Adopcja na odległość

22 listopada 2017r.

Bardzo ważnym elementem oddziaływań wychowawczych jest udział szkoły już od kilku lat w akcji "Adopcja na odległość"
W ramach akcji co roku w okresie Wielkiego Postu organizowana jest zbiórka pieniędzy oraz sprzedaż wykonanych przez dzieci stroików wielkanocnych. Fundusze uzyskane ze zbiórki oraz dochód ze sprzedaży stroików są przekazywane dla zaadoptowanej przez szkołę dziewczynki z Afryki i z Malawii misja Nkotahota.

Wykonanie stroików wielkanocnych.

Sprzedaż stroików.

Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 w ramach koordynowanej przez panią Elżbietę Golonkę akcji „Adopcja na odległość” w Niedzielę Palmową przed Kościołem św. Barbary zorganizowana została sprzedaż palm i stroików Wielkanocnych. Dochód w wysokości 930,- zł przeznaczony został na pomoc dzieciom w Afryce.

potwierdzenie wpłaty

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Mieszkańcom Mikuszowic za zrozumienie, pomoc i wsparcie tej wartościowej akcji.

Rok szkolny 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 w ramach akcji „Adopcja na odległość” zorganizowany został kiermasz  palm  i stroików wielkanocnych, a dochód z kiermaszu w wysokości  1600,- zł został przeznaczony na potrzeby dzieci z Afryki.

Otrzymaliśmy podziękowanie Dyrektora Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego ks. Macieja Makuły, którego treść przedstawiamy:

PODZIĘKOWANIE

Rok szkolny 2013/2014

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali stroiki i palmyna Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód przeznaczony jest na cel charytatywny - ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ - pomagamy dzieciom z Malawi w Afryce - misja Nkotahota. W Niedzielę Palmową, przy Kościele Św. Barbary w Mikoszowicach Krakowskich, uczniowie sprzedawali palmy i stroiki. Zebraliśmy 1165,50.