IV Międzyszkolne Dyktando

dla uczniów klas IV-VI

o tytuł
Bielskiego Mistrza Ortografii 2017

IV edycja Międzyszkolnego Dyktanda dla uczniów klas IV-VI o tytuł Bielskiego Mistrza Ortografii 2017 odbyła się 21 kwietnia br. Organizatorem konkursu była pani mgr Aneta Rymarczyk.

Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Tym razem udział w nim wzięło 23 uczniów ze szkół podstawowych z Bielska-Białej oraz okolic.

Uczestnicy pisali dyktando wylosowane spośród dwóch wcześniej przygotowanych. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z nauczycieli z różnych szkół.

A oto laureaci:

• tytuł Bielskiego Mistrza Ortografii 2017 otrzymał Tomasz Chrobak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Bielsku-Białej;
  • II miejsce zajął Patryk Olszowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim;
  • III miejsce zajęła Zofia Jakubiec ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Bielsku-Białej.

Wyróżnienia otrzymali:

Joanna Janota (Szkoła Podstawowa nr 31 w Bielsku-Białej), Lidia Bronowska (Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej), Krzysztof Kurzawa (Szkoła Podstawowa nr 27 w Bielsku-Białej), Magdalena Jarczok (Szkoła Podstawowa nr 33 w Bielsku-Białej) oraz Michał Całus (Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej).

?