POLA NADZIEI

21 września 2017r.

Informacje dodatkowe o światowej akcji  "Pola Nadziei" znajdziesz tutaj

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Pola Nadziei" od 2009 roku.

I półrocze

W I półroczu roku szkolnego 2016/2017 w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei” w naszej szkole zostały przeprowadzone następujące przedsięwzięcia:

•          24 października w Kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej nasza szkoła wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu kolejnej edycji programu „Pola Nadziei”. Jak co roku, na zakończenie spotkania, każda szkoła otrzymała cebulki żonkili (żonkil jest symbolem akcji), aby posadzić je na przyszkolnych klombach;
  •          25 października posadziliśmy otrzymane cebulki. Mamy nadzieję, że wiosną będziemy mogli  podziwiać piękne kwiaty;
  •          10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny zatytułowany “Barwy naszej ojczyzny”. Wieczorem uczniowie wystąpili dla rodziców oraz lokalnej społeczności w Kościele Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich.
    Po koncercie została przeprowadzona zbiórka pieniędzy. Zebrana została kwota w wysokości 438,50 zł, która została przekazana na potrzeby stacjonarnego hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej;
  •          W grudniu 2016 r. w szkole odbywał się kiermasz bożonarodzeniowy - prowadzony z dużym zaangażowaniem przez uczniów klas starszych. Na kiermaszu można było nabyć prace wykonywane przez uczniów (w trakcie warsztatów plastycznych, zajęć świetlicowych, koła sztukaterii) oraz rodziców. Część zebranych pieniędzy w wysokości  650 zł. została przekazana na potrzeby Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej;
  •          W dniach 14-15 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali JASEŁKA. Spektakl został wystawiony na scenie Świetlicy Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich. Występy naszych uczniów zaszczycił swą obecnością Prezydent Miasta Bielska-Białej p. Jacek Krywult. I tym razem również część zebranych pieniędzy w kwocie 290,50 zł została przekazana na potrzeby Stacjonarnego Hospicjum w Bielsku-Białej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym we wszystkie uroczystości i przedsięwzięcia, które zostały przeprowadzone w I półroczu roku szkolnego 2016/2017. Ponadto pragniemy gorąco podziękować za własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które stały się źródłem wielu radości i wzruszeń podopiecznych Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 w ramach koordynowanej przez panią pedagog Grażynę Paduszyńską akcji „Pola Nadziei” na rzecz wyposażenia w naszym mieście Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Pawła II przeprowadzone zostały:  zbiórka pieniędzy po koncercie patriotycznym z okazji Święta Niepodległości w Kościele św. Barbary, kiermasze ozdób świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz Dzień Słodkości.

W sumie zebrano 3641,- zł:   (koncert: 394  zł i 2 Euro [8 zł],  kiermasz świąteczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia: 940 zł, kiermasz Wielkanocny: 740,- zł; sprzedaż ciast w Dniu Słodkości: 1509,- zł, jednorazowa wpłata jednego z rodziców w wysokości 50,- zł).

potwierdzenie wpłaty

21 czerwca b.r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z wolontariuszkami pomagającymi chorym ludziom objętym pomocą hospicyjną. Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo o pracy w hospicjum i potrzebach chorych ludzi.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Mieszkańcom Mikuszowic za zrozumienie, pomoc i wsparcie tej wartościowej akcji.

Otrzymaliśmy podziękowanie

Rok szkolny 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz budowy w naszym mieście Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Pawła II przeprowadzone zostały:  zbiórki pieniędzy po koncercie patriotycznym z okazji Święta Niepodległości w Kościele św. Barbary i po Jasełkach, kiermasze ozdób świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych oraz sprzedaż ciast w Dniu Słodkości. W sumie w roku szkolnym 2014/2015 zebrano  3070,- zł (koncert: 270 zł,  kiermasz świąteczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia: 700 zł, zbiórka pieniędzy po Jasełkach: 1000- zł, kiermasz ozdób wielkanocnych:700 zł; dzień słodkości: 400 zł).  Podczas uroczystości podsumowującej akcję w mieście z udziałem ks. biskupa Piotra Gregera oraz Prezydenta Miasta Bielska – Białej Jacka Krywulta nasza szkoła została nagrodzona dyplomem i pucharem za szczególne zaangażowanie w akcję.
Ponadto przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Paduszyńskiej odwiedzili pacjentów Szpitala Kolejowego w Wilkowicach, gdzie zaprezentowali krótki koncert kolęd i pastorałek oraz wręczyli przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi i upominki.
Otrzymaliśmy podziękowanie

Zobacz archiwum