29 listopada 2021r.

Akcja Świąteczna

Bardzo zachęcamy wszystkich Uczniów do udziału w akcji polegającej na wykonaniu ozdób choinkowych, które zostaną przekazane Seniorom - mieszkańcom bielskich domów pomocy społecznej, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Seniorzy zamieszkujący   w takich domach bardzo często nie mają nikogo bliskiego. Zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia pustka i tęsknota za bliskimi może być wypełniona poprzez tak skromny ale jednak życzliwy gest.

Bardzo prosimy Was o udział w akcji!

55. rocznica śmierci Jana Brzechwy

Jan Brzechwa z zawodu był adwokatem, jednak  w polskiej kulturze zapisał się  jako ceniony poeta, autor wielu książek dla dzieci i tłumacz literacki. Pamiętamy go jako twórcę znanych nam wszystkich postaci takich jak: Pan Kleks, Pan Drops i jego trupa, Kaczka Dziwaczka, czy Pchła Szachrajka. Koło teatralne w naszej szkole wielokrotnie wystawiało spektakle bazujące na poezji Jana Brzechwy, na swoim koncie koło ma również wystawienie bajki " Pchła Szachrajka".

W związku z 55. rocznicą  jego śmierci  klasa III postanowiła upamiętnić poetę poprzez wykonanie różnymi technikami ilustracji do wierszy: " Na straganie", " Psie smutki", " Na wyspach Bergamutach", " Żuk", " Entliczek-pentliczek", " Żaba", " Pomidor", " Koziołeczek".