0
5

Rok szkolny 2015-2016

21 września 2017r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
  • W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY  bardzo dobry wynik pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz uzyskali Angelika Kosińska z klasy IV i Tomasz Paleczny z klasy V, wyróżnienia zdobyli: Paulina Pomorska i Ewa Bartków z klasy IIb pod kierunkiem pani mgr Magdaleny Michałowskiej, Zuzanna  Bojdys, Oliwier Kaim i Martyna Augustyn z klasy III pod kierunkiem pani mgr Grażyny Kurtok oraz Zofia Jakubiec z klasy IV pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz;
  • W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM organizowanym przez SP29 w Bielsku – Białej Angelika Kosińska z klasy IV i Tomasz Paleczny z klasy V pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz zdobyli tytuły laureatów konkursu;
  • W XIX MIĘDZYNARODOWYM EKUMENICZNYM KONKURSIE WIEDZY BIBLIJNEJ JONASZ pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki Zofia Jakubiec z klasy IV uzyskała tytuł laureata
  • W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX pod kierunkiem pani mgr Iwony Sztafy uczennica klasy V Alicja Laszczak uzyskała dobry wynik;
  • W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM EKO – PLANETA bardzo dobry wynik uzyskała pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik  Alicja Laszczak z klasy V;
  • W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY ELOKOLICZNEJ organizowanym przez ZPKWŚ – pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik IV miejsce zajął zespół w składzie Michał Jurzak i Sebastian Koba z klasy VI
  • W KONKURSIE RECYTATORSKIM W KRAINIE POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką - w kategorii klas I-III  - pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi wyróżnienie otrzymała Izabela Dukalska z klasy IIa;
  • W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA organizowanym w ramach III Festiwalu Słowa "Razem w chmurach poezji" - Natalia Mysza z kl. V pod kierunkiem pani mgr Anety Rymarczyk zdobyła wyróżnienie
  • W REGIONALNYM KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ RECENZJĘ MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA organizowanym przez ZSO nr 5 w Sosnowcu – pod kierunkiem pani mgr Anety Rymarczyk I miejsce zajęła  uczennica klasy V Alicja Laszczak;
  • W I REGIONALNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM KOCHAM POLSKĘ organizowanym przez naszą szkołę pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki w kategorii wiekowej klas I-III  I miejsce zajęła -  Emilia Lewandowska z klasy III, a wyróżnienia zdobyli: Julia Cybulska  oraz Marceli Korzondkowski z klasy II; z kolei  w kategorii wiekowej klas IV-VI  wyróżnienie uzyskała Zofia Jakubiec z klasy IV; 
  • W KONKURSIE HISTORYCZNYM ŚLADAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ. Z ANDERSEM NA PRZEŁAJ PRZEZ II WOJNĘ ŚWIATOWĄ zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Bielsku-Białej – pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki  Zofia Jakubiec z klasy IV zajęła II miejsce;
  • W organizowanym przez naszą szkołę III MIĘDZYSZKOLNYM DYKTANDZIE dla uczniów kl. IV-VI o tytuł "Bielskiego Mistrza Ortografii" – pod kierunkiem pani mgr Anety Rymarczyk wyróżnienie zdobyła Zofia Jakubiec z kl. IV.
  • W XV MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM dla uczniów klas I - III MISTRZ ORTOGRAFII – pod kierunkiem pani mgr Grażyny Kurtok wyróżnienie zdobyła Emilia Lewandowska z klasy III;
  • W XI MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU CZYTAM, ROZUMIEM, POTRAFIĘ pod kierunkiem pani mgr Grażyny Kurtok drużyna klasy III w składzie: Martyna Augustyn i Zuzanna Bojdys zajęła II miejsce;
  • W XVII WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE KRÓTKICH PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH I MONODRAMÓW TEATR ZA MAŁY pod kierunkiem pani mgr Grażyny Kurtok wyróżnienie za spektakl Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków zdobyło koło teatralne w składzie:  Julia Adamus, Zuzanna Bojdys, Anna Iskierka, Zuzanna Iskierka, Maja Tatar, Marek Binda, Sebastian Cembala, Michał Foltyn, Oliwier Kaim, Mikołaj Karla, Jonatan Mędrek, Miłosz Kania, Patryk Wnęk i Nikodem Przemysławski z klasy III oraz Wiktor Stroński z klasy Ia, a uczennica klasy III Anna Iskierka za monodram „Daleko jeszcze” zdobyła wyróżnienie
  • W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK „Kamienica 2016” – pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby w kategorii klas I – III solistka Monika Kanik zajęła I miejsce, a zespół w składzie: Monika Kanik, Zuzanna Iskierka, Maja Tatar, Julia Adamus, Emilia Lewandowska oraz Lena Mleczko zajął I miejsce. W kategorii klas IV-VI, zespół w składzie: Monika Dukalska, Emilia Szuta, Natalia Opitek Jacek Łukasik, Julia Zoń oraz Iga Machlica zajął II miejsce;
  • W XVIII MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU PIOSENKI O ZŁOTĄ NUTKĘ pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby w kategorii klas I – III III miejsce zajęła solistka Emilia Lewandowska z klasy III, a zespół MAŁE CANTARE II miejsce; w kategorii klas IV – VI solistka Emilia Szuta zajęła I miejsce, a chór szkolny CANTARE zajął także I miejsce;
  • W IX MIĘDZYSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI ULUBIONEJ MOJA NUTKA pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby w kategorii klas I – III solistka Monika Kanik zajęła II miejsce, a zespół MAŁE CANTARE zajął I miejsce; z kolei w kategorii klas IV – VI solistka Emilia Szuta zajęła III miejsce, a chór szkolny CANTARE zajął II miejsce;
  • W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM INNY NIE ZNACZY GORSZY zorganizowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku – Białej w ramach XIII Dni Integracyjnych Zobaczmy siebie pod kierunkiem pani mgr Beaty Lekki Aurelia Kościelny z klasy IV zajęła III miejsce;
  • W X Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla szkół podstawowych organizowanym pod hasłem "ZDROWIE PRZEZ RUCH" drużyna naszej szkoły pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajęła II miejsce, uczeń klasy IV Igor Krywult zdobył tytuł Najlepszego zawodnika turnieju i uczeń klasy IV Kacper Szal zdobył tytuł Najlepszego bramkarza turnieju.
  • W MASOWEJ IMPREZIE SPORT GENERACJA zorganizowanej przez Fundację Wychowanie przez Sport pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy w biegu na 33 m przez płotki Marcel Nevedel z klasy 4 zdobył I miejsce; w biegu na 200 m Igor Gibas z klasy 4 zdobył I miejsce;
  • MARCEL NEVEDEL z kl.IV, KWAŚNY KINGA z kl.IV oraz NIKOLA KAIM z kl.V zakwalifikowali się do reprezentacji miasta Bielska- Białej  w OGÓLNOPOLSKIM FINALE Grand Prix Czwartków Lekkkoatletycznych  w  ŁODZI,
  • W WIOSENNYCH MIĘDZYSZKOLNYCH ZAWODACH PŁYWACKICH uczniowie klasy III Miłosz Kania zajął II miejsce, a Julia Śliwa - III miejsce.