Witamy w naszej szkole

20 marca 2019r.
Ostatnia aktualizacja: Strona Główna zmieniono 2019-03-14 16:51:44

Z okazji Jubileuszu otrzymaliśmy wiele życzeń i gratulacji. Kilka z nich można obejrzeć tutaj.

Nabór do klas pierwszych szkoły podstawowej
na rok szkolny 2019/2020

Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową
REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego.

zobacz więcej informacji o naborze

Bale karnawałowe

6 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas IV-VIII. Wszyscy znakomicie się bawili, a uczniowie, jak co roku, wykazali się ogromną kreatywnością i zachwycili nas pięknymi przebraniami. Podczas zabawy wybrano królowe balu, którymi zostały Nikola Kaim i Iga Machalica z klasy VIII. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie, podczas którego jury wyłoniło wielu zwycięzców.  Emocje wywołały także zabawy takie jak "Kareta" czy "Krzesełka".  Zwycięzcy konkursów byli nagradzani słodkimi upominkami. W tym roku muzykę przygotowali oraz  zabawy poprowadzili uczniowie naszej szkoły - Magdalena Skonecka, Maksymilian Perkowski i Szymon Kapała z klasy VIII. Doskonale sprawdzili się oni w rolach didżejów. Zabawy przygotowaly: Nikola Kaim, Iga Machalica oraz Julia Zoń z klasy VIII.

28 lutego br. odbył się bal karnawałowy w klasach I-III. Dzieci brały udział w zorganizowanych zabawach i tańczyły w rytmach muzyki z repertuaru dziecięcego. Wszyscy bardzo miło spędzili popołudnie, a piekne, kolorowe stroje były ozdobą balu.

Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 8 lutego br. zostały zorganizowane  spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Podczas prelekcji dla klas młodszych omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz wycieczek górskich. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Natomiast w klasach starszych skoncentrowano się na zachowaniu bezpieczeństwa w górach.
Wszystkich uczniów prosimy o zastosowanie się do omówionych zasad, aby ferie zimowe były spędzone bezpiecznie i spokojnie.

Link do poradnika "Bezpieczny wypoczynek"

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

7 lutego br. uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy V b, pod kierunkiem pani Izabeli Kaszuby, zainscenizowali przedstawienie mające na celu zapoznanie przyszłych czytelników z biblioteką szkolną, zasadami korzystania z niej oraz zachęcenie dzieci do czytania . Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że w naszej bibliotece znajduje się wiele wspaniałych książek i zgadywali niektóre ich tytuły. Wysłuchali również pięknej recytacji wierszy Jana Brzechwy w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały dyplomy, zakładki oraz „prośby” książek o to, aby je szanować.

JASEŁKA 2018

20 grudnia br. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Grażyny Kurtok oraz pani Izabeli Kaszuby przygotowali inscenizację JASEŁEK. Przedstawienie skupiało się wokół wędrówki Maryi i Józefa po Betlejem w poszukiwaniu noclegu oraz odwiedzin małego Jezuska przez gości. Występujący uczniowie wykazali się talentem aktorskim oraz wrażliwością. Nie zabrakło wzruszających momentów oraz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się w świątecznych nastrojach do klas, gdzie odbyły się wigilijki.

Konkurs recytatorski

18 grudnia br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji Michała Rusinka dla klas I-IV. Podczas konkursu, jury w składzie: pani Ewa Hola, pani Grażyna Kurtok oraz pani Katarzyna Kubica-Sroka oceniały wymowę, intonację, interpretację, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursu był wysoki, ponieważ wszyscy uczniowie bardzo się starali, aby wystąpić jak najlepiej. Niektórzy, oprócz pięknej recytacji, przygotowali specjalne rekwizyty oraz stroje, mające na celu podkreślenie wymowy wiersza. Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce:
Kinga Bartków, kl. III a
Wiktor Stroński, kl. IV a
II miejsce:
Natalia Brońka, kl. II b
Maciej Tokarz, kl. IV b
III miejsce:
Aleksandra Urbańska, kl. I a
Paulina Bak, kl. IV b
Wyróżnienia:
Julia Rączka, kl. II a
Maria Chwałek, kl. II b
Karolina Rosner, kl. III a
Aleksandra Siatkowska, kl. IV a

Wraz z konkursem recytatorskim wierszy Michała Rusinka odbył się konkurs plastyczny - ilustracja do wiersza tego samego autora. Nagrody książkowe otrzymały w tym konkursie następujące osoby:

Danuta Magnes kl. III a, Julian Hańderek kl. III a, Filip Wojtaszewski k. I a , Vanessa Hankus kl. III a, Jagoda Jakubiec kl. II a, Aleksandra Urbańska kl. I a, Natalia Bieniek kl. I a, Maria Chwałek kl. II b, Kinga Bartków kl. III a, Jakub Miklusiak kl. II a.