dla klas starszych przedstawienie przygotował chór szkolny pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby. Po uroczystościach uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.