0
5

Witamy w naszej szkole

22 listopada 2017r.
Szkoła Podstawowa nr 24
im. Tadeusza Kościuszki
43-310 Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 239
tel/fax +48 33 816 49 84
Ostatnia aktualizacja: Strona Główna zmieniono 2017-11-21 10:58:42

Warsztaty muzealne

15 listopada br. kl. IV b pod opieką Pani Izabeli Kaszuby wzięła udział w warsztatach muzealnych „Koleżanko, kolego poznaj herb miasta swego”. Uczniowie wysłuchali niezwykle interesującej historii herbów Bielska i Białej, poznali symbolikę i układ tarczy herbowej naszego miasta. Zdobytą wiedzę utrwalili poprzez udekorowanie ceramicznych kafli z wizerunkiem herbu, które po zakończeniu warsztatu zabrali ze sobą do domów.

zobacz zdjęcia


Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

Rok 2017 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Tadeusza Kościuszki. Patron naszej szkoły jest symbolem niepodległości w dziejach Polski. Był bohaterem narodowym nie tylko w swojej Ojczyźnie, ale również w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. To jeden z najbardziej znanych Polaków w Europie i na świecie. Nasza Szkoła dumnie nosi jego imię.

W ramach obchodów „Dni Kościuszkowskich” odbył się u nas konkurs wiedzy o naszym Patronie, przygotowany i przeprowadzony przez Panią Elżbietę Golonkę oraz Panią Ewę Holę. Uczniowie odpowiadali na pytania w trzyosobowych drużynach, reprezentujących poszczególne klasy. Następnie odbył się konkurs recytatorski, podczas którego ochotnicy wygłaszali tekst uroczystej przysięgi, którą Naczelnik Tadeusz Kościuszko złożył 24 marca 1794 roku na Rynku Głównym w Krakowie ogłaszając tym samym akt powstania narodowego, znanego w historii jako insurekcja kościuszkowska.

Konkurs dla klas I-III odbył się 10 listopada br. I miejsce zajęła drużyna w składzie: Szymon Strypling, Wiktor Stroński, Martyna Juraszek, II miejsce drużyna złożona z Kingi Bartków, Klaudii Maciejowskiej, Nikodema Karli, natomiast III miejsce drużyna w składzie: Julian Hańderek, Jagoda Mleczko, Karolina Misiarz.

Konkurs dla klas IV-VII odbył się 13 listopada br. I miejsce zajęła drużyna z kl. V w składzie: Emilia Lewandowska, Oliwier Kaim, Anna Iskierka, II miejsce drużyna z kl. VI złożona z Zofii Jakubiec, Mikołaja Susłowicza, Igora Krywulta, natomiast III miejsce zajęła drużyna z kl. VII w składzie: Natalia Mysza, Nikola Kaim, Marlena Cieślak. W konkursie recytatorskim jury w składzie: Przewodnicząca: Pani Dyrektor Renata Kraciuk, członkinie: Pani Ilona Kowalik oraz Pani Katarzyna Kubica-Sroka, przyznało dwa pierwsze miejsca następującym uczniom: Zuzanna Iskierka, Oliwer Kaim, dwa drugie miejsca uczniom: Mateusz Mysza, Maksymilian Perkowski, trzy trzecie miejsca uczniom: Paulina Młyńska, Angelika Kosińska, Nikola Kaim oraz cztery wyróżnienia następującym uczniom: Ewa Bartków, Magdalena Skonecka, Martyna Kubica, Anna Iskierka.

zobacz zdjęcia


Koncert patriotyczny w Kościele Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich

10 listopada br. w Kościele Parafialnym pw. Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych rozpoczynający obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncert i program artystyczny wykonali uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani mgr Elżbiety Golonki i Pani mgr Izabeli Kaszuby. Po Koncercie odbyła się zbiórka pieniędzy podczas, której zebrano kwotę 537,00zł. Pieniądze te zostaną przekazane na potrzeby Stacjonarnego Hospicjum imienia Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Wszystkim uczestnikom i uczestniczącym w Koncercie serdecznie dziękujemy.

zobacz zdjęcia


 

WIĘCEJ