0
5

Szkolne konkursy

21 września 2017r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84

Szkolne konkursy – rok szkolny 2016/2017

NAZWA KONKURSU CAŁOROCZNEGO

ORGANIZATOR

Całoroczny konkurs krajoznawczy „Sąsiedzi Polski” na temat Słowacji, Ukrainy, Rosji i Litwy

- pani Ilona Kowalik

Całoroczny konkurs pięknego czytania

- pani Izabela Kaszuba
-
pani Ilona Kowalik

Całoroczny konkurs czytelniczy
„I ty możesz zostać książkowym molem” prowadzony na blogu Młodych Literatów dla uczniów klasy I – III

pani Magdalena Michałowska

Całoroczny konkurs czytelniczy
„I ty możesz zostać książkowym molem” prowadzony na blogu Młodych Literatów dla uczniów klasy IV – VI

- pani Aneta Rymarczyk

Szkolne Mistrzostwa o tytuł
Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia dla uczniów klas I – III

– pani Magdalena Michałowska

- pani Anna Ratomska

Całoroczny konkurs historyczny "Kocham Polskę"

- pani Elżbieta Golonka

Całoroczny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II  

- pani Elżbieta Golonka

Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce  

pani Elżbieta Golonka

 

Wyniki Całorocznego Konkursu Krajoznawczego „Sąsiedzi Polski”

1 miejsce - Maciej Bylinko klasa V

2 miejsce - Zofia Jakubiec  klasa V

3 miejsce - Angelika Kosińska

 Wyróżnienia:

  • Marek Binda klasa IV
  • Agnieszka Mozol klasa VI
  • Kinga Kwaśny  klasa V

 

Festiwal Książki

W dniach 12 –14 czerwca zorganizowano Festiwal Książki, w czasie którego odbyły się następujące imprezy:

  • Spotkania z książką zorganizowane dla dzieci ze świetlicy

  • Finał Konkursu Pięknego Czytania kl. IV-VI i kl. I-III

  • Konkurs ze znajomości lektur dla klas IV-VI w trzech etapach:
    1. Na podstawie cytatu z książki rozpoznanie jej tytułu i autora.
    2. Rozpoznawanie bohaterów książek na podstawie opisu.
    3. Uzupełnianie niedokończonych tytułów książek.

Wyniki przeprowadzonych w tych dniach konkursów były następujące:

  • Całoroczny Konkurs Pięknego Czytania kl. I-III

1 miejsce : Izabela Dukalska
2 miejsce : Hanna Gala

3 miejsce: Szymon Strypling i Paulina Pomorska

Wyróżnienia: Jagoda Mleczko, Paulina Młyńska

  • Całoroczny Konkurs Pięknego Czytania kl. IV-VI
    1 miejsce: Natalia Mysza
    2 miejsce: Anna Iskierka
    3 miejsce: Agata Bury, Emilia Lewandowska

Wyróżnienie: Zuzanna Iskierka i Iga Machalica

  • Konkurs ze znajomości lektur:

1 miejsce: Zofia Jakubiec
2 miejsce: Angelika Kosińska
3 miejsce: Nikola Kaim, Julia Zoń

  • Tytuł Wzorowego Czytelnika uzyskali:

Natalia Siemiątkowska, Szymon Strypling kl. I

Wiktoria Młyńska, Natalia Pracka, Karolina Misiarz, Kliś Lena, Oliwia Kataszczenko kl. II a

Martyna Juraszek, Jagoda Mleczko, Hanna Gala, Bąk Paulina kl. II b

Młyńska Pauklina, Marta Więcławek , Oliwia Smolik, Kubica Martyna kl. IIIa

Lena Mleczko, Emilia Pietraszko kl.III b

Festiwal Książki upłynął w bardzo miłej, przepełnionej książkami atmosferze. Organizatorami festiwalu były panie bibliotekarki: mgr Ilona Kowalik i mgr Izabela Kaszuba.


Konkursy w roku szkolnym 2015/2016

NAZWA KONKURSU CAŁOROCZNEGO

ORGANIZATOR

Całoroczny konkurs ortograficzny dla klas I-III

- mgr Grażyna Kurtok

Całoroczny konkurs  matematyczny dla klas  I-III

- mgr Grażyna Kurtok

Całoroczny konkurs krajoznawczy „Sąsiedzi Polski” na temat krajów sąsiadujących  z Polską: Niemiec, Czech i Białorusi

- mgr Ilona Kowalik

Całoroczny konkurs pięknego czytania

- mgr Izabela Kaszuba
- mgr Ilona Kowalik

Całoroczny konkurs czytelniczy
„I ty możesz zostać książkowym molem” prowadzony na blogu dla uczniów klasy I – III i dla uczniów klas IV – VI

– mgr Magdalena Michałowska

- mgr Aneta Rymarczyk

Całoroczny konkurs historyczny

- mgr Elżbieta Golonka

Całoroczny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

- mgr Elżbieta Golonka

W całorocznym Konkursie Ortograficznym Mistrzem Ortografii:

w klasie IIa pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi została Oliwia Smolik

W kl. IIb pod kierunkiem mgr Magdaleny Michałowskiej została Paulina Pomorska

W kl. III pod kierunkiem mgr Grażyny Kurtok została Emilia Lewandowska

 

W całorocznym Konkursie Matematycznym mistrzami matematyki zostali:

W kl. Ia pod kierunkiem mgr Anny Ratomskiej – Adrianna Białczak

W kl. Ib pod kierunkiem mgr Doroty Dziki – Wiktor Stroński

W kl. IIa pod kierunkiem mgr Ewy Holi – Maksym Juraszek

W kl. IIb pod kierunkiem mgr Magdaleny Michałowskiej – Ewa Bartków

W kl. III pod kierunkiem mgr Grażyny Kurtok – Zuzanna Bojdys

 

W całorocznym Konkursie na Najpiękniejszy Zeszyt mistrzami zostali:

W kl. Ia pod kierunkiem mgr Anny Ratomskiej – Natalia Grudzińska

W kl. Ib pod kierunkiem mgr Doroty Dziki – Natalia Pracka

W kl. IIa pod kierunkiem mgr Ewy Holi – Izabella Dukalska

W kl. IIb pod kierunkiem mgr Magdaleny Michałowskiej – Artur Krywult

W kl. III pod kierunkiem mgr Grażyny Kurtok – Maja Tatar

 

W całorocznym Konkursie Pięknego Czytania
komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy I-III

I miejsce Izabela Dukalska

II miejsceAnna Iskierka, Maja Tatar

III miejsce Julia Cybulska, Lena Kliś

klasy IV-VI

I miejsce Monika Dukalska

II miejsceNatalia Mysza

III miejsce Zofia Jakubiec

wyróżnienia: Natalia Opitek, Iga Machalica

 

"I Ty możesz zostać Książkowym Molem"

W całorocznym konkursie czytelniczym na blogu "I Ty możesz zostać Książkowym Molem":

       I miejsce - Alicja Laszczak, kl. V

      II miejsce - Angelika Kosińska, kl. IV

     III miejsce - Zofia Jakubiec, kl. IV

        wyróżnienia: Filip Przepiórka -kl. IV, Julia Przepiórka - kl. VI, Anastazja Siuda -kl. IV, Maksym Szczurko - kl. VI, Karolina Nasiek - kl. V

Konkurs Pięknego Czytania

W środę 8 czerwca odbył się finał całorocznego Konkursu Pięknego Czytania, w wyniku którego komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy I-III

I miejsce Izabela Dukalska

II miejsceAnna Iskierka, Maja Tatar

III miejsce Julia Cybulska, Lena Kliś

klasy IV-VI

I miejsce Monika Dukalska

II miejsceNatalia Mysza

III miejsce Zofia Jakubiec

wyróżnienia: Natalia Opitek, Iga Machalica


 

 

Konkursy w roku szkolnym 2014/2015

zobacz wyniki

NAZWA KONKURSU CAŁOROCZNEGO

ORGANIZATOR

Całoroczny konkurs ortograficzny dla klas I-III

- mgr Grażyna Kurtok

Całoroczny konkurs  matematyczny dla klas  I-III

- mgr Dorota Dziki

Całoroczny konkurs krajoznawczy na temat krajów partnerskich: Turcji i Polski

- mgr Ilona Kowalik

Całoroczny konkurs pięknego czytania

- mgr Izabela Kaszuba
- mgr Ilona Kowalik
- mgr Aneta Rymarczyk
- wychowawcy klas I-III

Całoroczny konkurs czytelniczy  „I ty możesz zostać książkowym molem” prowadzony na blogu Młodych Literatów

- mgr Aneta Rymarczyk-Sitarz
- mgr Magdalena Michałowska

Całoroczny konkurs melomana

- mgr Izabela Kaszuba

Całoroczny konkurs na temat malarzy europejskich w ramach programu COMENIUS

 - mgr Beata Lekki

 
Wyniki konkursów całorocznych w roku szkolnym 2014/2015:
 
Całoroczny Konkurs Krajoznawczy:  „Barwy Europy”

1 miejsce - Michał Magnes klasa V116 pkt.

2 miejsce - Maksymilian Sieja klasa VI - 114 pkt.

3 miejsce - Nikola Mysza klasa VI111 pkt.

Wyróżnienia:

Agnieszka Mozol klasa IV - 110 pkt.

Tymoteusz Banasik klasa VI - 110 pkt.

Adam Paleczny klasa VI - 109 pkt.

Natalia Opitek klasa V109 pkt.

Alicja Laszczak klasa IV - 107 pkt.

 

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek- Kamienica 2015 : (styczeń2015)

Klasy I-III:

- solistka Kinga Kwaśny- III miejsce

- zespół w składzie: Kinga Kwaśny, Gabriela Smolińska, Maja Kamińska, Agata Bury, Marta Kasperek, Anna Iskierka- II miejsce

Klasy IV-VI

- solistka- Emilia Szuta- udział

- zespół w składzie: Emilia Szuta, Monika Dukalska, Natalia Opitek, Wiktoria Lisson, Jacek Łukasik, Arkadiusz Dobija, Kornelia Dzieniszewska- II miejsce

 

XV Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek ( marzec 2015)

- solistka Kinga Kwaśny- wyróżnienie

Klasy IV-VI

- chór szkolny- wyróżnienie

 

XVII Międzyszkolny Festiwal Piosenki „O Złotą Nutkę” (maj 2015)

- solistka Kinga Kwaśny- I miejsce

- zespół MAŁE CANTARE- I miejsce

Klasy IV-VI

- solistka- Emilia Szuta- udział

- chór szkolny- III miejsce

Jak co roku uczniowie uczestniczyli w Całorocznym Konkursie Pięknego Czytania, przedstawiając fragmenty książek podczas spotkań w bibliotece i w klasach. Najlepsi uczniowie zakwalifikowali się do finału, który miał miejsce w sali gimnastycznej.

Wyniki:

Klasy I-III:

- I miejsce- Zofia Jakubiec i Maja Tatar,

- II miejsce- Nikodem Przemysławski, Paulina Pomorska,

- III miejsce- Artur Krywult, Julia Cybulska, Marek Binda.

- Nagroda specjalna- Angelika Kosińska- za prezentowanie tekstów własnych

Klasy IV-VI

- I miejsce- Natalia Opitek, Weronika Markowska,

- II miejsce- Monika Dukalska, Kornelia Dzieniszewska,

- III miejsce- Daria Czupryna, Iga Machalica

W Całorocznym Konkursie Melomana uczniowie wykazali się wiadomościami na temat kompozytorów polskich. Opracowywali plakaty i albumy o: Fryderyku Chopinie, Stanisławie Moniuszko, Henryku Wieniawskim, Karolu Szymanowskim.

Wyniki:

- I miejsce: Kornelia Dzieniszewska, Natalia Pniok, Wiktoria Żabińska;

- II miejsce: Maksym Szczurko, Julia Przepiórka, Julia Zoń;

- III miejsce: Natalia Opitek, Karolina Nasiek.

W szkolnym festiwalu piosenki pt. „Ze śpiewem żyje się lżej wzięło udział wielu uczniów z klas II-VI, a oto wyniki:

- I miejsce: Kinga Kwaśny, Marta Kasperek

- II miejsce: Zofia Jakubiec, Arkadiusz Dobija

- III miejsce: Monika Dukalska

- wyróżnienie: Maja kamińska, Anna Szęszoł, Angelika Kosińska

 

Konkursy w roku szkolnym 2013/2014

Całoroczny konkurs Melomana –  pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby

wyniki:
I miejsce - Natalia Pniok, Maksym Szczurko, Natalia Opitek
II miejsce - Adrian Wala
III miejsce - Tymoteusz Banasik

Całoroczny konkurs Pięknego Czytania –  pod kierunkiem pani mgr Izabeli Kaszuby

wyniki - Klasy I-III:
I miejsce - Weronika Markowska, Zofia Jakubiec
II miejsce - Angelika Kosińska
III miejsce - Oliwia Matras
wyróżnienie:
Franciszek Fijak, Nikodem Przemysławski
wyniki - Klasy IV - VI

I miejsce - Kamila Miszta, Natalia Opitek
II miejsce - Monika Dukalska
III miejsce - Daria Czupryna
wyróżnienie: Wiktoria Konior, Weronika Klimunt

Całoroczny konkurs ortograficzny dla klas I – III, pt. "Mistrz Ortografii" –  pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi

wyniki:
I miejsce - Martyna Augustyn
II miejsce - Angelika Kosińska
III miejce - Weronika Markowska

Całoroczny konkurs historyczny "Tajemnice historii Polski" –  pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Golonki

wyniki
I miejsce - Daria Czupryna, Maksymilian Sieja, Adrian Wala
II miejsce Szymon Markowicz

Całoroczny konkurs krajoznawczy na temat krajów partnerskich –  pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik

wyniki
I miejsce - Natalia Opitek kl. IV
II miejsce - Daria Czupryna kl. V
III miejsce - Maksymilian Sieja
wyróżnienie: Wiktoria Konior
kl. VI, Michał Magnes kl. IV, Maksymilian Szczurko kl. IV, Adam Paleczny kl. V

 

Konkursy w roku szkolnym 2012/2013

Całoroczny konkurs ortograficzny dla klas II – III, pt. "Mistrz Ortografii" –  pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi
Uczniowie klasy II i III raz w miesiącu pisali dyktando. Konkurs rozstrzygnięto pod koniec roku szkolnego.
Wyniki:
  I miejsce - Angelika Kosińska
 II miejsce - Weronika Markowska
 III miejsce   - Patryk Fijak
Całoroczny konkurs pięknego czytania dla klas I-VI –  pod kierunkiem ani  mgr Izabeli Kaszuby oraz pani mgr Ilony Kowalik
W trakcie comiesięcznych spotkań w bibliotece uczniowie czytali głośno fragmenty wybranych przez siebie książek.

Całoroczny konkurs krajoznawczy, pt. "Piękna Nasza Polska Cała" - pod kierunkiem pani mgr Ilony Kowalik
Uczniowie klas IV-VI raz w miesiącu odpowiadali na pytania związane z Polską. Pod koniec roku szkolnego podsumowano punkty.
Wyniki:
  I miejsce - Karolina Ligęza
 II miejsce - Jakub Machalica
 II miejsce   - Adrian Wala
 III miejsce - Maksymilian Sieja

Całoroczny konkurs historyczny, pt. "Tajemnice historii Polski" - pod kierunkiem  pani mgr Elżbiety Golonki
Co miesiąc uczniowie otrzymywali pytania, na które odpowiadali. Konkurs został podsumowany na koniec roku szkolnego
 Wyniki:
 I miejsce - Agnieszka Kantyka
 I miejsce - Julia Baran
 I miejsce   - Daria Czupryna
 II miejsce - Adrian Wala

Całoroczny konkurs wiedzy o Janie Pawle II, pt. "Jan Paweł II - wiecznie żywy w naszych sercach" - pod kierunkiem   pani mgr Elżbiety Golonki
Uczniowie klas IV-VI raz w miesiącu odpowiadali na pytania związane z życiem Jana Pawła II.
Wyniki:
 I miejsce - Agnieszka Kantyka
 II miejsce - Jakub Machalica
III miejsce - Eryk Wnęk

Całoroczny konkurs czytelniczy, pt. "I Ty możesz zostać Książkowym Molem" - pod kierunkiem  pani mgr Anety Rymarczyk-Sitarz
Raz w miesiącu uczniowie klas IV-VI dostawali propozycję książki, którą należało przeczytać, a następnie odpowiedzieć na pytania umieszczone na  blogu.
 Wyniki:
I miejsce - Maksymilian Szczurko, kl. III, Agnieszka Kantyka, kl. VI oraz Jakub Machalica, kl. VI
II miejsce - Nikola Mysza, kl. IV
II miejsce - Wiktoria Konior, kl. V

Całoroczny konkurs ortograficzny dla klas IV – VI - pod kierunkiem  pani mgr Anety Rymarczyk-Sitarz
Co miesiąc uczniowie pisali dyktando na ocenę. Pod koniec roku uczniowie przystąpili do Wielkiego Szkolnego Dyktanda.
 Wyniki:
I miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii 2012/2013" - Wiktoria Konior, kl. V
II miejsce - Karolina Dębowska, kl. VI oraz Jakub Machalica, kl. VI
III miejsce - Agnieszka Kantyka, kl. VI

Konkursy w roku szkolnym 2011/2012

Całoroczny konkurs ortograficzny dla klas I – III –  pod kierunkiem pani mgr Ewy Holi
Mistrzami Ortografii zostali:
    Karolina Nasiek
    Natalia Opitek
    Daria Czupryna

Całoroczny konkurs matematyczny pt. "Mistrz Matematyki" -  pod kierunkiem pani mgr Doroty Dziki
Mistrzami Matematyki zostali:
   Franciszek Fijak
   Karol Zoń
   Sara Więcławek

 
Całoroczny konkurs pięknego czytania –  pod kierunkiem ani  mgr Izabeli Kaszuby oraz pani mgr Ilony Kowalik
W bibliotece odbywał się całoroczny konkurs pięknego czytania. Uczniowie na comiesięcznych spotkaniach czytali fragment wybranej przez siebie książki.
Wyniki - Klasy I-III
 I miejsce - Maksym Szczurko
II miejsce - Tymoteusz Banasik
III miejsce - Karol Zoń
Wyniki - Klasy IV-VI

I miejsce - Karolina Dębowska
II miejsce - Jakub Machalica , Piotr Tomasik
III miejsce - Agnieszka Kantyka

Całoroczny konkurs krajoznawczy  –  pod kierunkiem pani  mgr Ilony Kowalik,
 W związku z projektem COMENIUS prowadzony był całoroczny konkurs krajoznawczy dotyczący państw partnerskich realizowanego projektu. Tematyka dotyczyła m.in. obiektów z listy UNESCO, które znajdują się na terenie Portugalii, Turcji oraz Polski..

Wyniki:
 I miejsce - Jakub Obara
 II miejsce -  Agnieszka Kantyka, Jakub Machalica
 III miejsce - Joanna Kaczmarczyk
 IV miejsce - Laura Pniok
 V miejsce - Estera Więcławek