Rok szkolny 2019-2020_3

6 sierpnia 2020r.

JASEŁKA

11 i 12 stycznia 2020 r.  w Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich odbyły się Szkolne jasełka. W przedstawieniu wzięło udział 65 uczniów z różnych klas. Piękne wieloaktowe przedstawienie zostało przygotowane przez nauczycieli: panią Elżbietę Golonkę, panią Izabelę Kaszubę, panią Magdalenę Michałowską, panią Annę Ratomską, panią Roksanę Bułkę oraz panią Magdalenę Brzóskę. Natomiast za dekoracje i wszelkie sprawy techniczne odpowiedzialna była pani Lucyna Jusińska. Jasełka bardzo się wszystkim podobały, o czym świadczy pełna sala widzów podczas obu przedstawień. Serdecznie gratulujemy wspaniałym młodym aktorom.

Alternatywna lekcja W-F

Uczniowie kl. Vb pod opiekę p.Ewy Mszycy i p.Katarzyny Gali uczestniczyli w Alternatywnej Lekcji W-F fundacji Moniki Pyrek. Podczas zajęć sportowych uczniowie pokonywali obwód stacyjny połączony z nowoczesnymi technologiami. Był m.in. bieg na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu, koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłka nożna z system mierzącym siłę strzału, stanowisko z aplikacjami zmagań sportowych w systemie wirtualnej rzeczywistości.Wszyscy otrzymali autografy od Moniki Pyrek (polskiej zawodniczki w skoku o tyczce) i Pawła Skóry - Mistrza Świata w freestyle football.

APEL ŚWIĄTECZNY

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Edyty Mastalerz oraz chór i koło taneczne pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby przygotowali apel świąteczny, podczas którego przypomnieli nam staropolskie zwyczaje bożonarodzeniowe. Przedstawienie przeplatane było wspólnym śpiewaniem kolęd i piosenek świątecznych. Oprócz wspaniałego występu dzieci, które włożyły w niego całe serce, na uwagę zasługują także piękne stroje i rekwizyty, w których przygotowanie bardzo zaangażowali się rodzice uczniów. Serdecznie im za to dziękujemy.

ŻYCZYMY ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, PODGODNYCH I SPĘDZONYCH W RODZINNYM GRONIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Mikołajkowy Turniej Unihokeja

W dniach 5,6 i 9 grudnia br. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Unihokeja zorganizowany przez pana Adama Duszę, panią Ewę Mszycę. Wzięły w nim udział klasy IV-VIII. Za wspaniałą rywalizację uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, grami planszowymi i słodyczami.

Wyniki w kategorii dziecięcej:

I miejsce klasa Va
II miejsce klasa Vb

III miejsce klasa IV

Wyniki w kategorii młodzieży:

I miejsce klasa VIII
II miejsce klasa VII

Wyniki w kategorii młodszej młodzieży:

I miejsce klasa VI b
II miejsce klasa VI a

TURNIEJ SZACHOWY

W naszej szkole został przeprowadzony przez p. A.Duszę i p. E.Mszycę Szkolny Turniej Szachowy

W kategorii młodzieżowej:

1 miejsce zdobył Wiktor Stroński z kla. VA

2 miejsce   Adrian Bazyl z kl.VIII

3 miejsce  Marta Więcławek z kl.Via

W kategorii młodszej grupie wiekowej:

1 miejsce zdobyła  Natalia Brońka z kl.III B

2 miejsce  Paweł Sitarz z kl.III A

3 miejsce Marek Gerula z kl.III A

Gratulujemy.

Zabawy andrzejkowe

W piątkowe popołudnie 29 listopada br.,  w szkolnej świetlicy p. Baron-Bożek oraz p. Martyna Giertler przeprowadziły z uczniami gry i zabawy andrzejkowe. W zabawach i różnego rodzaju konkurencjach na wesoło brali udział uczniowie klas 1, 2 i 3.
Na początku uczniowie wybierali jeden z trzech kubeczków, pod którymi umieszczone były takie przedmioty jak listek, moneta oraz cukierek. Wylosowanie kubeczka pod którym znajdował się listek oznaczało, że dana osoba pojedzie w wymarzoną podróż, moneta oznaczała dostanie pięknego prezentu, a cukierek słodkie życie.
Inną zabawą było losowanie z worka pełnego rozmaitych rzeczy tylko jednej z nich. Każda z ukrytych rzeczy związana była z jakimś zawodem, który w przyszłości możemy wykonywać. W worku znajdowały np.: latarka, zabawkowa gaśnica, grzebień, długopis, książeczka, lupa, łyżka. Wylosowanie grzebienia oznaczało że dana osoba w przyszłości będzie fryzjerem, ta co wylosuje lupę naukowcem, a gaśnicę - strażakiem.
Konkurencją sprawnościową było obieranie jabłka w taki sposób aby została jak najdłuższa obierka. Pięciu uczestników bardzo starało się sprostać temu zadaniu. Najlepsza w tej konkurencji okazała się Marysia Wójcik z kl. 3a.
Następną zabawą było wycinanie różnokolorowych serc oraz pisanie na ich odwrocie imion koleżanek i kolegów z klasy. To imię które zostało przekłute pineską oznaczało naszego najlepszego kolegę bądź koleżankę.
Na zakończenie uczniowie zrobili własnoręcznie piękne laurki w kształcie serduszek i zabrali do domu dla swoich bliskich.