0
5

Rok szkolny 2013-2014

20 marca 2019r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

Zakończyliśmy całoroczne zmagania. Spotkaliśmy się w radosnym nastroju. Były kwiaty, życzenia, występy, ale najważniejsze - przeszliśmy do następnej klasy i .....

 ZACZYNAJĄ SIĘ WAKACJE!  

HURA, HURA, HURA!!!

W galerii zdjęć przedstawiamy krótką migawkę z tej uroczystości. Nagrodzonych było wielu, więc to tylko zaledwie część, ale i tak warto zobaczyć.

zobacz zdjęcia


Pożegnanie szóstej klasy

26 czerwca 2014 r.
I nadszedł ten dzień. Jeszcze nie tak dawno nasi uczniowie - teraz są już absolwentami szkoły. Łezka w oku się kręci ... Ale cóż ... Musieliśmy się pożegnać.

zobacz zdjęcia


Dni Sztuki Europejskiej w naszej szkole

W dniach 24-25 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyły się  „Dni Sztuki Europejskiej” stanowiące podsumowanie pierwszego roku działań w Edukacyjnym Projekcie Unii Europejskiej „Barwy Europy”.


W pierwszym dniu 24 czerwca uczniowie wykonywali kopie obrazów znanych malarzy hiszpańskich.

Klasy I-II wykonały prace inspirowane obrazem Diego Velazqueza „Damy Dworu”, przedstawiające postać Infantki Małgorzaty. Zadaniem uczniów  było przygotowanie szablonu i ozdobienie go w stylu charakterystycznym dla epoki baroku hiszpańskiego.

 

Klasa III wykonała kopię obrazu Pablo Picasso „Mandolina i gitara” - uczniowie wykonywali wspólnie jedną dużą pracę. Najpierw zostali podzieleni na grupy, którym przydzielono różne zadania: jedni wyklejali tło a inni elementy obrazu. W końcowym etapie pracy wszystkie elementy zostały ułożone i przyklejone do tła, zgodnie z oryginałem.

Klasa IV wykonała dwie kopie obrazów Francisco Goya. Część uczniów pracowała z obrazem „Parasolka”, a  część z obrazem „Portret rodziny królewskiej”. Oba obrazy wykonano w technice kolażu z zastosowaniem elementów naturalnych.
 

Klasa V wykonywała kopie dwóch obrazów Pierwsza grupa pracowała z obrazem Diego Velazqueza „Infantka Małgorzata” jako studium postaci, a druga z obrazem Joacquina Sorolli „Plaża w Walencji” jako studium światła i koloru w malarstwie plenerowym.
 „

Klasa VI wykonała kopie obrazu Pablo Picasso „Guernica”. Tragedia Guerniki została podkreślona poprzez użytą kolorystykę – czerń, biel i różne odcienie szarości. Uczniowie wybierali sobie fragment obrazu i wykonując kopię, podobnie jak artysta wyrazili cierpienie poprzez postacie i rekwizyty. Użyto do tego celu różnych rodzajów papieru pakowego, gazet, tapet itp. prace wykonano w technice kolażu.
 
W drugim dniu 25 czerwca uczniowie klas IV -V, którzy brali udział w wyjeździe studyjnym do Hiszpanii w ramach projektu, przygotowali  cykl prezentacji multimedialnych i happeningów o malarzach i obrazach hiszpańskich, jako podsumowanie zdobytej wiedzy teoretycznej o malarstwie krajów partnerskich, poznawanych w pierwszym roku projektu.


 Na zakończenie powstała wystawa prac wykonanych w trakcie Dni Sztuki Europejskiej.

zobacz zdjęcia


Szkolny Festiwal Piosenki pt. „Ze śpiewem żyje się lżej”

23 czerwca 2014 r. odbył się Szkolny Festiwal Piosenki pt. „Ze śpiewem żyje się lżej” . Konkurs przebiegał w trzech etapach:
1.       Rywalizacja zespołowa klas I - III.
2.       Rywalizacja solistów i duetów klas I - III.
3.       Rywalizacja solistów i duetów klas IV - VI.
Jury oceniało: przygotowanie wokalne, dobór repertuaru, wrażenie artystyczne.
Po prezentacjach konkursowych i burzliwych obradach jury wyniki są następujące:
W kategorii zespołowej: I miejsce klasa III, II miejsce klasy I oraz  II.
W kategorii solistów i duetów klas I - III:  I miejsce Kinga Kwaśny z klasy II, II miejsce Zofia Jakubiec III miejsce Angelika Kosińska,
III miejsce Joanna Knap-Zagóra i Zuzanna Jskierkawyróżnienie - Joanna Bielicka i Nikola Kaim.
W kategorii solistów i duetów klas IV - VI: I miejsce Arkadiusz Dobija i Wiktoria Smolińska, II miejsce Natalia Opitek, III miejsce Jacek Łukasik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Festiwal Książki

W dniach 16-18 czerwca odbywał się w naszej szkole Festiwal Książki, który miał na celu zwrócenie uwagi na znaczenie książek w naszym życiu , wyłonienie spośród uczniów najwytrwalszych czytelników, znawców lektur i osoby, które pięknie czytają. I tak:

W finale Całorocznego Konkursu Pięknego Czytania w klasach 1-3 wyniki były następujące:
1 miejsce : Zofia Jakubiec i Weronika Markowska
2 miejsce : Angelika Kosińska
3 miejsce : Oliwia Matras

wyróżnienia: Franciszek Fijak i Nikodem Przemysławski

Wyniki w klasach 4-6 :
1 miejsceNatalia Opitek i Kamila Miszta
2 miejsce : Monika Dukalska
3 miejsce : Daria Czupryna
wyróżnienia: Wiktoria Konior i Weronika Klimunt

Uczniowie rywalizowali także ze sobą w konkursie ze znajomości lektur. Konkursy te zostały przygotowane przez panią Ewę Holę ( klasy młodsze) i panią Anetę Rymarczyk ( klasy starsze)
Wyniki przedstawiały się następująco:

Klasy 1-3
1 miejsce drużyna : Iga Machalica, Marta Kasperek, Martyna Augustyn
2 miejsce drużyna : Karolina Nasiek, Angelika Kosińska, Zuzanna Bojdys
3 miejsce drużyna : Wiktoria Żabińska ,Zofia Jakubiec, Oliwier Łakomy

Klasy 4-6
1 miejsce drużyna: Wiktoria Konior, Tymoteusz Banasik, Opitek Natalia
2 miejsce drużyna: Wiktoria Smolińska, Nikola Mysza, Maksym Szczur
3 miejsce drużyna
: Agata Jasica, Adam Paleczny, Kornelia Dzieniszewska

W klasach młodszych wybrano także uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w czytelnictwie:
Klasa 1: Emilia Lewandowska, Oliwia Matras, Maja Tatar
Klasa 2: Zofia Jakubiec, Marta Kasperek, Kinga Kwaśny, Gabriela Smolińska
Klasa3: Natalia Mysza, Franciszek Fijak
klasa 4: Arkadiusz Dobija, Kornelia Dzieniszewska

W ramach Festiwalu Książki uczniowie szkoły i przedszkolaki obejrzeli także przedstawienie przygotowane przez koło teatralne pod kierunkiem pani Grażyny Kurtok oraz inscenizację legendy O królu Popielu, przygotowaną przez koło historyczne pod kierunkiem pani Elżbiety Golonki. Dzieci z klasy 1 i 2 miały także okazję wysłuchać fragmentów książki „Plastusiowy pamiętnik” w interpretacji pani dyrektor, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

zobacz zdjęcia


KOROWÓD W BIELSKU-BIAŁEJ

W sobotę 14 czerwca 2014 r. przez nasze miasto przeszedł, jak co roku, barwny korowód, w którym i nasi uczniowie wzięli udział. Co prawda aura nie była zbyt sprzyjająca, ale i tak atmosfera była gorąca.

zobacz zdjęcia


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH PŁYWACKICH

9 czerwca 2014 r. na basenie na Osiedlu Złote Łany odbyły się międzyszkolne zawody pływackie dla klas drugich, organizowane przez Szkołę Podstawową nr 20 w Bielsku-Białej.
Z naszej szkoły w zawodach wzięli udział następujący uczniowie: Agata Bury, Maja Kamińska, Aurelia Kościelny, Kinga Kwaśny, Mateusz Białczak, Igor Gibas, Marcel Kubowicz i Przemysław Pawlik.
W pływaniu indywidualnym, stylem dowolnym, Agata Bury zajęła II miejsce wśród dziewcząt, zaś Igor Gibas III miejsce wśród chłopców. W sztafecie - dwie dziewczynki i dwóch chłopców - Agata Bury, Aurelia Kościelny, Igor Gibas i Przemysław Pawlik zajęli III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale i słodki poczęstunek za udział w zawodach, zaś każda szkoła - puchar. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, otrzymali dodatkowe dyplomy.
Atmosfera podczas zawodów była wesoła, a każdy zawodnik płynął najlepiej jak potrafił. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

zobacz zdjęcie


Szkolna Spartakiada Sportowa 2014

W poniedziałek, 9 czerwca b.r., przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyła się Szkolna spartakiada sportowa. Po raz pierwszy mogliśmy rozegrać zawody na naszym nowym boisku.

          Wcześniej w ramach spartakiady odbyły się  zawody w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, biegi indywidualne w czterech kategoriach: na dystansie 600m (kl. I –III chłopcy i dziewczęta), na dystansie 800m (dziewczęta z  klas IV-VI), na dystansie 1000m (chłopcy z klas IV- VI. Natomiast w dniu 9 czerwca rozegrano  gry i zabawy na wesoło, rozgrywki w dwa ognie usportowione oraz biegi sztafetowe 6 x 100m .Współzawodnictwo odbywało się pomiędzy klasami  I i II, III i IV, V i VI.

WYNIKI:

Mini piłka siatkowa dziewcząt:

I miejsceRoksana Czader, Weronika Klimunt

II  miejsce - Kamila Miszta, Agata Jasica

III  miejsce - Sara Więcławek, Monika Łyszczek

IV miejsce - Matylda Wala, Nikola Mysza

Mini piłka siatkowa chłopców:

I  miejsce - Michał Wejtko, Dawid Zieliński

II  miejsce - Miłosz Wągiel, Maciej Pindel

III  miejsce - Łukasz Krysta, Damian Górny

IV  miejsce - Adam Paleczny, Adrian Wala

Biegi indywidualne:

Kategoria dziewczęta klasy I-III  600 m

I  miejsce - Nikola Kaim

II  miejsce - Kinga Kwaśna

III  miejsce - Joanna Bielicka

IV - Angelika Kosińska, V - Marta Kasperek, VI - Agata Bory, Joanna Zagóra,  Monika Kanik, Gabriela Kubas


Kategoria chłopcy klasy I-III  600m:

I  miejsce - Kacper  Szal

II  miejsce - Oliwier Kaim

III miejsceAdrian Bazyl

IV Igor Gibas, V Maksymilian Rączka, VI Stanisław Kukuczka,Franciszek Fijak, Nikodem Przemysławski, Jakub Jarmoszka, Tomasz Paleczny, Maksymilian Perkowski, Mateusz Mysza, Szymon Kapała, Lukasz Paleczny,  Dawid  Mysza ,Adam Brońka, Jakub Bąk, Artur Dudek


Kategoria dziewczęta klasy IV- VI 800m:

I  miejsce - Roksana Czader

II  miejsce - Dominika Nycz

III miejsce - Kamila Miszta

IV m. - Monika Dukalska, V m. - Natalia Opitek, VI m. -  Natalia Walczak, Karolina Drożdzik, Dagmara Maciejny, Wiktoria Lisson, Wiktoria Leńczowska, Julia Przepiórka, Emilia Szuta, Natalia Pniok


Kategoria chłopcy Klasy IV- VI:

I miejsce - Michał Wejtko

II miejsce - Damian Górny

III miejsce - Filip  Grudzień

IV m. - Maciej Pindel, V m. - Adrian Wala, VI m. - Tomasz Damek, Patryk Bydłoń, Arkadiusz Dobija, Michał Magnes, Bartłomiej Świder, Maksymilian Sieja, Mateusz Wawrzkowicz, Krzysztof Lukasik, Jacek Lukasik, Patryk Kudziełko,  Michał Jurzak


Z kolei w rywalizacji klas:
VI klasa wygrała z V (15:10), IV klasa wygrała z III (15:11), a II klasa zremisowała z klasą I (12:12).

Na zakończenie spartakiady rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją naszej szkoły, a drużyną Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku – Białej. Goście mecz wygrali. Bardzo im gratulujemy i mamy nadzieję, że następnym razem będzie odwrotnie.

zobacz zdjęcia


 

Dziecięcy Przegląd Piosenki Ulubionej "Moja Nutka"

30 maja 2014 r. odbył się Dziecięcy Przegląd Piosenki Ulubionej „Moja Nutka”.  Organizatorem przeglądu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworu muzycznego kojarzonego przez dzieci jako ulubiony. W przeglądzie brali udział soliści i zespoły do 12 osób. Oto wyniki reprezentantów z naszej szkoły:

Klasy I-III:

- solistka Kinga Kwaśny- I miejsce

- zespół MAŁE CANTARE- I miejsce

Skład: Natalia Mysza, Dawid Mysza, Weronika Markowska, Joanna Bielicka, Iga Machalica, Nikola Kaim, Julia Zoń, Maja Kamińska, Kinga Kwaśny, Gabriela Smolińska, Angelika Kosińska, Marta Kasperek, Zofia Jakubiec.

Klasy IV-VI

      - solista Arkadiusz Dobija - II miejsce

      - chór szkolny CANTARE - I miejsce

Skład: Arkadiusz Dobija, Kornelia Dzieniszewska, Wiktoria Leńczowska, Emilia Szuta, Katarzyna Bielicka, Karolina Ligęza, Sara Więcławek, Weronika Klimunt, Wiktoria Konior, Kamila Miszta, Wiktoria Smolińska, Roksana Czader

W czasie konkursu obradowało jury dziecięce, które przyznało I miejsca Arkadiuszowi Dobija i Kindze Kwaśny w kategorii solista oraz zespołom Male Cantare i Cantare w kategorii zespół.

HURA !

 


Dzień Niezapominajki

      21 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Polskiej Niezapominajki a zarazem dzień słodkości. Z tej okazji do naszej szkoły zostali zaproszeni znakomici goście z Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego przy Parafii NMP Królowej Polski w Bielsku - Białej – pani prezes Grażyna Chorąży i ks. Piotr Schora.
     Goście opowiedzieli uczniom o budowie hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, pokazali film z tym związany i podkreślili, jak ważną rolę odgrywają wszystkie szkoły uczestniczące w programie „Pola Nadziei”, którego celem jest zbieranie funduszy na budowę hospicjum. Podziękowali także naszej szkole za udział w tej akcji od 5 lat i wszystkie przeprowadzone zbiórki pieniędzy. Następnie pani Sonia Kania i pani Elżbieta Golonka – koordynatorki akcji „Pola Nadziei” i „Adopcja na odległość” podsumowały tegoroczne przedsięwzięcia związane z działalnością charytatywną w naszej szkole. W tym dniu odbył się również kiermasz ciast. Upieczone przez mamy uczniów ciasta cieszyły się dużym powodzeniem, a dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na budowę hospicjum. Uczniom bardzo smakowały słodkości, a my zebraliśmy rekordową kwotę 750 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta na tę uroczystość i dostarczając uczniom słodkich wrażeń, wsparli budowę hospicjum.

zobacz zdjęcia


Konkurs Wiedzy Ekologicznej

W dniu 20 maja uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Konior i Łukasz Markowicz brali udział w finale XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie. W finale uczestniczyło 10 drużyn wyłonionych z 55 drużyn ( 110 uczniów) z całego województwa,  próbujących swych sił w I etapie konkursu.

Nasza drużyna odniosła duży sukces zajmując II miejsce. Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami testowymi z zakresu środowiska przyrodniczego, ochrony przyrody i środowiska oraz ekologii na poziomie szkoły podstawowej (m. in. formy ochrony przyrody w województwie śląskim, podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym, rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, gospodarowania odpadami itp.).

zobacz zdjęcia


XVI Międzyszkolny Festiwal Piosenki "O Złotą nutkę"

16  maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 37 w Bielsku-Białej odbył się XVI Międzyszkolny Festiwal Piosenki „O Złotą Nutkę” pod tytułem „Cztery pory roku”. Celem konkursu było twórcze poszukiwanie form wyrazu artystycznego i kształtowanie zamiłowań do śpiewu i muzyki. Uczniowie naszej szkoły odnieśli następujące sukcesy:

Klasy I-III:

- solistka: Kinga Kwaśny- II miejsce

- zespół MAŁE CANTARE - I miejsce

Klasy IV-VI

- solistka Wiktoria Smolińska - III miejsce

 - chór szkolny CANTARE - II miejsce


Koncert w Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich

Dnia 12 maja 2014 r. w Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich odbył się koncert pt. „Muzyka hiszpańska, portugalska, węgierska” w ramach Edukacyjnego Programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie”/COMENIUS – Barwy Europy.

Występowali muzycy w składzie:

     Agata Adamczyk- fortepian

     Urszula Mizia- wiolonczela

     Krzysztof Durlow- skrzypce.

W programie usłyszeliśmy utwory na fortepian i wiolonczelę:

  • Manuel de Falla- Suite Populaire Espagnole

  • Manuel de Falla- Rytualny taniec ognia

  • Isaak Al.;beniz- Tango

  • Enriqe Granados- Danza Espaniolas- V. Andaluza

  • Bela Bartok- Romanian Folk Dances

oraz  utwory na trio fortepianowe:

  • Emerich Kalmann- Czardasz z operetki Hrabina Marica

  • August Lohr- Magyar Abrand

  • Jo Knumann- Ungarish

  • Eugen Marecek- Mariora

Koncert prowadziła i opowiadała o kompozytorach i utworach Urszula Mizia.

            Słuchacze rozpoznawali tańce pochodzące z krajów europejskich takie jak: tango, czardasz, polka, flamenco, habanera. Dzieciom najbardziej zapadła w pamięci muzyka węgierska, ponieważ jej charakter był żywiołowy i zachęcał do tańca.

zobacz zdjęcia


 

 

 

Wstecz