0
5

Witamy w naszej szkole

30 września 2014r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: Szkolne konkursy zmieniono 2014-09-28 20:40:10

Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie klas I z policjantami.

      W dniu 26 września uczniowie klas I „a” i I „b” spotkali się z policjantami z Komisariatu 1 Policji w Bielsku – Białej z nadaspirantem Grzegorzem Wolnym i st. sierż. Dawidem Manowskim. Policjanci  przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie poruszania się po drogach. Pogadanka dotyczyła  bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz w jaki sposób unikać zagrożeń, na które narażeni są najmłodsi uczniowie. Dzieci poznały  znaki drogowe występujące w pobliżu przejść dla pieszych. Pracownicy Policji przypomnieli też o konieczności podróżowania samochodem w zapiętych pasach. W celu utrwalenia pozyskanej wiedzy dzieci otrzymały książeczki z  zadaniami tematycznymi „Bezpieczna droga do szkoły”.


Sprzątanie Świata

W dniu 19 września klasa VI pod opieką pani Ilony Kowalik i pana Adama Duszy brała udział  w akcji "Sprzątanie Świata". Uczniowie zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki wyruszyli ze szkoły nad  Białkę, aby posprzątać teren wokół rzeki. Porządki rozpoczęto przy kościele św. Barbary a zakończono przy granicy z Wilkowicami, gdzie wyznaczony był punkt składowania odpadów.

Uczniowie zebrali 7 worków śmieci ! Akcja miała na celu nie tylko posprzątanie najbliższej okolicy, ale także zwrócenie uwagi jak ograniczyć ilość produkowanych przez gospodarstwa domowe odpadów.

zobacz zdjęcia


Zwiedziliśmy muzeum Juliana Fałata

13 września 2014 r. odbyła się wycieczka do Bystrej Śląskiej, w ramach działalności Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego (SKKT). 
Głównym  celem wspólnego wyjścia było, zwiedzenie Muzeum Juliana Fałata. Postać malarza przybliżyła uczniom pani sprawująca opiekę nad muzeum. Pani mgr Beata Lekki opowiedziała dzieciom o twórczości artysty. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki wykonali szkic ołówkiem do wybranego obrazu oraz rysunek pastelami do innej dowolnie wybranej pracy artysty. Pogoda oraz humory wszystkim dopisały.

zobacz zdjęcia


Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2014/2015. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Program artystyczny przygotowała klasa II pod kierunkiem pani mgr Grażyny Kurtok oraz chór szkolny pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby. W tym roku powitaliśmy uczniów dwóch pierwszych klas. Wszyscy, wypoczęci po wakacjach, z radością witali szkołę.

zobacz zdjęcia