0
5

Rok szkolny 2009-2010

22 listopada 2017r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2009/2010

  • W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w tenisie stołowym chłopców uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce drużynowo (Michał Pszonka, Piotr Kubica i Jan Danielak z klasy V) i indywidualnie I miejsce zajął Michał Pszonka z klasy V;
  • W I MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM WRZESIEŃ 1939, pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki wyróżnienia zdobyli uczniowie: Szymon Sierakowski z kl. V, Mateusz Teśluk  i Maciej Pysz z kl. VI – nasza szkoła była współorganizatorem konkursu;
  • W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK KAMIENIACA 2010 uczniowie pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby zajęli  I miejsce Katarzyna Golonka i Anna Marynowska w kategorii „duet” klasy (IV – VI), II miejsce Magdalena i Dominika Nycz w kategorii „duet” (klasy I – III)  oraz III miejsce w kategorii „grupa” (klasy IV – VI) - Anna i Agnieszka Marynowskie, Katarzyna Golonka, Kinga Kastelik, Sylwia Pach i Monika Mencler;
  • W konkursie wokalnym: I Jesienne Integracyjne Spotkania Muzyczne zorganizowanym przez Dom Kultury „Włókniarz” pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby chór szkolny CANTARE zajął I miejsce. a solistka Magdalena Nycz zdobyła wyróżnienie.
  • W X Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek Diecezji Bielsko – Żywieckiej  pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby  w kategorii klas I – III I miejsce zajął duet: Dominika i Magdalena Nycz  i I miejsce zajął chór szkolny CANTARE, z kole w kategorii klas IV – VI chór szkolny zajął  II miejsce;
  • W XII Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki „O Złotą Nutkę” uczniowie pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby zajęli: w kategorii klas I – III II miejsce - solistka Magdalena Nycz, I miejsce chór szkolny CANTARE, w kategorii klas IV – VI I miejsce – solistka Monika Mencler i II miejsce - chór szkolny CANTARE;
  • W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Ulubionej „Moja Nutka” uczniowie pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby zajęli: w kategorii klas I – III solistka Dominika Nycz I miejsce, chór szkolny CANTARE II miejsce, w kategorii klas IV- VI: solistka Kinga Kastelik I miejsce, chór szkolny CANTARE II miejsce;
  • W Międzynarodowym Konkursie matematycznym „Kangur matematyczny” wyróżnienia zdobyli: pod kierunkiem pani mgr Grażyny Kurtok -  Agnieszka Kantyka z klasy III, pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz: Stefan Grzyb z klasy IV, Szymon Markowicz z klasy V, Franciszek Czana z klasy VI; 
  • Międzyszkolnym Konkursie matematycznym im. Stefana Banacha Franciszek Czana z klasy VI pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz uzyskał tytuł laureata;
  • W międzyszkolnym konkursie z  angielskiego FOX dobry wynik uzyskała pod kierunkiem pani lic. Iwony Sztafy Julia Pawlus z klasy IV - nagroda;
  • W Konkursie wiedzy ekologicznej organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego  pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik drużyna w składzie Justyna Czechowska i Łukasz Kolarz  z klasy V zajęła III miejsce;
  • Finalistą Okręgowego Konkursu „Zwierzęta naszych pól i lasów” organizowanego przez beskidzkie koło LOP został pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik Jakub Obara z klasy IV;
  • W ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik bardzo dobry wynik uzyskała Sylwia Pach z klasy VI, a wyróżnienie otrzymał Szymon Markowicz  z klasy V;
  • W Ogólnopolskim konkursie Przedmiotowym z historii Saw Geniusz organizowanym przez Szkolną Akademię Wiedzy wyróżnienie zdobyła pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki Katarzyna Golonka z klasy VI;
  • W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z matematyki Saw Geniusz organizowanym przez Szkolną Akademię Wiedzy wyróżnienie zdobył pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz Franciszek Czana z klasy VI;
  • W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z okazji 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej I miejsce zajęła Katarzyna Golonka,  a II miejsce Anna Marynowska z klasy VI;
  • W mini piłce siatkowej w turnieju sześciu gmin w Wilkowicach trójka Maciej Pysz, Mateusz Teśluk i Marcin Adamus pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajęła I miejsce;
  • W turnieju mini piłki siatkowej o puchar dyrektora Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych nr 3 w Rybarzowicach uczniowie pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajęli   II miejsce;
  • W Ogólnopolskim Konkursie "ZUCH" laureatami zostali pod kierunkiem pani mgr Doroty Dziki Patryk Lubocki z klasy I, pod kierunkiem pani mgr Ew Holi Agata Jasica, Wiktoria Konior, Dawid Zieliński i Julia Czechowska z klasy II oraz  pod kierunkiem pani mgr Grażyny Kurtok Agnieszka Kantyka, Karolina Dębowska, Jakub Machalica, Maciej Bisztyga z klasy III.
  • W zawodach pływackich klas II-ch –  drużyna w składzie Maciej Pindel, Wiktoria Konior, Weronika Klimunt, Roksana Czader, Michał Wejtko i Dawid Zieliński zdobyła wysokie IV miejsce (w turnieju brało udział 10 szkół).