0
5

osiągnięcia uczniów w latach 1958-2008

21 września 2017r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

SUKCESY SZKOŁY
w latach 1958 - 2008

    

 Osiągnięcia sportowe szkoły w latach 1959 – 1975 pod kierunkiem pana mgr Józefa Niesyto

Narciarstwo

  •  Władysław Fijak – czterokrotny mistrz Polski w grupie B i C juniorów, w latach 1963-65 członek kadry olimpijskiej;
  • Barbara Rączka – trzykrotna mistrzyni Śląska, wicemistrzyni Polski juniorów;
  • Grażyna Adamiec – dwukrotna mistrzyni Śląska, wicemistrzyni Centralnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, wicemistrzyni Polski juniorów;

    Mistrzostwa Śląska w slalomie gigancie:
    zawodniczka z nr 71 to Barbara Rączka
    - wicemistrz Polski w slalomie, zawodniczka z nr 75
    to Grażyna Adamiec - mistrz Śląska w slalomie.
  • Jerzy Górny- mistrz Śląska, mistrz Centralnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej;
  • Leszek Kontratowicz – mistrz Śląska, wicemistrz Polski;
  • Tadeusz Nowak – wicemistrz Śląska, III miejsce w mistrzostwach Polski;
  • Krystyna Błachut – mistrz Śląska juniorów;
  • Kazimierz Bojdys – dwukrotny mistrz Śląska, III miejsce w mistrzostwach Polski;
  • Do wyróżniających się zawodników Okręgu Beskidzkiego należeli: Józef Jura, Władysław Krzyżowski, Piotr Gostyński, Wiesław Siuda.

(Zdjęcie z narciarzami): Podpis: Mistrzostwa  Śląska w slalomie gigancie: zawodniczka z nr 71 to  Barbara Rączka – wicemistrz Polski w slalomie, zawodniczka z nr 75 to  Grażyna Adamiec – mistrz Śląska w slalomie

Siatkówka

  • 1968 r. – reprezentacja woj. katowickiego, która zdobyła mistrzostwo Polski w Centralnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oparta była o zawodniczki z naszej szkoły;

    Drużyna Mistrza Śląska w piłce siatkowej; stoją od lewej:
    Urszula Pietrzyk, Maria Kuźma, Krystyna Dec,
    Dorota Kania, Ryszarda Zimońska, Alicja Jodłowiec;
    klęczą od lewej: Elżbieta Krawiec, Zofia Loranc,
    Zofia Gorczyca, Grażyna Górna i Mariola Kołodziejczyk.
  • 1970 r. – wicemistrzostwo w Centralnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
  • W dziesięciu finałach mistrzostw województwa reprezentacja szkoły zdobyła: cztery tytuły mistrzowskie, trzy tytuły wicemistrzowskie, dwa razy III miejsce;
  • Do najwybitniejszych zawodniczek należały: Alicja Jodłowiec, Benedykta Rączka, Lucyna Szulikowska, Zofia Gorczyca, Wanda Jodłowiec, Irena Klimut, Maria Kuźma, Barbara Wawrzuta, Urszula Pietrzyk, Małgorzata Straub.

Laureaci olimpiad przedmiotowych

  • uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani mgr Jolanty Kanik zdobyli I miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Województwie Katowickim (rok szkolny 1972/73);
  • Magdalena Grzesiak - laureatka Olimpiady Fizycznej w roku szkolnym 1981/82 – opiekun: pani mgr Mieczysława Więcławek;
  • Mirosław Kulik - finalista Olimpiady Fizycznej w roku szkolnym 1983/84 – opiekun: pani mgr Halina Woźniak;
  • Grażyna Herma - laureatka Olimpiady Fizycznej w roku szkolnym 1985/86 – opiekun: pani mgr Haliny Woźniak;
  • Ewa Hejnał - finalistka Olimpiady PCK w roku szkolnym 1987/88 – opiekun: pani Czesławy Penkali;
  • Klaudiusz Komor - laureat Olimpiady Biologicznej pod kierunkiem pani mgr Ireny Goryl-Misz, finalista Olimpiady Geograficznej  pod kierunkiem pani mgr Małgorzaty Filuś, a także finalista Wojewódzkiego Konkursu Szachowego w roku szkolnym 1987/88;
  • Bartłomiej Luszczak finalista Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 1990/91 – opiekun: pani mgr Ilony Kowalik
  • Krzysztof Fijak - laureat Olimpiady Technicznej w roku szkolnym 1991/92 – opiekun: pan Piotr Świetlicki;
  • Marcin Kwaśny - finalista Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 1992/93–  opiekun: pani mgr Ilona Kowalik;
  • Magdalena Wawrzeczko - finalistka Olimpiady Plastycznej  w roku szkolnym 1992/93 – opiekun: pani mgr Ewa Halama;
  • Paweł Dobija - laureat Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 1996/97 – opiekun: pani mgr Ilona Kowalik;
  • Grzegorz Musiał - finalista Olimpiady Fizycznej w roku szkolnym 1996/97 – opiekun: pani mgr Urszula Wielicka;
  • Daniel Jędrzejczyk – finalista Olimpiady z Języka Angielskiego w roku szkolnym 1996/97 – opiekun: pani mgr Gabriela Rutecka

Sukcesy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” w mini łucznictwie - lata 1994 – 1998 pod kierunkiem pana Piotra Świetlickiego

  • Rok szkolny 1994/1995: III miejsce Mistrzostw Podbeskidzia, IV miejsce w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych;

    Uczniowie naszej szkoły w czasie zawodów łuczniczych.
  • Rok szkolny 1995/1996: Mistrzostwo Podbeskidzia, Mistrzostwo Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, Mistrzostwo Okręgu Młodzików;
  • Rok szkolny 1996/1997: Wicemistrzostwo Podbeskidzia, Mistrzostwo Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, Wicemistrzostwo Makroregionu Młodzików;
  • Rok szkolny 1997/1998: Mistrzostwo Bielska – Białej, Mistrzostwo Podbeskidzia, Mistrzostwo Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, 10-letnia Karolina Miodońska zwyciężyła w prestiżowym Ogólnopolskim Turnieju O Puchar Lajkonika w Krakowie.
     

Sukcesy sportowe szkoły – lata 1991 - 2008 pod kierunkiem pana mgr Adama Duszy

Uczniowie naszej szkoły odnosili liczne sukcesy sportowe w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

  • Rok szkolny 1991/1992: Wicemistrzostwo miasta w biegach przełajowych dziewcząt;
  • Rok szkolny 1993/1994: Wicemistrzostwo Miasta i III miejsce w rejonie w piłce siatkowej dziewcząt;
  • Rok szkolny 1994/1995: III miejsce w mieście w piłce siatkowej dziewcząt;
  • Rok szkolny 1995/1996: Wicemistrzostwo miasta i II miejsce w rejonie w piłce siatkowej dziewcząt;
  • Rok szkolny 1998/1999: Wicemistrzostwo miasta w piłce koszykowej dziewcząt;
  • Rok szkolny 2000/2001: Wicemistrzostwo miasta w biegach przełajowych dziewcząt, III miejsce w mieście w piłce koszykowej chłopców;
  • Rok szkolny 2001/2002: III miejsce w mieście w biegach przełajowych dziewcząt, III miejsce w mieście w piłce nożnej chłopców;
     

Złoty rok szkolny 2002/2003 – rok w którym szkoła zdobyła Puchar Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia sportowe -  mistrzostwo miasta, I miejsce w rejonie oraz IV miejsce w rozgrywkach półfinałowych na szczeblu wojewódzkim w piłce nożnej chłopców; mistrzostwo miasta, I miejsce w rejonie oraz II miejsce w rozgrywkach półfinałowych województwa w piłce koszykowej chłopców; mistrzostwo miasta w sztafetowych biegach przełajowych chłopców; mistrzostwo miasta drużynowo i indywidualnie (Michał Wojarski), a w rejonie III miejsce drużynowo i I miejsce indywidualnie (Michał Wojarski) w szachach; wicemistrzostwo miasta w piłce siatkowej chłopców;

W skład ZŁOTEJ DRUŻYNY wchodzili uczniowie: Maciej Klewiado, Przemysław Musiał, Jakub Cybiński, Jan Winkiel, Michał Łysień, Jacek Włoch, Mateusz Augustyn, Wojciech Jodłowiec, Damian Kupiec, Michał Niemczyk, Kamil Byrdziak, Adrian Szczepański, Piotr Kantyka, Mateusz Droździk,  Michał Wojarski, Sebastian Łyszczek.
 

Osiągnięcia w Konkursie Interdyscyplinarnym pod kierunkiem pani mgr Renaty Kraciuk i pani mgr Renaty Kwapisz

  • Rok szkolny 2006/2007: Anna Zawartka została Finalistką Konkursu Interdyscyplinarnego;
  • Rok szkolny 2007/2008:Anna Zawartka została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego – jako jedyna z Bielska – Białej i jedna z 18 uczniów woj. śląskiego.
     

 Osiągnięcia muzyczne szkoły pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby

  • Rok szkolny 2002/2003: II miejsce w konkursie kolęd i pastorałek KAMIENICA 2003;
  • Rok szkolny 2003/2004: I miejsce w kategorii grupa oraz II miejsce w kategorii solista dla Jakuba Biskupa  w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek KAMIENICA 2004; Wyróżnienie w konkursie wokalnym o „Złotą Nutkę”;
  • Rok szkolny 2004/2005: I miejsce w rejonie dla chóru szkolnego CANTARE w V Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek; II miejsce dla szkolnego chóru i II miejsce dla  solistki Aleksandry Stanisławskiej w IV Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „KAMIENICA 2005”;
  • Rok szkolny 2005/2006: w VI Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek:  I miejsce w etapie rejonowym i III miejsce w etapie diecezjalnym zajął Jakub Biskup oraz I miejsce w etapie rejonowym zajęła Elżbieta Perkowska, II miejsce dla chóru szkolnego w etapie rejonowym; I miejsce dla szkolnego chóru CANTARE w Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym „O złotą nutkę”; w Eliminacjach Rejonowych XXXI Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych: wyróżnienie otrzymał: szkolny zespół taneczny STOKROTKI;
  • Rok szkolny 2006/2007: w VII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek: II miejsce w kategorii klas IV – VI oraz III miejsce w kategorii klas I – III dla szkolnego chóru; w VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kamienica 2007”: I miejsce w starszej grupie wiekowej, I miejsce w kategorii duet (Anna Handzlik i Jakub Biskup); w młodszej grupie wiekowej: III miejsce dla solistki Kingi Kastelik oraz  III  miejsce dla zespołu; w IX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki „O złotą nutkę”  chór szkolny CANTARE zajął I miejsce w kategorii klas IV – VI oraz II miejsce w kategorii klas I – III;
  • Rok szkolny 2007/2008: W X Jubileuszowym Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki „O Złotą Nutkę” chór szkolny CANTARE zajął  I miejsce; W finale (etapie diecezjalnym) VIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek chór szkolny CANTARE  zajął III miejsce; W Międzyszkolnym Konkursie Kolęd   i Pastorałek „KAMIENICA 2008”  I miejsce w starszej grupie wiekowej w kategorii duet (Jakub Biskup i Aleksandra Stanisławska), II miejsce w kategorii  zespół; w młodszej grupie wiekowej: II miejsce w kategorii zespół oraz III miejsce w kategorii solista (Monika Mencler); W IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego „Kolorowa Europa” organizowanego pod patronatem posłów do Parlamentu Europejskiego: pani Grażyny Staniszewskiej i pani Małgorzaty Handzlik – III miejsce w kategorii tanecznej i III miejsce w kategorii wokalnej.
     

Sukcesy matematyczne pod kierunkiem pani mgr Renaty Kwapisz

  • Rok szkolny 2002/2003: bardzo dobry wynik Michała Wojarskiego oraz wyróżnienie dla Krzysztofa Grygierczyka i Doroty Kubańdy w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY; Michał Wojarski został laureatem I  Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha;
  • Rok szkolny 2004/2005: Łukasz Kempys uzyskał I lokatę w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY (nagrodą była wycieczka do Budapesztu), natomiast wyróżnienia uzyskali Michał Cholewiak  oraz Tadeusz Sobkowicz;
  • Rok szkolny 2005/2006: w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY: bardzo dobry wynik i pierwszą nagrodę uzyskał Łukasz Kempys, wyróżnienia zdobyli: Anna Zawartka, Michał Cholewiak i Tadeusz Sobkowicz; Rafał Brachaczek został najmłodszym finalistą ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Historia matematyki polskiej XIX i XX  wieku w oczach naszych uczniów”;
  • Rok szkolny 2006/2007: w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY – wyróżnienie uzyskali: Elżbieta KowalskaAnna Zawartka i Łukasz Kempys;
  • Rok szkolny 2007/2008: w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY  3 lokatę (bardzo dobry wynik) uzyskał Łukasz Kempys i otrzymał główną nagrodę – wycieczkę do Austrii i na Słowację, a wyróżnienie zdobyła Anna Zawartka; Laureatami VI Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha zostali: Łukasz Kempys i Anna Zawartka; Laureatami V Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 29 zostali: Anna Zawartka i Łukasz Kempys.

Osiągnięcia z zakresu wiedzy ekologicznej pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik

  • Rok szkolny 2003/2004: I miejsce w etapie rejonowym i III miejsce w rozgrywkach wojewódzkich dla Angeliki Kubicz i Nadii Gontard w Konkursie Ekologicznym; wyróżnienie dla Angeliki Kubicz w konkursie ekologicznym „Eko - planeta”;
  • Rok szkolny 2004/2005: zespół w składzie: Aleksandra Zawartka i Nadia Gontard zajęły I miejsce (na szczeblu powiatowym) w konkursie ekologicznym organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a na szczeblu wojewódzkim IV miejsce; Aleksandra Zawartka uzyskała bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO - PLANETA, a wyróżnienia otrzymali Sabina Nowak, Nadia Gontard i Tomasz Straub;
  • Rok szkolny 2005/2006: w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej: II miejsce zajęli: Dorota Kubańda oraz Robert Dobija; w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO – PLANETA: bardzo dobry wynik uzyskała Dorota Kubańda, a wyróżnienia uzyskali: Krzysztof Grygierczyk  i Robert Dobija;
  • Rok szkolny 2006/2007: w Konkursie wiedzy ekologicznej organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego I miejsce w etapie rejonowym i III miejsce  w finale wojewódzkim zajęła drużyna w składzie Anna Zawartka  i Robert Dobija; w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta wynik bardzo dobry uzyskała Agnieszka Górnisiewicz, a wyróżnienie otrzymali Maciej Zbierański i Anna Zawartka;
  • Rok szkolny 2007/2008: w Finale (na szczeblu wojewódzkim) V edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa śląskiego –  I miejsce zajęły Anna Zawartka oraz Patrycja Dobija; Łukasz Fajkis uzyskał tytuł finalisty eliminacji okręgowych konkursu ZWIERZĘTA NASZYCH PÓL I LASÓW organizowanego przez beskidzki okręg LOP; w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO – PLANETA bardzo dobry wynik uzyskała Anna Zawartka, a wyróżnienia zdobyli Krzysztof Przybyła i Szymon Bakalarski.

Osiągnięcia w konkursach recytatorskich

  • Rok szkolny 2002/2003: Katarzyna Gonciarczyk  została laureatką V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stefana Czernika; Katarzyna Pypno otrzymała wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Recytatorskim; w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej w kategorii dzieci młodszych  I miejsce zajęła Dorota Kubańda, a Magdalena Biskup zajęła III miejsce, wyróżnienie  w tej kategorii otrzymali Piotr Świerczek i Jakub Grygierczyk, natomiast w kategorii dzieci starszych Monika Lewicka z klasy V-ej zajęła II miejsce (uczniowie przygotowani pod kierunkiem mgr Anny Przybyły i mgr Elżbiety Golonki);
  • Rok szkolny 2003/2004: I miejsce zajęły Monika Lewicka, a wyróżnienie uzyskała Dorota Kubańda i Gabriela Banot w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej; II miejsce dla Moniki Lewickiej w etapie rejonowym Miejskiego Konkursu Recytatorskiego (uczniowie przygotowani pod kierunkiem mgr Anny Przybyły i mgr Elżbiety Golonki);
  • Rok szkolny 2004/2005: Katarzyna Golonka zajęła III miejsce w VII Rejonowym Konkursie Recytatorskim  Słońce, słońce i życie; Kinga Kastelik otrzymała wyróżnienie w Miejskim Konkursie Prozy i Poezji Religijnej (uczniowie przygotowani pod kierunkiem mgr Anny Przybyły i mgr Elżbiety Golonki);
  • Rok szkolny 2006/2007: w Konkursie Recytatorskim „Chrześcijańskie Korzenie literatury polskiej I miejsce zajęła Aleksandra Szołtys pod kierunkiem pani mgr Agnieszki Marek.

Osiągnięcia w konkursach historycznych i z zakresu regionalizmu pod kierunkiem pani mgr Jolanty Kanik:

  • Rok szkolny 2002/2003: Paweł Kustra otrzymał wyróżnienie w Miejskim Konkursie Wiedzy o Domu Polskim; Anna Piętka zajęła I miejsce eliminacji miejskich i III miejsce eliminacji wojewódzkich w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”; w konkursie „Poznajemy zabytki Bielska- Białej i Powiatu Bielskiego – zabytkowe kapliczki, figury i krzyże przydrożne uczniowie: Adam Baran, Olek Bespalov, Sławomir Grzesiuk, Joanna Kolonko, Łukasz Łacny, Sabina Nowak, Katarzyna Tomecka, Maciej Tomecki oraz Agnieszka Wojdyła  pod kierunkiem pani mgr Jolanty Kanik zajęli II miejsce; Krzysztof Tatoń, Maciej Serafin i Angelika Kubicz zajęli III miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym;
  • Rok szkolny 2003/2004: I, II i III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”.
     

Sukcesy w konkursach o tematyce religijnej pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki:

  • Rok szkolny 2002/2003: w konkursie „List do Ojca Świętego Jana Pawła II na 25-lecie pontyfikatu” w etapie miejskim Dominika Leśniak zajęła II miejsce, Monika Lewicka zajęła III miejsce, a Katarzyna Szymala otrzymała wyróżnienie;
  • Rok szkolny 2003/2004: II miejsce dla Angeliki Kubicz w Konkursie plastycznym „25 - lecie pontyfikatu Jana Pawła II;
  • Rok szkolny 2004/2005: Katarzyna Golonka została najmłodszą finalistką VIII Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Jonasz; w konkursie plastycznym Śladami Jana Pawła II na Podbeskidziu III miejsce zajęły Katarzyna Golonka i Anna Marynowska;
  • Rok szkolny 2005/2006: w międzyszkolnym konkursie plastycznym z okazji rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II: II miejsce zajęły: Natalia Damek, Klaudia Górna i Aleksandra Stanisławska  (prace zostały zaprezentowane na wystawie   w Wadowicach);
  • Rok szkolny 2007/2008: Katarzyna Golonka została finalistką Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”; w konkursie plastycznym „Jonasz” nagrodę otrzymał Marcin Jakubiak;

Nauczanie zintegrowane

  • Rok szkolny 2003/2004: nagroda literacka dla Karoliny Skrobol w konkursie literacko - plastycznym pt. „Franklin i miłe spotkanie z Koziołkiem Matołkiem” (pod kierunkiem pani mgr Renaty Pluchy);
  • Rok szkolny 2004/2005: Anna Zawartka zajęła II miejsce w powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Książnicę Beskidzką, zdobyła także wyróżnienie w innym międzyszkolnym konkursie ortograficznym, a także wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie pt. „Życie  i twórczość H. CH. Andersena” (pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi); Paweł Kastelik zajął II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Tabliczki Mnożenia (pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi);
  • Rok szkolny 2005/2006: w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY – wyniki bardzo dobre uzyskali pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi uczniowie: Szymon Markowicz – 4 lokata w regionie, Piotr Kubica – 8 lokata w regionie, Kacper Łakomy-8 lokata, Grzegorz Krysta – 11 lokata, Jeremiasz Karas – 13 lokata; ponadto wyróżnienie uzyskał Franciszek Czana pod kierunkiem pani mgr Doroty Cader; w II Mistrzostwach Miasta Bielsko- Biała i Powiatu Bielskiego w Tabliczce Mnożenia   w kategorii D III – III miejsce zajęła Aleksandra Szołtys pod kierunkiem pani mgr Renaty Pluchy;
  • Rok szkolny 2007/2008: w zawodach pływackich III miejsce zajęli uczniowie klasy III-ej; w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY bardzo dobry wynik uzyskała Julia Pawlus pod kierunkiem pani mgr Doroty Dziki, a wyróżnienia: uczniowie Jeremiasz Karas i Szymon Markowicz pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi.
     

Język angielski

  • Rok szkolny 2004/2005: w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego II miejsce zajęła Elżbieta Kowalska  (klasa II a),  III miejsce zajął Jakub Biskup (klasa II a), a wyróżnienie Patrycja Dobija (klasa II a) - uczniowie zostali przygotowani przez panią mgr Urszulę Gzyl;
  • Rok szkolny 2007/2008: w Międzynarodowym Konkursie z Języka Angielskiego FOX  bardzo dobry wynik  i nagrodę II stopnia uzyskała  Anna Zawartka pod kierunkiem pani mgr Iwony Sztafy.

Osiągnięcia w konkursach plastycznych pod kierunkiem pani mgr Beaty Lekki:

  • Rok szkolny 2004/2005: wyróżnienia dla Aleksandry Stanisławskiej, Dominika Wali i Damiana Jędryska w konkursie plastycznym pt. „  Św. Michał Archanioł”;
  • Rok szkolny 2005/2007: w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Moja przyszłość w Unii Europejskiej”: wyróżnienie uzyskał Szymon Bakalarski  (praca prezentowana na wystawie);
  • Rok szkolny 2007/2008: W IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego „Kolorowa Europa” organizowanego pod patronatem posłów do Parlamentu Europejskiego: pani Grażyny Staniszewskiej i pani Małgorzaty Handzlik – uczniowie zajęli I miejsce w kategorii plastycznej.