0
5

Witamy w naszej szkole

19 lutego 2019r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: Strona Główna zmieniono 2019-02-12 11:26:04

Z okazji Jubileuszu otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Kilka z nich można obejrzeć tutaj.

Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 8 lutego br. zostały zorganizowane  spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Podczas prelekcji dla klas młodszych omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz wycieczek górskich. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Natomiast w klasach starszych skoncentrowano się na zachowaniu bezpieczeństwa w górach.
Wszystkich uczniów prosimy o zastosowanie się do omówionych zasad, aby ferie zimowe były spędzone bezpiecznie i spokojnie.


Link do poradnika "Bezpieczny wypoczynek"

Dodatkowo http://katowice.uw.gov.pl zawiera dane teleadresowe koordynatorów akcji "Bezpieczne ferie 2019".
 


Nabór do klas pierwszych szkoły podstawowej
na rok szkolny 2019/2020

Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową
   lub
REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego. 

zobacz więcej informacji o naborze


JASEŁKA 2018

20 grudnia br. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Grażyny Kurtok oraz pani Izabeli Kaszuby przygotowali inscenizację JASEŁEK. Przedstawienie skupiało się wokół wędrówki Maryi i Józefa po Betlejem w poszukiwaniu noclegu oraz odwiedzin małego Jezuska przez gości. Występujący uczniowie wykazali się talentem aktorskim oraz wrażliwością. Nie zabrakło wzruszających momentów oraz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się w świątecznych nastrojach do klas, gdzie odbyły się wigilijki.


Konkurs recytatorski

18 grudnia br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji Michała Rusinka dla klas I-IV. Podczas konkursu, jury w składzie: pani Ewa Hola, pani Grażyna Kurtok oraz pani Katarzyna Kubica-Sroka oceniały wymowę, intonację, interpretację, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursu był wysoki, ponieważ wszyscy uczniowie bardzo się starali, aby wystąpić jak najlepiej. Niektórzy, oprócz pięknej recytacji, przygotowali specjalne rekwizyty oraz stroje, mające na celu podkreślenie wymowy wiersza. Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce:
Kinga Bartków, kl. III a
Wiktor Stroński, kl. IV a
II miejsce:
Natalia Brońka, kl. II b
Maciej Tokarz, kl. IV b
III miejsce:
Aleksandra Urbańska, kl. I a
Paulina Bak, kl. IV b
Wyróżnienia:
Julia Rączka, kl. II a
Maria Chwałek, kl. II b
Karolina Rosner, kl. III a
Aleksandra Siatkowska, kl. IV a

Wraz z konkursem recytatorskim wierszy Michała Rusinka odbył się konkurs plastyczny - ilustracja do wiersza tego samego autora. Nagrody książkowe otrzymały w tym konkursie następujące osoby:

Danuta Magnes kl. III a, Julian Hańderek kl. III a, Filip Wojtaszewski k. I a , Vanessa Hankus kl. III a, Jagoda Jakubiec kl. II a, Aleksandra Urbańska kl. I a, Natalia Bieniek kl. I a, Maria Chwałek kl. II b, Kinga Bartków kl. III a, Jakub Miklusiak kl. II a.

WIĘCEJ