IV Regionalny Konkurs Historyczny

17 czerwca 2019r.

Konkurs historyczny „Kocham Polskę”

23 maja br. w naszej szkole odbył się IV Regionalny Konkurs Historyczny „Kocham Polskę” pod patronatem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach , za którego organizację odpowiadała pani Elżbieta Golonka. Wzięło w nim udział 24 uczniów z 9 szkół, którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą i znakomitą pamięcią do dat, miejsc, postaci. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Starsi uczestnicy odpowiadali na bardzo trudne pytania dotyczące II wojny światowej.
Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i propagowanie wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży.
Prace oceniało jury w składzie: przedstawiciel IPN – pan Marek Łukasik, reprezentująca WOM – pani Barbara Michałek-Piernik, honorowy członek jury – pani Zofia Lamers oraz panie Elżbieta Golonka i Katarzyna Kubica-Sroka.
Laureaci zostali nagrodzeni pięknymi książkami historycznymi, interesującymi komiksami i grami edukacyjnymi. Ponadto każdemu uczestnikowi wręczono dyplom za udział w konkursie.
Na podziękowania zasługują również nauczyciele, którzy tak wspaniale przygotowali uczniów do tej rywalizacji. Chcielibyśmy podkreślić, że poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, a o wygranej decydowały szczegóły.
Wyniki:
Magdalena Różańska SP nr 23 w Bielsku-Białej
Joanna Janota SP nr 31 w Bielsku-Białej
Zofia Jakubiec SP nr 24 w Bielsku-Białej

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Wyniki III Regionalnego Konkursu Historycznego