Konkurs matematyczny RACHMISTRZ

31 maja 2020r.

I edycja „RACHMISTRZA” za nami

Dnia 10 grudnia 2019 roku odbył się I SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „RACHMISTRZ” dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 24 w Bielsku – Białej.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań matematycznych, motywowanie do osiągania sukcesów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki, a także budowanie wysokiej samooceny.

Do I etapu konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas szóstych. Aby uczeń mógł zakwalifikować się do finału, musiał bezbłędnie wykonać obliczenia na liczbach naturalnych, potęgach, ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

Do eliminacji finałowych, które odbyły się 26 lutego bieżącego roku, przystąpiła grupa 15 uczniów.

Oto nasi laureaci:

I miejsce – Marta Więcławek kl. VI a

II miejsce – Paulina Pomorska kl. VI b

III miejsce – Martyna Kubica kl. VI a i Maksym Juraszek kl. VI a

Gratulujemy laureatom!

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele matematyki: p. B. Woźniak i p. E. Mastalerz.