0
5

Osiągnięcia uczniów

15 listopada 2018r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Rok szkolny 2017/2018

  • w  Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2018” pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz wyróżnienie otrzymały: Paulina Pomorska z klasy IVb, Marta Więcławek z klasy IVa, Ewa Bartków z klasy IVb, Zuzanna Bojdys
    z klasy V, Angelika Kosińska z klasy VI;
  • w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym ,,Przygoda z logiką” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 w Bielsku-Białej pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz - Angelika Kosińska z klasy VI uzyskała tytuł arcymistrza logicznego myślenia, a  Zofia Jakubiec z klasy VI uzyskała tytuł mistrza logicznego myślenia;
  • w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym “Matematyczne Kamery”  na najlepszy uczniowski film matematyczny I miejsce zajęła Angelika Kosińska z klasy VI za film pt. „Podróże matematyczne prawdopodobieństwo”, a II miejsce zajął zespół w składzie: Julia i Jakub Hefner oraz Zofia i Antoni  Mikłusiak z klasy IVb za film pt. „Matematyka jest wszędzie”;
  • Konkursie Interdyscyplinarnym na najlepszą pracę projektową na temat: „Matematyka jest wszędzie” zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej i Fundację „Matematyka dla wszystkich” pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz wyróżnienie otrzymały: Angelika Kosińska i Zofia Jakubiec z klasy VI;
  • w Konkursie Matematycznym im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej tytuł laureata pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz uzyskała: Angelika Kosińska z klasy VI;
  • w Ogólnopolskim  Konkursie Matematyczno - Plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz uczennica klasy VI Angelika Kosińska  zajęła I miejsce;
  • W XV edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy ekologicznej organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego  uczennice klasy VI Zofia Jakubiec i Angelika Kosińska pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik zajęły I miejsce;
  • W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta” – od kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik Bardzo dobry wynik uzyskała Zofia Jakubiec z klasy VI, a wyróżnienie Angelika Kosińska
  • w Międzyszkolnym konkursie ekologiczno – matematyczno – technicznym „Cztery pory roku” pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik, pani mgr Renaty Kwapisz i pani mgr Grażyny Paduszyńskiej drużyna w składzie: Zofia Jakubiec z klasy VI, Martyna Augustyn z klasy V i Ewa Bartków z klasy IVb zajęła I miejsce;
  • W Międzyszkolnym  Dyktandzie o tytuł Bielskiego Mistrza Ortografii 2018 - organizowanym przez naszą szkołę, Zofia Jakubiec z klasy VI pod kierunkiem pani mgr Anety Rymarczyk  zdobyła  wyróżnienie;
  • w Rejonowym konkursie historycznym „Kocham Polskę”  - organizowanym przez naszą szkołę pod patronatem IPN,  Zofia Jakubiec z klasy VI pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki zdobyła wyróżnienie;
  • w Międzyszkolnym Konkursie recytatorskim „Chrześcijańskie Korzenie Literatury Polskiej” zorganizowanym przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej w ramach obchodów XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Anna Iskierka z klasy V-ej - pod kierunkiem pani Elżbiety Golonki, zajęła III miejsce, natomiast Julia Cybulska i Izabela Dukalska - pod kierunkiem pani Katarzyny Kubicy-Sroki, otrzymały wyróżnienia;
  • w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Biblijnej  Zofia Jakubiec z klasy VI - pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki, uzyskała tytuł finalisty;
  • w XVII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Kamienica 2018 – zespół pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby, w kategorii klas I – III zajął I miejsce, w kategorii klas IV – VII - I miejsce, a solistka Monika Kanik z klasy V-ej zajęła II miejsce;
  • w XX Jubileuszowym Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki „O Złotą Nutkę” – w kategorii klas I-III - pod kierunkiem pani mgr Anny Ratomskiej i pani mgr Izabeli Kaszuby, solistka Klaudia Maciejowska zajęła II miejsce  a zespół Małe Cantare - wyróżnienie, a w kategorii klas IV-VII - pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby - solistka Kinga Kwaśny zajęła II miejsce, a Zespół Cantare - II miejsce;
  • w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Ulubionej „Moja Nutka”: w kategorii uczniów w wieku 7-9 lat - pod kierunkiem pani mgr Anny Ratomskiej i pani mgr Izabeli Kaszuby, solistka Klaudia Maciejowska z klasy IIIb zajęła II miejsce,
    a Zespół Małe Cantare - I miejsce, z kolei w kategorii 10-13 lat: solistka Emilia Lewandowska – zajęła III miejsce, Zespół Cantare - II miejsce, w  kategorii uczniów w wieku 14-15 lat: solistka Magdalena Skonecka zajęła - III miejsce,                      w kategorii Piosenka Niepodległa 1918-2018 zespół Cantare (uczniowie klasy VII) – zajął II miejsce;
  • w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  organizowany przez Szkołę Podstawową nr 25 im. Ks. Jana Twardowskiego w Bielsku-Białej ,, Ilustracja do mojej ulubionej bajki" pod kierunkiem pani Beaty Lekki I miejsce zajęła  Angelika Kosińska z kl VI, a II miejsce Oliwia Matras z kl V;
  • w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Maski Karnawałowe" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Olszówka” w Bielsku Białej - pod kierunkiem pani Beaty Lekki, wyróżnienia zdobyli: Lena Mleczko z kl. IV b                     i Mateusz Suwaj z kl. IIIb;
  • w Ogólnopolski Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały Nasza Duma” pod kierunkiem pani mgr Beaty Lekki, III miejsce zajęła Angelika Kosińska z klasy VI-ej;
  • w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Józef Mehoffer – mistrz secesyjnej dekoracji” - organizowanym przez naszą szkołę, pod kierunkiem pani mgr Beaty Lekki, II miejsce zajęła Paulina Młyńska z klasy IIIa;
  • w Międzyszkolnych zawodach sportowych „Czwartki lekkoatletyczne” pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy i pani mgr Ewy Mszycy – Oliwier Kaim zdobył 3 brązowe medale: w biegu na 60 m, w rzucie piłeczką palantową i w skoku          w dal; Zuzanna Iskierka: złoty oraz srebrny medal w rzucie piłeczką palantową; Gabriela Smolińska: złoty, srebrny oraz brązowy medal w rzucie piłeczką palantową; Milena Kuś: srebrny medal w biegu na 300 m;
  • w Międzyszkolnym Turnieju w piłce halowej pod kierunkiem - pana mgr. Adama Duszy, tytuł najlepszego bramkarza zdobył Kamil Sablik z klasy IVa, a szkolna drużyna zajęła IV miejsce;
  • w czwórboju lekkoatletycznym podczas Miejskich Igrzysk Dzieci drużyna chłopców naszej szkoły - pod kierunkiem pani mgr Ewy Mszycy i pana mgr. Adama Duszy zdobyła III miejsce;
  • w ramach Miejskich Igrzysk Dzieci w minikoszykówce chłopców nasza drużyna pod kierunkiem pana mgr. Adama Duszy zajęła II miejsce i uzyskała tytuł wicemistrza Bielska – Białej.