0
5

Z życia szkoły

20 marca 2019r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Bale karnawałowe

6 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas IV-VIII. Wszyscy znakomicie się bawili, a uczniowie, jak co roku, wykazali się ogromną kreatywnością i zachwycili nas pięknymi przebraniami. Podczas zabawy wybrano królowe balu, którymi zostały Nikola Kaim i Iga Machalica z klasy VIII. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie, podczas którego jury wyłoniło wielu zwycięzców.  Emocje wywołały także zabawy takie jak "Kareta" czy "Krzesełka".  Zwycięzcy konkursów byli nagradzani słodkimi upominkami. W tym roku muzykę przygotowali oraz  zabawy poprowadzili uczniowie naszej szkoły - Magdalena Skonecka, Maksymilian Perkowski i Szymon Kapała z klasy VIII. Doskonale sprawdzili się oni w rolach didżejów. Zabawy przygotowaly: Nikola Kaim, Iga Machalica oraz Julia Zoń z klasy VIII.

28 lutego br. odbył się bal karnawałowy w klasach I-III. Dzieci brały udział w zorganizowanych zabawach i tańczyły w rytmach muzyki z repertuaru dziecięcego. Wszyscy bardzo miło spędzili popołudnie, a piekne, kolorowe stroje były ozdobą balu.

 

 

Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 8 lutego br. zostały zorganizowane  spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Podczas prelekcji dla klas młodszych omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz wycieczek górskich. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Natomiast w klasach starszych skoncentrowano się na zachowaniu bezpieczeństwa w górach.
Wszystkich uczniów prosimy o zastosowanie się do omówionych zasad, aby ferie zimowe były spędzone bezpiecznie i spokojnie.

zobacz zdjęcia


UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

7 lutego br. uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy V b, pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby, zainscenizowali przedstawienie mające na celu zapoznanie przyszłych czytelników z biblioteką szkolną, zasadami korzystania z niej oraz zachęcenie dzieci do czytania . Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że w naszej bibliotece znajduje się wiele wspaniałych książek i zgadywali niektóre ich tytuły. Wysłuchali również pięknej recytacji wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały dyplomy, zakładki oraz „prośby” książek o to, aby je szanować.


JASEŁKA 2018

20 grudnia br. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Grażyny Kurtok oraz pani Izabeli Kaszuby przygotowali inscenizację JASEŁEK. Przedstawienie skupiało się wokół wędrówki Maryi i Józefa po Betlejem w poszukiwaniu noclegu oraz odwiedzin małego Jezuska przez gości. Występujący uczniowie wykazali się talentem aktorskim oraz wrażliwością. Nie zabrakło wzruszających momentów oraz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się w świątecznych nastrojach do klas, gdzie odbyły się wigilijki.


Konkurs recytatorski

18 grudnia br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji Michała Rusinka dla klas I-IV. Podczas konkursu, jury w składzie: pani Ewa Hola, pani Grażyna Kurtok oraz pani Katarzyna Kubica-Sroka oceniały wymowę, intonację, interpretację, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursu był wysoki, ponieważ wszyscy uczniowie bardzo się starali, aby wystąpić jak najlepiej. Niektórzy, oprócz pięknej recytacji, przygotowali specjalne rekwizyty oraz stroje, mające na celu podkreślenie wymowy wiersza. Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce:
Kinga Bartków, kl. III a
Wiktor Stroński, kl. IV a
II miejsce:
Natalia Brońka, kl. II b
Maciej Tokarz, kl. IV b
III miejsce:
Aleksandra Urbańska, kl. I a
Paulina Bak, kl. IV b
Wyróżnienia:
Julia Rączka, kl. II a
Maria Chwałek, kl. II b
Karolina Rosner, kl. III a
Aleksandra Siatkowska, kl. IV a

Wraz z konkursem recytatorskim wierszy Michała Rusinka odbył się konkurs plastyczny - ilustracja do wiersza tego samego autora. Nagrody książkowe otrzymały w tym konkursie następujące osoby:

Danuta Magnes kl. III a, Julian Hańderek kl. III a, Filip Wojtaszewski k. I a , Vanessa Hankus kl. III a, Jagoda Jakubiec kl. II a, Aleksandra Urbańska kl. I a, Natalia Bieniek kl. I a, Maria Chwałek kl. II b, Kinga Bartków kl. III a, Jakub Miklusiak kl. II a.


Mikołajkowy Turniej Unihokeja

6 grudnia br. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Unihokeja zorganizowany przez panią Ewę Mszycę. Wzięły w nim udział klasy IV i V, które energicznie walczyły o zwycięstwo. Za wspaniałą rywalizację uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.
Wyniki:
I miejsce klasa V a
II miejsce klasa V b
III miejsce klasa IV b
IV miejsce klasa IV a


STO RYSUNKÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

 Pragniemy podzielić się z Państwem ciekawą inicjatywą lokalną, która wpisała się do tegorocznych propozycji o charakterze artystycznym i patriotycznym, nawiązujących bezpośrednio do okrągłej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Świetlica w Mikuszowicach Krakowskich w porozumieniu z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 24 opracowała konkurs, którego celem było pobudzenie artystycznej kreatywności i wyobraźni plastycznej w ramach rocznicowej tematyki, dla uczniów naszej szkoły .

Tytuł konkursu "100 na 100 w Mikuszowicach Krakowskich”, został obwarowany wymogiem maksymalnego uproszczenia - prace uczestników miały być wykonane na białej kartce papieru formatu A4 (ustawionej w pozycji poziomej) przy użyciu czarnej kreski z jedynym dodatkowym elementem kolorystycznym, czyli kolorem czerwonym odnoszącym się do biało-czerwonych barw narodowych. Warsztaty przeprowadzono 6 listopada br. przez pana Lecha Kotwicza i panią Beatę Lekki z uczniami naszej szkoły.
Jury oceniło 181 rysunków,
do wystawy - zgodnie z regulaminem - zakwalifikowanych zostało 100 prac dzieci z klas:I a, II a, II b, IV a, IV b, V a, V b, VII

W dniu  22 listopada 2108 r odbył się wernisaż, na którym rozdano uczniom nagrody:
miejsce I zajęła uczennica Anastazja Siuda klasy VII
miejsce II zajął uczeń Jakub Miklusiak uczeń kl II a
miejsce III zajęła Natalia Bieniek – klasa I a

i wyróznienia:

Agata Czyrny – klasa I a, Oliwia Nowak – klasa II a, Nina Fijak – klasa II b

Zofia Baran – klasa IV b, Dominika Cierpucha – klasa IV b, Mateusz Magnes – klasa V a

Paulina Pomorska – klasa V b, Angelika Kosińska – klasa VII 

Zapraszamy na wystawę pokonkursową, która jest prezentowana do 19 grudnia w Miejskim Domu Kultury (link: http://www.mdk.bielsko.pl/index.php?s=1&fun=more&id=4947)


Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

Dnia 28 listopada odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem.

Michał Rusinek to polski literaturoznawca, pisarz i tłumacz, autor takich książek jak „Pypcie na języku”, „Co ty mówisz? Magia słów, czyli retoryka dla dzieci” oraz „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”. Z myślą o najmłodszych czytelnikach Michał Rusinek napisał również inne książki, między innymi pięknie ilustrowaną „Księgę potworów”, opowieść „Zaklęcie na „W” oraz wierszowane i ilustrowane przewodniki dla dzieci, takie jak „Belweder dla dzieci” i „Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek”. 

Dzieci miały okazje czytać wspólnie z M. Rusinkiem  wiersze, tworzono również opowiadanie wzbogacając je o wymyślone przez uczniów przymiotniki.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały autora, zadawały mnóstwo pytań dotyczących jego twórczości, a na zakończenie spotkania mieli okazje otrzymać autograf pisarza. 

zobacz zdjęcia


Konkurs Recytatorski "Polska moja Ojczyzna"

Dnia 20 listopada 2018r. uczniowie klas I - III uczcili 100-lecie niepodległości Polski udziałem w Konkursie Recytatorskim „Polska moja Ojczyzna”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzanie zainteresowań poezją, krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci, szczególnie niepodległościowych i wolnościowych. Wszyscy uczniowie wzorowo przygotowali swoje recytacje. Poziom interpretacji, dobór repertuaru, dykcja, intonacja i ogólny wyraz artystyczny prezentacji był bardzo wysoki. Jury konkursu, w składzie: pani dyrektor Renata Kraciuk, pani Magdalena Michałowska, pani Grażyna Kurtok, miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Aleksandra Urbańska, kl I i Kinga Bartków, kl. III
II miejsce –Paweł Sitarz i Piotr Kastura, kl. II”a”
III miejsce Natalia Brońka, kl. II „b” i Julia Rączka kl. II „a”

Wyróżnienia otrzymali:
Franciszek Gala, kl. I; Nina Rauer, kl. II „a”; Wojciech Augustyniak, kl III oraz Nikola Hankus, kl. III.

Na spotkaniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Za co kocham Polskę”. 

Komisja w składzie pani Beata Lekki, pani Paulina Gara i pani Ewa Hola przyznali następujące miejsca:

I miejsce – Natalia Brońka, kl. II „b” i Julian Hańderek, kl. III
II miejsce – Natalia Siemiątkowska i Nikola Hankus, kl. III
III miejsce – Natalia Urbańska, kl. I i Daria Waleczek, kl. III

Wyróżnienia otrzymali:
Jagoda Jakubiec, kl. II „a”; Jakub Trębla, kl.III; Kinga Bartków, kl. III oraz Zuzanna Lewandowska, kl. III.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia

WIĘCEJ