0
5

KOŁO MAŁYCH RATOWNIKÓW

25 września 2020r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

KOŁO MAŁYCH RATOWNIKÓW

Zajęcia koła małych ratowników odbywają się  od 1. 10. 2013 r. Prowadzone są we współpracy z ratownikiem medycznym panią Beatą Cembalą. Na zajęcia uczęszcza 21 uczniów z klas 1-4. Odbywają się one systematycznie co 2 tygodnie.

Dzieci uczą się pierwszej pomocy przed medycznej w razie omdlenia, utraty przytomności, urazach . Cykl zajęć w roku szkolnym  2014/2015r. zakończył się ślubowaniem dzieci oraz pokazem ratownictwa z udziałem dzieci, zespołu ratownictwa medycznego oraz strażą pożarną. Na zajęci zapraszani są ratownicy medyczni, ratownicy GOPR, lekarze. Dzieci uczestniczą w pokazach ratownictwa i uczą innych.

Szkolne koło ratowników zostało objęte patronatem przez  Firmę „VERA”. 

zobacz zdjęcia

Dnia 3 czerwca odbył się zapowiadany pokaz ratownictwa z udziałem dzieci.

zobacz zdjęcia

ROK SZKOLNY 2014/2016

Cały rok szkolny odbywały się zajęcia koła małych ratowników prowadzonego we współpracy z ratownikiem medycznym panią Beatą Cembalą. Dzieci uczyły się pierwszej pomocy przedmedycznej w razie omdlenia, utraty przytomności, urazach itp. Cykl zajęć zakończył się ślubowaniem dzieci oraz pokazem ratownictwa z udziałem zespołu ratownictwa medycznego oraz strażą pożarną. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z wyposażeniem ambulansu i wozu straży pożarnej.

zobacz zdjęcia