Witamy w naszej szkole

27 listopada 2014r.
Ostatnia aktualizacja: Rok szkolny 2014-2015 zmieniono 2014-11-25 13:01:13

Tajemnice podwodnego świata!

W dniu 13.11.2014 r. klasa I „a” uczestniczyła w Multimedialnej Wystawie Edukacyjnej „Podwodny świat”.  W pierwszej części wystawy dzieci  przeszły specjalne szkolenie i założyli strój do nurkowania. Tak przygotowani poznali fascynujący świat mórz i oceanów. We wraku statku „Mary Rose” poszukiwali skarbu, a na koniec sprawdzili swoją wiedzę we wspaniałym quizie, który utrwali ich wiedzę o podwodnym świecie. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom „Odkrywcy Tajemnic Podwodnego Świata”.
Wystawa składała się z czterech imponujących swym wyglądem elementów: ,,Batyskaf'', ,,Rafa i głębiny'', ,,Wrak'' oraz ,,Quiz''. Każdy element był  atrakcją, do której dzieci mogły wejść i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Była to wspaniała okazja do zdobycia wiedzy nie tylko w szkolnych murach, ale poprzez dobrą zabawę.

Koncert patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

7 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole koncert patriotyczny. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: przedstawiciele Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska - prezes stowarzyszenia pani Wanda Sadlik, wiceprezes pan Jerzy Pisowicz i pan Jerzy Cieślik oraz reprezentujący Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej i Światowy Związek Żołnierzy AK -   państwo Jan i Modesta Dąmbrowscy oraz pan Mirosław Galik - koordynator Szkolnych Kół Przyjaciół AK woj. śląskiego. Po szkolnej akademii, uczniowie wraz z gośćmi przeszli na dziedziniec szkolny, gdzie odbył się Apel Pamięci przy Katyńskim Dębie Pamięci. Wartę przy Dębie Pamięci pełnili harcerze – uczniowie kl. V i VI. Przewodniczący wszystkich klas zapalili symboliczne „znicze pamięci”. Wieczorem uczniowie wystąpili dla lokalnej społeczności w Kościele Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich. Koncert został przygotowany pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby oraz pani Anety Rymarczyk.

Konkurs Recytatorski "POLSKA MOJA OJCZYZNA"

Dnia 03.11.2014r. z okazji Święta Niepodległości  odbył się  konkurs  recytatorski  pod hasłem „Polska moja Ojczyzna”. Do  konkursu  przystąpili uczniowie  klas I – III.
Celem  konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej oraz dbałość o kulturę żywego słowa. Uczniowie zaprezentowali wysokie umiejętności artystyczne.
Wszyscy uczestnicy konkursu  walczyli o cenne nagrody, w postaci 3 karnetów  do Teatru Banialuka oraz nagród książkowych.

W tegorocznej edycji konkursu jury w składzie:
- pani Renata Kraciuk –  dyrektor szkoły
- pani Izabela Kaszuba –  nauczyciel muzyki
- pani Iwona Sztafa – nauczyciel j. angielskiego

wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Maja Kamińska, Kinga Kwaśny –  klasa III oraz  Ewa Bartków – klasa I „b”

II miejsce Marceli Korzondkowski –  klasa I „a”

III miejsce – Oliwia Hetnał – klasa I „a”

Wyróżnienia otrzymali:

Emilia Lewandowska – klasa II

Gabriela Smolińska - klasa III

Sadzenie żonkili

31.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły posadzili na klombach przy szkole cebulki żonkili, akcentując tym samym uczestnictwo w kolejnej edycji akcji "Pola Nadziei", polegającej na zbieraniu funduszy na budowę stacjonarnego hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

We wtorek 15 października 2014 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Szkolny. Z tej okazji uczniowie wraz z opiekunami przygotowali uroczysty program artystyczny, podczas którego piosenką i wierszem wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud, zaprezentowali zabawne scenki z życia szkolnego, a także złożyli im życzenia. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Renata Kraciuk, która złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Śladami Tadeusza Kościuszki

Dnia 15 października klasa VI wyjechała na wycieczkę do Krakowa śladami Tadeusza Kościuszki. Wycieczkę zorganizowano z okazji rocznicy śmierci patrona szkoły.
Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod sarkofagiem Naczelnika.

Następnie uczniowie zwiedzili Katedrę Wawelską, weszli na wieże, gdzie znajduje się słynny Dzwon Zygmunta i udali się na Rynek pod tablicę upamiętniającą złożenie przysięgi Tadeusza Kościuszki.

Kolejnym miejscem związanym z patronem szkoły był Kościół Kapucynów, w którym Tadeusz Kościuszko przed rozpoczęciem powstania uczestniczył we Mszy Św. i gdzie została poświęcona jego szabla - symbol walki w obronie Ojczyzny.

Wycieczka zakończyła się wejściem na Kopiec Kościuszki i zwiedzaniem Muzeum Tadeusza Kościuszki, które tam się znajduje.