Witamy w naszej szkole

30 marca 2017r.
Ostatnia aktualizacja: Harmonogram zajęć pozalekcyjnych zmieniono 2017-03-29 22:38:37

Dzień Otwartej Szkoły

W sobotę 25  marca br. nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w klasie I.

Przybyło liczne grono gości, dla których przygotowano wiele atrakcji. Odbyły się:

• zajęcia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej,
  • warsztaty plastyczne,
  • warsztaty taneczne,
  • zajęcia sportowe,
  • warsztaty ratownictwa medycznego,
  • warsztaty komputerowe,
  • warsztaty taneczne,
  • słodki poczęstunek dla dzieci,
  • prezentacja multimedialna dyrektora szkoły na temat działań szkoły.

To był bardzo miły i udany dzień w naszej szkole!

Klasa VI w Krakowie

W 222. Rocznicę Przysięgi Tadeusza Kościuszki – 24 marca br. - klasa VI wybrała się na wycieczkę do Krakowa śladami sławnego Naczelnika. Zwiedzanie miasta rozpoczęło od Katedry Wawelskiej, gdzie pod sarkofagiem naszego patrona złożone zostały kwiaty.

Następnie uczniowie weszli na wieżę, aby podziwiać słynny Dzwon Zygmunta. Kolejnym etapem wędrówki był Rynek. Zatrzymano się tam pod tablicą upamiętniającą złożenie przysięgi przez Tadeusza Kościuszkę.

Kolejnym miejscem związanym z patronem naszej szkoły był Kościół Kapucynów, w którym Tadeusz Kościuszko przed rozpoczęciem powstania uczestniczył we Mszy Św. i gdzie została poświęcona jego szabla - symbol walki w obronie Ojczyzny.

Wycieczka zakończyła się wejściem na Kopiec Kościuszki i zwiedzaniem znajdującego się tam Muzeum Tadeusza Kościuszki.

Powitanie Wiosny - Topienie Marzanny

23 marca uczniowie  klas I - III w barwnym pochodzie wyruszyli  nad rzekę Białą, aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku - wiosnę. Wszyscy w radosnych nastrojach,  niosąc Marzannę, w rozśpiewanym korowodzie dotarli nad rzekę. Dzieci symbolicznie pożegnały zimę i teraz z pewnością zawita do nas wiosna.

MARZANNO, MARZANNO!

TY ZIMOWA PANNO!

ZIMĘ DZIŚ ŻEGNAMY,

A WIOSNĘ WOŁAMY

WIOSNO, WIOSNO, WIOSNO

PRZYBYWAJ!!!

Obok prace Zofii Jakubiec

Krajobraz wiosenny

polana Chochołowska

przebiśniegi

do wzięcia udziału w

II  Regionalnym Konkursie Historycznym

„Kocham Polskę”

Pod patronatem INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ

Konkurs odbędzie się
8 czerwca 2017 roku o godz. 9.00
w Szkole Podstawowej nr 24
ul. Żywiecka 239

Szczegóły na stronie "II Regionalny Konkurs Historyczny"

Szkoła Podstawowa nr 24 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej

ma zaszczyt zaprosić miłośników ortografii ze Szkół Podstawowych  w Bielsku-Białej
do wzięcia udziału w

IV  Międzyszkolnym Dyktandzie dla uczniów klas IV-VI  o tytuł  „Bielskiego Mistrza Ortografii 2017”.

szczegóły na stronie IV Międzyszkolne Dyktando