Nabór uczniów do I klasy 2020-2021

26 września 2020r.

Lista - uczniowie przyjęci i nieprzyjęci

Aby potwierdzić wolę podjęcia przez dziecko nauki w klasie pierwszej danej szkoły podstawowej, do której się zakwalifikowało, rodzice/opiekunowie prawni potwierdzają wolę w formie oświadczenia zawierającego imię i nazwisko dziecka, nazwę szkoły i czytelne podpisy rodziców/opiekunów prawnych. Dokument ten należy przesłać na adres mailowy szkoły w formie skanu lub zdjęcia. Można również zapakowane do koperty oświadczenie złożyć w szkole w miejscu wskazanym przez dyrektora szkoły.

Nabór do szkół podstawowych
prowadzonych przez Miasto Bielsko-Biała
na rok szkolny 2020/2021

Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

• ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową
  • REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego.

UWAGA! Zamieszczone poniżej linki zostaną uaktywnione od 2 marca 2020 r.

Zapisy do szkół obwodowych rozpoczynają się 2 marca 2020 r. o godz. 9.00 i trwają do
31 marca 2020 r. do godz. 15.00 pod adresem: http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl.

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie której mieszka, wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz – ZGŁOSZENIE – dostępny na stronie naborowej, wydrukuje go i wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania złoży
w sekretariacie szkoły obwodowej.

W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Rekrutacja do szkół pozaobwodowych odbywa się tylko w przypadku wystąpienia
w tych szkołach wolnych miejsc.
Rozpoczyna się 2 marca 2020 r. o godz. 9.00 i trwa do

Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej określa się kryteria:

1. Kandydat, którego rodzeństwo w bieżącym roku szkolnym uczęszcza do szkoły podstawowej wskazanej na pierwszym miejscu listy preferencji.
  2. Kandydat, którego rodzeństwo kandyduje do tej samej szkoły podstawowej wskazanej na pierwszym miejscu listy preferencji.
  3. W obwodzie szkoły, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, mieszkają osoby wspierające rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki.

Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie maksymalnie do trzech wybranych szkół, układając własną listę preferencji. W układaniu tej listy nie bierze się pod uwagę szkoły obwodowej. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru.
Rodzice/prawni opiekunowie składają WNIOSEK o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru.

W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany do przyjęcia do żadnej
z wybranych szkół, zostanie automatycznie przydzielony do szkoły obwodowej.

Rekrutacja do oddziałów sportowych (klasa I i VI) prowadzona będzie w Szkole Podstawowej nr 36 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej od 2 marca 2020 r. od godz. 9.00 do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00 pod adresem: http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl.

Oddziały sportowe zostaną uruchomione pod warunkiem zakwalifikowania do nich odpowiedniej liczby kandydatów.

Rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym na czas nauki w szkole podstawowej mogą ubiegać się o przyjęcie dzieci do:

• oddziałów ogólnodostępnych w szkole obwodowej – w sekretariacie szkoły składają wydrukowane z systemu naborowego ZGŁOSZENIE, dołączają orzeczenie
    o potrzebie kształcenia specjalnego;
  • oddziałów ogólnodostępnych w szkole pozaobwodowej – na zasadach obowiązujących dzieci zdrowe, czyli podlegają rekrutacji z wykorzystaniem systemu elektronicznego,
  • oddziałów integracyjnych i specjalnych – na zasadach określonych przez dyrektorów tych szkół.

Oddziały integracyjne funkcjonują:

• w Szkole Podstawowej nr 6 Integracyjnej,
  • w Szkole Podstawowej nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej,

Oddziały specjalne funkcjonują:

• w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 11 przy Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych,
  • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 17,
  • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 34 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii,
  • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 35 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2,
  • w Szkole Podstawowej nr 39 dla Dzieci Niesłyszących, Niedosłyszących i z Afazją.

W celu zapisania dziecka z orzeczeniem o kształceniu specjalnym do oddziału integracyjnego lub specjalnego w szkole, konieczny jest bezpośredni kontakt rodzica z dyrekcją danej szkoły.

W załączeniu: uchwała Rady Miejskiej określająca kryteria do naboru oraz Zarządzenie Prezydenta Miasta wskazujące terminy rekrutacji.

1. UCHWAŁA Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 21 marca 2017 r

2. ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ w sprawie rekrutacji do szkół na rok szkolny 2020-2021