0
5

Witamy w naszej szkole

28 października 2016r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: Strona Główna zmieniono 2016-10-24 20:51:15

Prosimy o oddanie głosu na projekt Multimedialne Centrum Edukacyjne

https://obywatelskibb.pl/projekty/osiedlowe/mikuszowice_krakowskie/multimedialne_centrum_edukacyjne_osiedla_mikuszowice_krakowskie.html

Aby dowiedzieć się więcej na temat robotów, o których mowa w tym projekcie - prosimy i zachęcamy do obejrzenia filmików, do których linki zamieszczamy poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=chkpweFx6G4

Drodzy Rodzice i Mieszkańcy Mikuszowic Krakowskich,

W związku z tym, że w dniach od 21 do 28 października 2016 r. odbędzie się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.

zwracamy się do Sz. Państwa z serdeczną prośbą

o oddanie głosu na nasz projekt osiedlowy:

Multimedialne Centrum Edukacyjne
Osiedla Mikuszowice Krakowskie

ID projektu: 20-OBB004

Koszt szacunkowy projektu: 74 600,- zł

Głos można oddać:

  1. Wchodząc na stronę naszej szkoły www.sp24bielsko.pl i klikając w link, który znajduje się na głównej stronie. Link przekieruje bezpośrednio na stronę głosowania.

  2. Wypełniając karty do głosowania, które uczniowie dostali w szkole. Następnie wypełnioną kartę należy przekazać dzieciom w kopertach. Kartę do głosowania można w razie konieczności powielić i rozdać rodzinie, sąsiadom.

  3. Bezpośrednio w "Punkcie głosowania" w Mikuszowicach Krakowskich, ul. Żywiecka 302 w siedzibie Rady Osiedla (budynek, w którym mieści się poczta) w godz. od 1600 do 1700 w następujących dniach: 21, 24, 25, 26, 27 i 28 października 2016 r. Głosowanie bezpośrednie będzie polegało na postawieniu znaku "X" przy naszym projekcie osiedlowym (lokalnym). Znak "X" stawiamy we właściwej kolumnie widocznej na karcie do głosowania.

  4. Elektronicznie – za pośrednictwem strony internetowej: www.obywatelskibb.pl w dniach od 21 października 2016 r. godz. 000 do 28 października 2016 r. godz. 2400. Na w/w stronie internetowej znajduje się zakładka "GŁOSOWANIE", w której znajdą się wszystkie pozytywnie zaopiniowane projekty. W dniu głosowania po wejściu na w/w zakładkę należy wybrać nasz projekt i udzielić poparcia poprzez kliknięcie na przycisk z napisem "WYBIERAM!" umiejscowiony przy naszym projekcie osiedlowym. Głosując on-line należy podać swój nr PESEL, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz aktywny numer telefonu komórkowego, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na podany numer telefonu zostanie wysłany kod aktywacyjny, którego wpisanie we właściwe pole potwierdza i kończy głosowanie. Z jednego numeru telefonu może skorzystać 5 osób. Tegoroczne głosowanie nie wymaga podania adresu e-mail.

 

Nasz projekt jest projektem osiedlowym, dlatego mogą na niego głosować tylko mieszkańcy Mikuszowic Krakowskich.

W głosowaniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia.

 

SERDECZNIE PROSIMY O PAŃSTWA GŁOSY


Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 17 października 2016 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy oraz Chór „Cantare” pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby. Z tej okazji uczniowie wraz z opiekunami przygotowali uroczysty program artystyczny, podczas którego piosenkami i wierszami wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich  trud,  a także złożyli im życzenia. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor mgr Renata Kraciuk, która złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

zobacz zdjęcia


Tydzień kodowania

Przystąpiliśmy do ogólnoeuropejskiej akcji CodeWeek. Właśnie ruszył w naszej szkole Tydzień Kodowania.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, mali i duzi będą brali udział w zajęciach z programowania.

czytaj więcej


Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej

9 października 2016 r. (niedziela) nasza szkoła wzięła udział w biegu charytatywnym "Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej”. Celem zorganizowanej imprezy było finansowe wsparcie w leczeniu onkologicznym 3 letniej Hani.

czytaj więcej na naszej stronie "BLOG SPORTOWY"


Ślubowanie uczniów klas I

7 października 2016 roku  to najważniejsza data  dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Na ten  niezwykle uroczysty moment Pierwszaki czekały z ogromną niecierpliwością. Oznaczał on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej. Akademia rozpoczęła się od powitania licznych gości – pani dyrektor, nauczycieli, wychowawców, rodziców, dziadków, uczniów klas starszych oraz dzieci z Przedszkola nr 33. W pierwszej części pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną: występ słowno –taneczno –muzyczny, następnie zostali poddani   egzaminom  z wiedzy  przedmiotowej oraz wiedzy o swoim patronie – Tadeuszu Kościuszce. Po doskonale zdanych egzaminach  odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia.

 Wszyscy uczniowie w skupieniu ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia naszej szkoły.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie   rogów obfitości. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia od pani dyrektor, społeczności uczniowskiej i przedszkolnej, rodziców oraz zaproszonych gości.  W zupełnie nowej sytuacji znaleźli się  rodzice uczniów klasy pierwszej, którzy również złożyli przysięgę: 

Ślubuję:
- zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,
- słuchać uważnie, o czym mówi,
- pamiętać, ze każdy człowiek uczy się na błędach,
- doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze,
- przytulać je często,
- cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem.


Na zakończenie uroczystości uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczynią: panią mgr Grażyną Kurtok udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

A my wszyscy przypominając sobie pierwsze początki w szkole, powtarzamy za pierwszoklasistami:

Chociaż jestem taka mała,

Wiem, że szkoła jest wspaniała!

W szkole są klasy i dużo dzieci,

A czas nauki tak miło leci!

zobacz zdjęcia


SPOTKANIE ZE SZTUKĄ UŻYTKOWĄ

1 października uczniowie z koła plastycznego uczestniczyli w ,,Sobotnim spotkaniu ze sztuką użytkową”.
Warsztaty prowadzone były przez panią mgr Beatę Lekki, opiekuna koła. Tematem spotkania było zapoznanie się z tajnikami wyrobu papieru czerpanego. Uczniowie poznawali kolejne etapy „produkcji” papieru, a efektem przyswojenia wiedzy było własnoręczne wykonanie papieru i ozdobienie go w technice decoupage'u, tworząc własne kompozycje plastyczne. Tę świetną zabawę trudno było zakończyć - za każdym razem powstawały niepowtarzalne wzory, a każdy uczestnik był ciekawy kolejnego efektu swojej pracy.

zobacz zdjęcia