0
5

Rok szkolny 2010-2011

22 listopada 2017r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2010/2011   
  

  • W KONKURSIE MATEMATYCZNYM im. STEFANA BANACHA organizowanym przez Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej tytuł laureata pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz uzyskał Szymon Markowicz z klasy VI);
  • W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR" Piotr Kubica pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz zdobył wyróżnienie;
  • W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUREK"  bardzo dobre wyniki uzyskali pod kierunkiem pani mgr Doroty Dziki uczniowie klasy II: Łukasz Markowicz, Patryk Lubocki, Sara Więcławek;
  • W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM organizowanym przez SP 29 w Bielsku – Białej pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz tytuł laureata zdobyli uczniowie klasy IV: Karolina Dębowska  i Jakub Machalica;
  • W ELIMINACJACH OKRĘGOWYCH IV KONKURSU "Zwierzęta naszych lasów i pół" tytuł laureata pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik zdobył Jakub Obara z klasy V;
  • W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM EKO – PLANETA pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik bardzo dobry wynik uzyskał Łukasz Kolarz z klasy VI;
  • W FESTIWALU KSIĄŻKI organizowanym przez Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej III MIEJSCE pod kierunkiem pani Katarzyny Kliś zajęła drużyna w składzie: Emilia Grzędzińska, Paweł Grzędziński i Julia Pawlus z klasy V oraz Jakub Machalica, Karolina Dębowska i Agnieszka Kantyka z klasy IV;
  • W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE INTERDYSCYPLINARNEJ OLIMPUSEK tytuł laureata pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi zdobyli uczniowie klasy III: Wiktoria Konior, Wanesa Borth, Julia Czechowska, Filip Grudzień, Kamila Miszta, Łukasz Krysta, Krzysztof Łukasik, Agata Jasica i Maciej Pindel;
  • W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INTERDYSCYPLINARNYM "ZUCH" tytuł laureata uzyskali pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi uczniowie klasy III: Wiktoria Konior, Agata Jasica i Filip Grudzień;
  • W MIEJSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "Mały Pitagoras" wyróżnienia zdobyli pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi uczniowie klasy III: Wiktoria Konior oraz Dawid Zieliński;
  • W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w biegach przełajowych chłopców III miejsce pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajęła drużyna w składzie: Piotr Kubica,  Jan Danielak, Dawid Cembala, Kamil Szuta, Jeremiasz Karas i Kacper Łakomy;
  • W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w mini piłce siatkowej chłopców II miejsce pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajęła drużyna w składzie: Szymon Markowicz, Piotr Kubica, Jan Danielak, Dawid Cembala, Kamil Szuta, Szymon Sierakowski, Jeremiasz Karas, Szymon Żabiński, Kamil Polak, Piotr Kania, Dawid Kapała, Kacper Łakomy;
  • W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w biegu na 60 m chłopców I miejsce pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajął Piotr Kubica;
  • W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w skoku w dal chłopców II miejsce pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajął Piotr Kubica;
  • W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w czwórboju lekkoatletycznym chłopców II miejsce pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajął Piotr Kubica;
  • W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w tenisie stołowym chłopców uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce drużynowo (Michał Pszonka, Piotr Kubica i Jan Danielak z klasy VI) i indywidualnie I miejsce zajął Michał Pszonka z klasy VI; ;
  • W V HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR RADY OSIEDLA „ZŁOTE ŁANY” chłopców pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy drużyna chłopców z klasy V  zajęła II miejsce;
  • W TURNIEJU SZEŚCIU GMIN W MINI PIŁCE SIATKOWEJ pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy i pani mgr Ewy Mszycy chłopcy zajęli  I miejsce a dziewczęta III miejsce;
  • W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ organizowanym przez Towarzystwo Sportowe BBTS Bielsko - Biała drużyna chłopców z klasy VI w składzie: Jan Danielak, Szymon Markowicz, Piotr Kubica pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajęła II miejsce;
  • W DIECEZJALNYM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ im. Małgorzaty Papiurek uczniowie pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby zdobyli nagrody: wyróżnienie dla duetu: Magdalena Nycz i Dominika Nycz
    wyróżnienie dla zespołu "Małe Cantare" (kategoria klas I - III);
  • W X MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD i PASTORAŁEK "Kamienica 2011" pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby w młodszej grupie wiekowej uczennice: Wiktoria Konior, Wiktoria Smolińska, Natalia Walczak, Dominika Nycz i Kamila Miszta zajęły I miejsce w kategorii Grupa, a II miejsce w kategorii „Duet” zajęły: Magdalena i Dominika Nycz; w starszej grupie wiekowej: II miejsce  w kategorii Grupa zajęły: Monika Mencler, Anna Maciocha, Natalia Paluch, Dominika Miszta, Anna Bakalarska i Agnieszka Marynowska, a II miejsce w kategorii  Solista zajęła Monika Mencler;
  • W XIII MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU PIOSENKI „O ZŁOTĄ NUTKĘ” uczniowie pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby zajęli: w kategorii klas I – III: solistka Dominika Nycz I miejsce, chór Małe Cantare II miejsce, w kategorii klas IV – VI: chór szkolny Cantare II miejsce;
  • W DZIECIĘCYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI ULUBIONEJ „MOJA NUTKA”  uczniowie pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby zajęli: w kategorii klas I – III solistka Dominika Nycz I miejsce, szkolny chór Małe Cantare II miejsce, w kategorii klas IV – VI solistka Monika Mencler I miejsce, chór szkolny Cantare I miejsce;
    W czasie konkursu obradowało drugie jury składające się z dzieci i przyznało solistkom Monice Mencler i Dominice Nycz I miejsce, a w kategorii zespoły I miejsce dla chóru Cantare;
  • W MIEJSKIM KOKURSIE PLASTYCZNYM "Bielsko – Biała – moje miasto" II miejsce uzyskała pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi uczennica klasy III Kamila Miszta – praca została zaprezentowana podczas wernisażu w bielskim Biurze Wystaw Artystycznych;
  • W MIEJSKIM KOKURSIE PLASTYCZNYM "MÓJ ULUBIONY BOHATER FILMOWY"  wyróżnienie uzyskała pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi uczennica klasy III Wanesa Borth
  • W KOKURSIE PLASTYCZNYM „PLASTYKA OBRZĘDOWA OKRESU BOŻEGO NARODZENIA" – prace uczniów: Pawła Szewczyka, Julii Sykuły, Julii Baran, Karoliny Dębowskiej, Julii Kwaśna, wykonane pod kierunkiem  pani mgr Beaty Lekki zostały zaprezentowane na wystawie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku – Białej;
  • W KONKURSIE PLASTYCZNYM „PAPIEROSY SZKODZĄ ZDROWIU”: uczniowie pod kierunkiem pani mgr Beaty Lekki: Anna Bakalarska, Emilia Grzędzińska, Julia Pawlus, Laura Pniok z klasy V wykonali prace, które zostały wybrane do zaprezentowania na wystawie pokonkursowej w Książnicy Beskidzkiej.
  • W DZIELNICOWYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM zorganizowanym przez Radę Osiedla Mikuszowice Krakowskie oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich z okazji 700 – lecia  dzielnicy w kategorii: Zabytki sakralne Mikuszowic Krakowskich I miejsce zajął Jakub Machalica z klasy IV, III miejsce zajęło po kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonka koło historyczne w składzie Jakub Machalica, Agnieszka Kantyka, Dawid Skrobol, Rafał Świder z klasy IV, a wyróżnienie otrzymała Agnieszka Marynowska z klasy V; z kolei w kategorii Architektura i przyroda Mikuszowic Krakowskich I miejsce zajęło po kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonka koło historyczne w składzie Jakub Machalica, Agnieszka Kantyka, Dawid Skrobol, Rafał Świder z klasy IV
  • W DZIELNICOWYM KONKURSIE LITERACKIM zorganizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich oraz naszą szkołę z okazji 700 – lecia  dzielnicy pod kierunkiem pani Katarzyny Kliś I miejsce zajęła Agnieszka Marynowska z klasy V, II miejsce Magdalena Nycz z klasy IV, a III miejsce Piotr Kubica z klasy VI, natomiast wyróżnienia otrzymali: Anna Maciocha z klasy VI, Julia Pawlus z klasy V i Rafał Świder z klasy IV;
  • W DZIELNICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM zorganizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich oraz naszą szkołę z okazji 700 – lecia  dzielnicy uczniowie pod kierunkiem pani mgr Beaty Lekki zajęli następujące miejsca: Norbert Górny z klasy V – I miejsce, Daria  Czupryna z klasy II – II miejsce, Anna Maciocha z klasy VI – III miejsce.