Witamy w naszej szkole

Przedszkolaków wraz z Rodzicami

na Dzień Otwartej Szkoły

3 marca 2018 r.w godz. od 1000  do 1300

Nabór do klas pierwszych szkoły podstawowej
na rok szkolny 2018/2019

Dzieci do klas pierwszych przyjmowane są w drodze:

ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową
REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego.

Zapisy do szkół obwodowych rozpoczynają się 1 marca 2018 r. o godz. 9.00 i trwają do 30 marca 2018 r. do godz. 15.00 pod adresem: http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl/.

Pełna informacja o naborze na naszej stronie - Nabór uczniów do I klasy 2018-2019 (zakładka - dla Rodziców).

Apel "Bezpieczne ferie zimowe"

26 stycznia br. w naszej szkole odbył się apel - "Bezpieczne ferie zimowe" dla klas I-III przygotowany przez klasy I a i III b. Dzieci, pod kierunkiem swoich wychowawców - pani Magdaleny Michałowskiej i pani Anny Ratomskiej, przygotowały występ artystyczny, w którym zaprezentowały się śpiewając piosenki o zimie i odgrywając scenki na ten temat. Ważnym punktem apelu było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Jasełka 2018

W dniach 20 – 21 stycznia br. w Świetlicy Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich odbyła się 28 inscenizacja Jasełek przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Golonki, pani Izabela Kaszuby, pani Magdaleny Michałowskiej i pani Anny Ratomskiej.

Przedstawienie rozpoczęła scena Zwiastowania, która wprowadziła nas w atmosferę Bożego Narodzenia. Następnie obserwowaliśmy przybycie Mędrców ze Wschodu do pałacu Heroda w poszukiwaniu nowo narodzonego Króla oraz okrutny rozkaz władcy, który za swój czyn trafił do piekła, gdzie został ukarany przez diabły. W dalszej części przedstawienia przenieśliśmy się na halę, gdzie Anioł ogłosił dobrą nowinę pasterzom, którzy zaraz wyruszyli w drogę. Również pasterki wraz ze zwierzętami udały się do stajenki, aby przywitać małego Jezuska. Wszyscy wędrowcy spotkali się w szopce, gdzie pokłonili się Bogu i złożyli Mu dary.

Nasi uczniowie doskonale wcielili się w swoje role, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń. Na szczególną uwagę zasługują Natalka Kaim i Antosia Wandzel, które w roli małego Jezuska spisały się znakomicie. Należy również wspomnieć o wspaniałych strojach oraz dekoracjach. Wszystkie wyżej wymienione elementy sprawiły, że jasełka były pięknym, wzruszającym widowiskiem.

Występy naszych uczniów zaszczycili swoją obecnością szanowni goście: pan Jacek Krywult - Prezydent Miasta Bielska – Białej,  ks. Grzegorz Klaja - Proboszcz Parafii św. Barbary, radni Rady Miejskiej Bielska – Białej - pani Barbara Waluś  i pan Szczepan Wojtasik, pan Ryszard Radwan  - Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej  i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku – Białej, pan Bogdan Kocurek  - dyrektor  Książnicy Beskidzkiej w Bielsku – Białej, pan Franciszek Kopczak - dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku – Białej, pani Aleksandra Markiewicz - Hamerlak - kierownik Świetlicy Domu Kultury  w Mikuszowicach Krakowskich, pan Ireneusz Hetnał - Przewodniczący Rady Osiedla  Mikuszowice Krakowskie i pan Stanisław Kania - Przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich.

BALE KARNAWAŁOWE

16 stycznia  2018r. nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im rycerze, piraci, żołnierze, wróżki, dzwoneczek, policjanci, diabełek, czarownice oraz batman ze spidermanem, a także inne postaci z kreskówek opanowały na kilka godzin  salę gimnastyczną . Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również  konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. W trakcie zabaw był czas również na odpoczynek i poczęstunek - pyszne pączki.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

23 stycznia br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas IV-VII, podczas którego nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością w doborze stroju, utrudniając tym samym jury wybór zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie. Pierwsze miejsca w każdej z klas zajęli następujący uczniowie:
kl. IV a - Martyna Kubień
kl. IV b - Artur Krywult
kl. V - Sara Kwiatkowska
kl. VI - Anastazja Siuda
kl. VII - Iga Machalica
Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach, zabawach i konkurencjach - między innymi:  „Taniec z balonem”, „Taniec na gazecie” oraz „Taniec z gwiazdami”. Zwycięzcy nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami. Najważniejszym i najbardziej emocjonującym momentem wieczoru był wybór królowej i króa balu. Podczas tegorocznej zabawy te zaszczytne tytuły przypadły uczennicy kl. VII - Natalii Myszy i uczniowi kl. V - Aleksandrowi Łukasikowi.