0
5

Witamy w naszej szkole

24 października 2016r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: BLOG SPORTOWY zmieniono 2016-10-24 09:40:29

Prosimy o oddanie głosu na projekt Multimedialne Centrum Edukacyjne

https://obywatelskibb.pl/projekty/osiedlowe/mikuszowice_krakowskie/multimedialne_centrum_edukacyjne_osiedla_mikuszowice_krakowskie.html

Aby dowiedzieć się więcej na temat robotów, o których mowa w tym projekcie - prosimy i zachęcamy do obejrzenia filmików, do których linki zamieszczamy poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=chkpweFx6G4

Drodzy Rodzice i Mieszkańcy Mikuszowic Krakowskich,

W związku z tym, że w dniach od 21 do 28 października 2016 r. odbędzie się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.

zwracamy się do Sz. Państwa z serdeczną prośbą

o oddanie głosu na nasz projekt osiedlowy:

Multimedialne Centrum Edukacyjne
Osiedla Mikuszowice Krakowskie

ID projektu: 20-OBB004

Koszt szacunkowy projektu: 74 600,- zł

Głos można oddać:

  1. Wchodząc na stronę naszej szkoły www.sp24bielsko.pl i klikając w link, który znajduje się na głównej stronie. Link przekieruje bezpośrednio na stronę głosowania.

  2. Wypełniając karty do głosowania, które uczniowie dostali w szkole. Następnie wypełnioną kartę należy przekazać dzieciom w kopertach. Kartę do głosowania można w razie konieczności powielić i rozdać rodzinie, sąsiadom.

  3. Bezpośrednio w "Punkcie głosowania" w Mikuszowicach Krakowskich, ul. Żywiecka 302 w siedzibie Rady Osiedla (budynek, w którym mieści się poczta) w godz. od 1600 do 1700 w następujących dniach: 21, 24, 25, 26, 27 i 28 października 2016 r. Głosowanie bezpośrednie będzie polegało na postawieniu znaku "X" przy naszym projekcie osiedlowym (lokalnym). Znak "X" stawiamy we właściwej kolumnie widocznej na karcie do głosowania.

  4. Elektronicznie – za pośrednictwem strony internetowej: www.obywatelskibb.pl w dniach od 21 października 2016 r. godz. 000 do 28 października 2016 r. godz. 2400. Na w/w stronie internetowej znajduje się zakładka "GŁOSOWANIE", w której znajdą się wszystkie pozytywnie zaopiniowane projekty. W dniu głosowania po wejściu na w/w zakładkę należy wybrać nasz projekt i udzielić poparcia poprzez kliknięcie na przycisk z napisem "WYBIERAM!" umiejscowiony przy naszym projekcie osiedlowym. Głosując on-line należy podać swój nr PESEL, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz aktywny numer telefonu komórkowego, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na podany numer telefonu zostanie wysłany kod aktywacyjny, którego wpisanie we właściwe pole potwierdza i kończy głosowanie. Z jednego numeru telefonu może skorzystać 5 osób. Tegoroczne głosowanie nie wymaga podania adresu e-mail.

 

Nasz projekt jest projektem osiedlowym, dlatego mogą na niego głosować tylko mieszkańcy Mikuszowic Krakowskich.

W głosowaniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia.

 

SERDECZNIE PROSIMY O PAŃSTWA GŁOSY


Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 17 października 2016 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy oraz Chór „Cantare” pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby. Z tej okazji uczniowie wraz z opiekunami przygotowali uroczysty program artystyczny, podczas którego piosenkami i wierszami wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich  trud,  a także złożyli im życzenia. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor mgr Renata Kraciuk, która złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

zobacz zdjęcia


Tydzień kodowania

Przystąpiliśmy do ogólnoeuropejskiej akcji CodeWeek. Właśnie ruszył w naszej szkole Tydzień Kodowania.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, mali i duzi będą brali udział w zajęciach z programowania.

czytaj więcej


Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej

9 października 2016 r. (niedziela) nasza szkoła wzięła udział w biegu charytatywnym "Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej”. Celem zorganizowanej imprezy było finansowe wsparcie w leczeniu onkologicznym 3 letniej Hani.

czytaj więcej na naszej stronie "BLOG SPORTOWY"


Ślubowanie uczniów klas I

7 października 2016 roku  to najważniejsza data  dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Na ten  niezwykle uroczysty moment Pierwszaki czekały z ogromną niecierpliwością. Oznaczał on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej. Akademia rozpoczęła się od powitania licznych gości – pani dyrektor, nauczycieli, wychowawców, rodziców, dziadków, uczniów klas starszych oraz dzieci z Przedszkola nr 33. W pierwszej części pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną: występ słowno –taneczno –muzyczny, następnie zostali poddani   egzaminom  z wiedzy  przedmiotowej oraz wiedzy o swoim patronie – Tadeuszu Kościuszce. Po doskonale zdanych egzaminach  odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia.

 Wszyscy uczniowie w skupieniu ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia naszej szkoły.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie   rogów obfitości. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia od pani dyrektor, społeczności uczniowskiej i przedszkolnej, rodziców oraz zaproszonych gości.  W zupełnie nowej sytuacji znaleźli się  rodzice uczniów klasy pierwszej, którzy również złożyli przysięgę: 

Ślubuję:
- zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,
- słuchać uważnie, o czym mówi,
- pamiętać, ze każdy człowiek uczy się na błędach,
- doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze,
- przytulać je często,
- cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem.


Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczynią: panią mgr Grażyną Kurtok udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

A my wszyscy przypominając sobie pierwsze początki w szkole, powtarzamy za pierwszoklasistami:

Chociaż jestem taka mała,

Wiem, że szkoła jest wspaniała!

W szkole są klasy i dużo dzieci,

A czas nauki tak miło leci!

zobacz zdjęcia


SPOTKANIE ZE SZTUKĄ UŻYTKOWĄ

1 października uczniowie z koła plastycznego uczestniczyli w ,,Sobotnim spotkaniu ze sztuką użytkową”.
Warsztaty prowadzone były przez panią mgr Beatę Lekki, opiekuna koła. Tematem spotkania było zapoznanie się z tajnikami wyrobu papieru czerpanego. Uczniowie poznawali kolejne etapy „produkcji” papieru, a efektem przyswojenia wiedzy było własnoręczne wykonanie papieru i ozdobienie go w technice decoupage'u, tworząc własne kompozycje plastyczne. Tę świetną zabawę trudno było zakończyć - za każdym razem powstawały niepowtarzalne wzory, a każdy uczestnik był ciekawy kolejnego efektu swojej pracy.

zobacz zdjęcia


KONKURS PLASTYCZNY

W ramach roku olimpijskiego został przeprowadzony w naszej szkole konkurs plastyczny - "Projekt Medalu Olimpijskiego" w młodszej i starszej grupie wiekowej.

Prace nagrodzone zostały umieszczone na stronie: http://sportsp24.blogspot.com/2016_10_01_archive.html

Szkolny rajd

W poniedziałek 26 września klasy IV-VI powędrowały na Kozią Górę. Rajd rozpoczął się o godz. 9.00. Spod szkoły wyruszyliśmy na Błonia, gdzie mieliśmy krótki postój. Następnie udaliśmy się górskimi szlakami wprost na Kozią Górę. Idąc zielonym szlakiem, po drodze mijaliśmy pozostałości naturalnego toru saneczkowego.
Na szczyt dotarliśmy około godz. 11.00. Zmęczeni, posililiśmy się przy schronisku. Następnie odbył się międzyklasowy konkurs na temat zasad zachowania się w górach. Każda klasa prezentowała strój turystyczny, górski ekwipunek czyli mapę, kompas i apteczkę, przygotowany okrzyk oraz piosenkę turystyczną, wykazywała się także wiedzą o górach. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale! Pogoda i dobre humory dopisały, więc uznaliśmy ten dzień za bardzo udany!

Z kolei klasy I – III wybrały się na błonia pod skocznię. Oprócz dzielności piechurów dzieci miały wykazać się wiedzą na temat Beskidów i zasad zachowania się w górach. Uczniowie zaprezentowali także stroje turystyczne, okrzyk klasowy, piosenkę oraz ekwipunek turysty: apteczkę, mapę i kompas. Wszyscy wzorowo przygotowali się do rajdu. Radośni wróciliśmy do szkoły. Do zobaczenia za rok na tym pięknym szlaku!

zobacz zdjęcia