Witamy w naszej szkole

29 września 2016r.
Ostatnia aktualizacja: Harmonogram zajęć pozalekcyjnych zmieniono 2016-09-29 13:21:00

Szkolny rajd na Kozią Górę

W poniedziałek 26 września klasy IV-VI powędrowały na Kozią Górę. Rajd rozpoczął się o godz. 9.00. Spod szkoły wyruszyliśmy na Błonia, gdzie mieliśmy krótki postój. Następnie udaliśmy się górskimi szlakami wprost na Kozią Górę. Idąc zielonym szlakiem, po drodze mijaliśmy pozostałości naturalnego toru saneczkowego.
Na szczyt dotarliśmy około godz. 11.00. Zmęczeni, posililiśmy się przy schronisku. Następnie odbył się międzyklasowy konkurs na temat zasad zachowania się w górach. Każda klasa prezentowała strój turystyczny, górski ekwipunek czyli mapę, kompas i apteczkę, przygotowany okrzyk oraz piosenkę turystyczną, wykazywała się także wiedzą o górach. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale! Pogoda i dobre humory dopisały, więc uznaliśmy ten dzień za bardzo udany!

BLOG SPORTOWY

Powstał nowy blog w naszej szkole. To właśnie BLOG SPORTOWY prowadzony pod kierunkiem mgr Ewy Mszycy.

Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania. Link do tego bloga na naszej stronie pod nazwą: BLOG SPORTOWY.

Całoroczny konkurs czytelniczy

"I Ty możesz zostać Książkowym Molem" 2016/2017

czas zacząć!!!

Drodzy Uczniowie!

Witam Was w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu czytelniczego

I Ty możesz zostać Książkowym Molem.

Zapraszam wszystkich lubiących czytać, ale także tych,

którzy swoją przygodę z książką zamierzają rozpocząć dopiero teraz!

ZASADY KONKURSU

1. Na początku każdego miesiąca (zaczynając od października) na blogu
   (wejście przez zakładkę Klub Młodych Literatów dla klas IV – VI) pojawi się
   tytuł książki, którą należy przeczytać.

2. Po dwóch tygodniach znajdziecie tu pytanie (lub pytania) do tej lektury.

3. Odpowiedzi przysyłajcie na adres mailowy: polskikonkursy@gmail.com,

w temacie wpisując: MOL i numer książki/2016, np.: MOL1/2016.

Nie zapomnijcie się podpisać!

Na odpowiedzi czekam w wyznaczonym terminie.

4. Osoby, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, otrzymają oceny celujące z języka polskiego.

5. Tytuł Książkowego Mola 2016/2017 oraz specjalną nagrodę na koniec roku szkolnego otrzyma osoba, która udzieli najwięcej prawidłowych odpowiedzi w czasie trwania całego konkursu, zdobędzie największą ilość punktów, a tym samym nazbiera najwięcej szóstek z języka polskiego.
Powodzenia!!! :-)

mgr Aneta Rymarczyk

„Bezpieczna droga do szkoły”

W pierwszych dniach września 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III. Prelekcja dotyczyła bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały okazję zapoznać się ze znakami drogowymi, z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, a także z zasadami przechodzenia przez jezdnię oraz jak bezpiecznie zachować się w jej pobliżu. Ponadto funkcjonariusze, przypominali dzieciom jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe noszone na wierzchniej części odzieży czy na plecakach.