0
5

Rok szkolny 2017-2018_4

20 marca 2019r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

BALE KARNAWAŁOWE

16 stycznia  2018r. nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im rycerze, piraci, żołnierze, wróżki, dzwoneczek, policjanci, diabełek, czarownice oraz batman ze spidermanem, a także inne postaci z kreskówek opanowały na kilka godzin  salę gimnastyczną . Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. 

 Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również  konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. W trakcie zabaw był czas również na odpoczynek i poczęstunek - pyszne pączki.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

23 stycznia br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas IV-VII, podczas którego nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością w doborze stroju, utrudniając tym samym jury wybór zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie. Pierwsze miejsca w każdej z klas zajęli następujący uczniowie:
kl. IV a - Martyna Kubień
kl. IV b - Artur Krywult
kl. V - Sara Kwiatkowska
kl. VI - Anastazja Siuda
kl. VII - Iga Machalica
Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach, zabawach i konkurencjach - między innymi:  „Taniec z balonem”, „Taniec na gazecie” oraz „Taniec z gwiazdami”. Zwycięzcy nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami. Najważniejszym i najbardziej emocjonującym momentem wieczoru był wybór królowej i króa balu. Podczas tegorocznej zabawy te zaszczytne tytuły przypadły uczennicy kl. VII - Natalii Myszy i uczniowi kl. V - Aleksandrowi Łukasikowi.

 

zobacz zdjęcia


Spotkanie ze Strażą Miejską

W dniach 9-10 stycznia br. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. 9 stycznia byli w klasach VI, VII i rozmawiali z uczniami na ważne tematy - przemoc rówieśnicza w przestrzeni wirtualnej i odpowiedzialność za treści umieszczane w sieci. Wyświetlili również film "Zaplątani w sieć" i zachęcili uczniów do dyskusji na temat cyberprzemocy. 10 stycznia byli w klasach IV, V i poruszyli temat bezpieczeństwa podczas ferii. Uczniowie dowiedzieli się jak zachować bezpieczeństwo w relacjach z nieznajomymi, na drodze, na ślizgawkach, w górach, w kontaktach z nieznajomym psem oraz w sieci.

 22 stycznia br. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielami Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Zwrócono uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po szlakach górskich i na stokach narciarskich w czasie zimy.

Kolejnym ważnym tematem, który został poruszony podczas spotkania to „Nie rozmawiam z nieznajomym”. I także w tym przypadku uczniowie przypominali sobie o cennych przestrogach w relacjach z nieznajomymi.

Zainteresowanie dzieci wzbudziła również prezentacja multimedialna, przedstawiająca szlaki górskie odwiedzane zimą i warunki atmosferyczne, które bardzo gwałtowanie zmieniają się na szlakach turystycznych.

Na zakończenie spotkania, funkcjonariusze udzielili odpowiedzi na interesujące pytania uczniów, a także podzielili się własną wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy. Dla uczniów naszej szkoły była to bardzo ciekawa forma zdobywania wiedzy, która z pewnością będzie przydatna w czasie spędzania ferii zimowych.

zobacz zdjęcia


Kiermasz Bożonarodzeniowy

Podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego zebrano kwotę 970,00 zł. - 500,00 zł zostanie przekazane na Akcję charytatywną "Pola Nadziei", natomiast 470,00 przeznaczymy na potrzeby szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Kiermaszu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

zobacz zdjęcia


Apel Świąteczny „Bożego Narodzenia Czar”

22 grudnia br. Wychowankowie świetlicy szkolnej, pod kierunkiem Pań: mgr Izabeli Kaszuby, mgr Beaty Lekki, mgr Ewy Halamy, mgr Ewy Mszycy, mgr Magdaleny Brzóski, mgr Katarzyny Kubicy-Sroki, przygotowali uroczysty Apel Świąteczny „Bożego Narodzenia Czar”. Uczniowie znakomicie wcielili się w role Maryji, Józefa, Aniołków, Pastuszków i Dzieci. Występ uświetniły tańce, a śpiewaniu kolęd, pastorałek i piosenek nie było końca. Po występie uroczyście pożegnaliśmy Panią Małgorzatę Marynowską, która po latach pracy pełnej oddania przeszła na emeryturę. Podziękowaliśmy jej za uśmiech, serce oraz wysiłek wkładany w szycie strojów uświetniających przedstawienia, zwłaszcza jesełkowe. Pani Małgorzata bardzo lubi tańczyć więc specjalnie dla Niej Agata Bury wraz ze swoim Partnerem zaprezentowali taniec towarzyski, który wszystkich zachwycił. Apel zakończyło przyniesienie przez Harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH, POGODNYCH,

SPĘDZONYCH W MIŁEJ, RODZINNEJ ATMOSFERZE

ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

zobacz zdjęcia


Koncert instrumentów ceramicznych

19 grudnia br. Uczniowie i Nauczyciele naszej szkoły, za sprawą koncertu organizowanego przez Bielskie Towarzystwo Muzyczne i prowadzonego przez Panią Urszulę Mizię, przenieśli się w fascynujący świat muzyki. Wystąpili przed nami wybitni artyści: Pan Karol Pyka – kompozytor, aranżer, dyrygent, muzyk sesyjny oraz Pan  Marcin Żupański – saksofonista, flecista, kompozytor, aranżer. Występ był ilustrowany pokazem bajek takich jak Aladyn, Pocahontas, Król Lew. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć takie instrumenty jak: udu, flet Quena, zaklinacz deszczu, okaryna, djembe, kalimba, dzwonki wietrzne, IVI (Interchangeable Virtual Instruments). Ponadto nasi Uczniowie wykazali się poczuciem rytmu, słuchem muzycznym i zdyscyplinowaniem, za co zostali pochwaleni przez Panią prowadzącą koncert.

zobacz zdjęcia


Mikołajkowy Turniej Unihokeja

8 grudnia br. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Unihokeja dla klas IV-VII. Uczniowie, pod kierunkiem Pana mgra Adama Duszy oraz Pani mgr Ewy Mszycy, rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV i klasy V-VII.

Każda drużyna wytrwale walczyła o zwycięstwo, jednocześnie zachowując zasadę fair play i wspaniale się przy tym bawiąc. W kategorii klas IV pierwsze miejsce zajęła kl. IV a, natomiast w drugiej kategorii wiekowej zwyciężyła kl. VII, a klasy V i VI zajęły II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy.

zobacz zdjęcia


Turniej Mikołajkowy dla klas I-III

7 grudnia br. w naszej szkole odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas I-III. Spotkanie rozpoczęło się od tanecznej części artystycznej przygotowanej przez klasy: I a i III b.  Wszyscy uczniowie, pod kierunkiem pani mgr Magdy Michałowskiej i mgr Anny Ratomskiej, rywalizowali ze sobą dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - II oraz klasy III-e.
 Zmagania sportowe obejmowały następujące konkurencje :

- Slalom Świętego Mikołaja,
- Toczenie śnieżnej kuli,
- Bieg reniferów,
- Skoki elfów,
- Wyścigi śnieżnych zaprzęgów. 

W kategorii klas I - II pierwsze miejsce zajęła klasa - II a , II miejsce - I a, a  III miejsce -  I b, natomiast w drugiej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali uczniowie klasy III a, drugie miejsce otrzymała klasa III b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!

zobacz zdjęcia

 

WSTECZ