Witamy w naszej szkole

30 maja 2017r.
Ostatnia aktualizacja: Osiągnięcia uczniów zmieniono 2017-05-28 21:48:22

Święto Polskiej Niezapominajki

15 maja 2017r. w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki dla wszystkich uczniów w szkole odbyło się spotkanie, które było podsumowaniem akcji charytatywnych i działań podjętych w ramach tych akcji. Wśród nich należy wymienić:

• Pola Nadziei

- Koncert pieśni patriotycznych w kościele pw. św. Barbary

- Kiermasz bożonarodzeniowy

- Jasełka

- Kiermasz muffinkowy

- Kiermasz wielkanocny

- Dzień słodkości

• Adopcja na odległość

- Kiermasz ozdób wielkanocnych przy kościele pw. Św. Barbary

• Zbiórka nakrętek na wózek inwalidzki dla Mateusza

Uczennice klasy IV zadeklamowały wybrane wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Tego dnia odbył się również kiermasz słodkości z którego dochód przekazany zostanie na działalność Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej oraz Fundację Lekarze bez Granic.

Dni Ziemi

W dniach 10-12 maja odbyły się w naszej szkole Dni Ziemi. Jak zwykle w tym czasie, w sposób szczególny mówiliśmy o zagrożeniach jakie niesie ze sobą działalność człowieka w środowisku. Tegoroczne Dni Ziemi  poświęcone były ograniczeniu produkcji śmieci  w naszych domach.
 Do tego tematu nawiązywały warsztaty przeprowadzone przez zaproszonych gości:

• Warsztaty ekologiczne na temat segregacji śmieci przeprowadzone przez pracowników ZGO w Bielsku-Białej i  Straży Miejskiej ( klasa V)
  • „Kompostownik cud życia” – warsztaty przygotowane przez Fundację Arka ( wszyscy uczniowie szkoły)

Odbyły się także  konkursy:

W drużynowym konkursie wiedzy ekologicznej przygotowanym przez panią Dorotę Dziki dla klas I-III wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: Paulina Pomorska, Julia Cybulska, Agata Kamińska, Natalia Pracka

II miejsce: Wiktor Stroński, Artur Krywult, Karol Nasiek, Jagoda Mleczko

III miejsce: Martyna Kubica, Jakub Hefner, Lena Kliś, Martyna Juraszek

IV miejsce: Ewa Bartków, Kamil Sablik, Adrianna Białczak, Karolina Misiarz

W klasach IV-VI konkurs przygotowała pani Ilona Kowalik. Był to finał konkursu, w którym brali udział wszyscy uczniowie klas IV-VI.

I miejsce:  Gabriela Kubas, Zofia Jakubiec, Mikołaj Karla

II miejsce: Agnieszka Mozol, Angelika Kosińska, Tymon Hajdusianek

III miejsce: Iga Machalica, Anna Szęszoł, Milena Kuś

Apel na temat ochrony przyrody przygotowała klasa II a pod kierunkiem pani Doroty Dziki.

zobacz zdjęcia:

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i odczytaniu Apelu Pamięci, w uroczystym nastroju wspominaliśmy bohaterów naszej historii i wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.