Witamy w naszej szkole

13 lutego 2016r.
Ostatnia aktualizacja: Plan lekcji zmieniono 2016-02-10 11:57:36

Tegoroczne Jasełka

Jak co roku już od 26 lat i tym razem uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Golonki i pani Izabeli Kaszuby  przygotowali Jasełka. W dniach 23 – 24 stycznia 2016 roku na scenie Świetlicy Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich wystąpiło około osiemdziesięciu małych aktorów (a wśród nich Tymoteusz Mszyca, Oliwia Kaim i Zofia Pasko w roli Dzieciątka Jezus oraz Antoś Szuta w roli synka Herodowej). Dzieci wystąpiły we wspaniałych kostiumach, które zaprojektowała i uszyła pani Małgorzata Marynowska. Na uwagę zasługują także piękne dekoracje przygotowane przez  panie: Elżbietę Golonkę, Izabelę Kaszubę i Lucynę Jusińską.

Przedstawienie zostało zaprezentowane trzykrotnie: w sobotę o godz. 16.00 oraz w niedzielę o godz. 14.30 i 17.00. W niedzielę miło nam było gościć Prezydenta Miasta - Pana Jacka Krywulta.

Tegoroczny spektakl, trwający półtorej godziny, składał się z VI scen opowiadających o tym, jak całe stworzenie raduje się z przyjścia Zbawiciela.

I SCENA

W pierwszej scenie zostaliśmy zaproszeni na leśną polanę, gdzie spotykały się krasnale, zwierzęta i dwaj chłopcy, którzy przygotowywali się do Wigilii.

II SCENA
Druga scena przedstawiała Maryję i Józefa wędrujących do Betlejem na spis ludności.

III SCENA
Przy ognisku pasterze wspólnie bawili się i śpiewali, a także pilnowali owiec, które były  nieco niesforne. W środku nocy pojawili się Aniołowie oznajmujący radosną nowinę o narodzinach Dzieciątka Jezus.

IV  SCENA
W scenie czwartej Mędrcy poszukiwali drogi do Króla, którego narodzenie wskazała im Gwiazda.

V SCENA
Po raz pierwszy w tej scenie zobaczyliśmy Herodową ze swoim dzieckiem i damami dworu. Był i Herod, który jak zwykle miał problem z troską o swój tron. Kiedy dowiedział się, że jest zagrożony, za namową diabłów kazał usunąć wszystkich, którzy staną na jego drodze. Nie wyszło mu to jednak „na zdrowie”, albowiem pojawiła się śmierć, która upomniała się o jego życie a diabły o duszę.

SCENA VI
I wreszcie wszyscy dotarli do stajenki, gdzie leżał nowonarodzony Król. W stajence przy Świętej Rodzinie spotkali się królowie, aniołowie, góralki i pasterze składający dary oraz krasnale i zwierzęta – te grane przez dzieci, a także te prawdziwe jak: gąsior, gołębie, królik, kogut i kura.