Witamy w naszej szkole

24 maja 2016r.
Ostatnia aktualizacja: Osiągnięcia uczniów zmieniono 2016-05-24 10:56:11

Kiermasz słodkości

16 maja 2016r. odbył się w naszej szkole kiermasz słodkości. Ze sprzedaży ciast zebrano łączną kwotę 1509,00zł ., która w całości zostanie przekazana na potrzeby Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej w ramach kolejnej edycji „POLA NADZIEI 2016”.

Wszystkim mamom, tatom, babciom, uczniom serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie (przepyszne ciasta) oraz udział w przeprowadzonej akcji.

Koncert pt. "Instrumenty perkusyjne"

Dnia 13 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się koncert pt. "Instrumenty perkusyjne". Podczas koncertu były prezentowane instrumenty takie jak: bongosy, konga, wibrafon.
Artyści opowiadali o historii powstania instrumentów, o ich funkcji, prezentowali utwory.
Podzielili instrumenty na dwie grupy: membrafony i idiofony.
Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania, a także grały na instrumentach do utworu z filmu "W pustyni i w puszczy".

Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Posłuchajcie!
 Przed laty, dawno, dawno, o dzieci,

Też był taki dzień jasny, taki cudny maj trzeci!”

Z okazji zbliżającego się Święta 3 Maja  - 29 kwietnia w naszej szkole odbyło się  spotkanie z polską historią  .

Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem szkoły, przy „Katyńskim Dębie Pamięci”. Najpierw wprowadzony został poczet sztandarowy szkoły, następnie harcerze zaciągnęli wartę honorową.
Uczniowie klasy VI odczytali Apel Pamięci  , po którym przedstawiciele klas  przy "Katyńskim Dębie Pamięci”  złożyli światełka pamięci .

Następnie wszyscy uczniowie przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odśpiewany został hymn państwowy, następnie Pani Dyrektor powitała szczególnego gościa - panią Zofię Lamers  przedstawicielkę Rodziny Katyńskiej oraz absolwenta naszej szkoły Łukasza Markowicza .

Uczniowie przygotowali scenki historyczne m. in. o przyjęciu chrztu przez Mieszka I, fragm. bitwy pod  Grunwaldem, rozbiorów Polski oraz  opowiadanie o działalności Ireny Sendlerowej .

Śpiew pieśni patriotycznych uświetniło opowiadanie pani Zofii Lamers oraz gawęda o kapralu Wojtku przedstawiona przez Łukasza Markowicza .

Spotkanie zakończyła Pani Dyrektor przypominając wszystkim zebranym jak ważną sprawą jest znajomość historii  naszej Ojczyzny.

Konkurs recytatorski wierszy patriotycznych „Polska moja Ojczyzna”

28 kwietnia odbył się  konkurs recytatorski wierszy patriotycznych pt.„Polska moja Ojczyzna” skierowany do uczniów klas I-III. Stawiło się 15  uczniów z klas I, II i III. Każdy uczestnik  z wielkim przejęciem i zaangażowaniem prezentował przygotowany wiersz.
Jury w składzie:  pani dyrektor mgr Renata Kraciuk, pani mgr Grażyna Paduszyńska i pani mgr Elżbieta Golonka uważnie słuchało i skrupulatnie robiło notatki po każdej recytacji.

Na ogłoszenie wyników uczestnicy musieli zaczekać do 29 kwietnia. Tego dnia spotkali się wszyscy na doniosłej akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyznano miejsca I, II, III oraz wyróżnienia.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu recytatorskiego wierszy patriotycznych  „Polska moja Ojczyzna” zostali:

I miejsceKlaudia Maciejowska klasa I „b” i Izabela Dukalska klasa II „a”

II miejscePaulina Młyńska klasa II „a” i Emilia Lewandowska klasa III

III miejsceWiktoria Młyńska i Natalia Pracka klasa I „a”

Wyróżnienie otrzymali: Karolina Misiarz (klasa I „a”), Agata Kamińska  i Nadia Emurllahu ( klasa I „b”), Julia Cybulska (klasa II „a”), Paulina Pomorska, Ewa Bartków i Oliwia Pastuszczak (klasa II „b”), Maja Tatar i Patryk Wnęk (klasa III).

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Dzień Zdrowia

W ramach obchodów Dnia Zdrowia, w środę 27. kwietnia uczennice z koła polonistycznego zaprezentowały przedstawienie pt. Czarownica Higienica. Organizatorem Dnia Zdrowia była pani mgr Grażyna Paduszyńska. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem pani mgr Anety Rymarczyk.

Więcej informacji na naszej stronie "Z życia szkoły"