23 lutego 2018r.

Apel "Bezpieczne ferie zimowe"

26 stycznia br. w naszej szkole odbył się apel - "Bezpieczne ferie zimowe" dla klas I-III przygotowany przez klasy I a i III b. Dzieci, pod kierunkiem swoich wychowawców - pani Magdaleny Michałowskiej i pani Anny Ratomskiej, przygotowały występ artystyczny, w którym zaprezentowały się śpiewając piosenki o zimie i odgrywając scenki na ten temat. Ważnym punktem apelu było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Jasełka 2018

W dniach 20 – 21 stycznia br. w Świetlicy Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich odbyła się 28 inscenizacja Jasełek przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Golonki, pani Izabela Kaszuby, pani Magdaleny Michałowskiej i pani Anny Ratomskiej.

Przedstawienie rozpoczęła scena Zwiastowania, która wprowadziła nas w atmosferę Bożego Narodzenia. Następnie obserwowaliśmy przybycie Mędrców ze Wschodu do pałacu Heroda w poszukiwaniu nowo narodzonego Króla oraz okrutny rozkaz władcy, który za swój czyn trafił do piekła, gdzie został ukarany przez diabły. W dalszej części przedstawienia przenieśliśmy się na halę, gdzie Anioł ogłosił dobrą nowinę pasterzom, którzy zaraz wyruszyli w drogę. Również pasterki wraz ze zwierzętami udały się do stajenki, aby przywitać małego Jezuska. Wszyscy wędrowcy spotkali się w szopce, gdzie pokłonili się Bogu i złożyli Mu dary.

Nasi uczniowie doskonale wcielili się w swoje role, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń. Na szczególną uwagę zasługują Natalka Kaim i Antosia Wandzel, które w roli małego Jezuska spisały się znakomicie. Należy również wspomnieć o wspaniałych strojach oraz dekoracjach. Wszystkie wyżej wymienione elementy sprawiły, że jasełka były pięknym, wzruszającym widowiskiem.

Występy naszych uczniów zaszczycili swoją obecnością szanowni goście: pan Jacek Krywult - Prezydent Miasta Bielska – Białej,  ks. Grzegorz Klaja - Proboszcz Parafii św. Barbary, radni Rady Miejskiej Bielska – Białej - pani Barbara Waluś  i pan Szczepan Wojtasik, pan Ryszard Radwan  - Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej  i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku – Białej, pan Bogdan Kocurek  - dyrektor  Książnicy Beskidzkiej w Bielsku – Białej, pan Franciszek Kopczak - dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku – Białej, pani Aleksandra Markiewicz - Hamerlak - kierownik Świetlicy Domu Kultury  w Mikuszowicach Krakowskich, pan Ireneusz Hetnał - Przewodniczący Rady Osiedla  Mikuszowice Krakowskie i pan Stanisław Kania - Przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich.