0
5

Witamy w naszej szkole

14 listopada 2019r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: Strona Główna zmieniono 2019-11-14 20:45:39

Z okazji Jubileuszu otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Kilka z nich można o.bejrzeć tutaj.


Uroczysty Koncert Poezji i Pieśni Patriotycznych

Nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, rozmawiać i uczyć się w  języku ojczystym, być Polakami. Nasza historia, choć obfita w poniesione ofiary, jest pięknym świadectwem walki, niekończącej się nadziei i  niezachwianej wiary w zwycięstwo. Polacy nie poddali się nawet wtedy, gdy Polski nie było już na mapie. „Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy” – śpiewały Legiony Dąbrowskiego walcząc we Włoszech. „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy” – pisała Maria Konopnicka pod pruskim zaborem. Nasi rodacy, walcząc o niepodległość, odznaczyli się odwagą i wsławili wieloma bohaterskimi czynami. Dziś my, dumnie nazywając siebie Polakami, chcieliśmy im podziękować, uczcić ich pamięć i oddać cześć. Z tej okazji 8 listopada br. w naszej szkole został zorganizowany Uroczysty Koncert Poezji i Pieśni Patriotycznych pod kierunkiem pani Elżbiety Golonki i pani Izabeli Kaszuby.  Koncert poprzedził coroczny Apel Pamięci przy Katyńskim Dębie Pamięci, który został przygotowany przez uczniów klas VII i VIII pod kierunkiem pani Elżbiety Golonki. Podczas apelu przewodniczący wszystkich klas zapalili symboliczne znicze pamięci.

W tym ważnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele  Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska” -  państwo Zofia i Jerzy Lamers, którzy po uroczystości zabrali głos, aby podziękować za chwile wzruszenia oraz podkreślić, że w naszej szkole w sposób szczególny kształtowane są  postawy patriotyczne uczniów. Naszymi gośćmi byli także pani Marzenna Burczok oraz pan Jerzy Cieślak.

Wieczorem uczniowie wystąpili dla rodziców oraz lokalnej społeczności w Kościele Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich. 
Po koncercie odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei 2019”. Pieniądze w kwocie 285,00 zł zostały przekazane na działalność Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

 

Wizyta gości z Ukrainy

31 października br. gościliśmy w naszej szkole grupę nauczycieli i uczniów ze szkoły w Kijowie. Spotkanie rozpoczęły występy naszego chóru przygotowane pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby. Następnie goście zaprezentowali śpiew ukraińskich i polskich piosenek. Zachwycili nas zwłaszcza wykonaniem utworu „Hej, sokoły” w obu językach.  Byliśmy również pod wrażeniem zaprezentowanej na wysokim poziomie gimnastyki artystycznej.  Po występie odbyły się lekcje języka angielskiego przeprowadzone przez panią Iwonę Sztafę i panią Patrycję Kwaśny oraz zwiedzanie szkoły  i zapoznawanie się z polskim systemem edukacji.  Będziemy bardzo mile wspominać tę wizytę.

zobacz zdjęcia


Konkurs recytatorski "W krainie poezji Józefa Ratajczaka"


30 października br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "W krainie poezji Józefa Ratajczaka" dla uczniów klas I - VI. Uczestnicy pięknie zaprezentowali utwory poety, a niektórzy dodatkowo przygotowali specjalne rekwizyty oraz stroje, mające na celu podkreślenie wymowy wierszy. Jury w składzie: pani dyrektor Renata Kraciuk, pani Aneta Rymarczyk, pani Magdalena Michałowska oceniało dobór repertuaru, intonację, dykcję i ogólne wrażenie artystyczne. Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców:

Klasy I - III:
I miejsce - Julia Rączka, kl. III a
II miejsce - Aleksandra Urbańska, kl. II a
III miejsce - Franciszek Gala, kl. II a
wyróżnienia:
Wiktoria Izmajłowicz, kl. III a
Maria Chwałek, kl. III b
Natalia Brońka, kl III b

Klasy IV - VI
I miejsce - Julia Cybulska, kl. VI a
II miejsce - Klaudia Maciejowska, kl. V b
III miejsce - Jakub Hefner, kl. VI b
wyróżnienia:
Wojciech Augustyniak, kl. IV a
Karolina Misiarz, kl. V a
Janina Przepiórka, kl. V a
Paulina Bąk, kl. V b
Martyna Kubica, kl. VI a


 

 

WIĘCEJ